Lietuvos skautai savo veiklos šimtmetį žymės pakviesdami visuomenę į konferenciją „Skautų judėjimo svarba ir įtaka valstybės vystymuisi“, į įvairius kultūrinius ir edukacinius renginius, taip pat bus išleista trečioji skautų istorijai apžvelgti skirtos knygos dalis.
2018-aisiais po Lietuvą taip pat keliaus parodos, skirtos Lietuvos skautų judėjimo istorijai. Šiose integruotose parodose bus eksponuojamos fotografijos, skautų atributika, literatūra, pašto ženklai, istorinės vėliavos ir simboliai. Šalies mokiniai bus kviečiami patys išmėginti įvairias skautų veiklas, dalyvauti stovyklose.
„Užsiimdami savanoriška veikla skautai atlieka didelį ir svarbų darbą – ugdo jaunimo patriotiškumą, padeda mokiniams geriau pažinti save bei savo kraštą. Kad šis darbas yra svarbus, liudija ne tik gausios skautų gretos, bet ir tai, kad pradėdama antrą savo šimtmetį skautų veikla išlieka patraukli tiek jaunam, tiek suaugusiam,“ – pranešime sako švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.
Metų pradžioje Lietuvos skautija mokinius ir jaunimą pakvies įsitraukti į patriotinių lietuviškų dainų konkursą, balandžio 21 dieną Vilniuje bus organizuojamas skautų globėjo Šv. Jurgio dienos minėjimas, o vasarą Rumšiškėse planuojama Šimtmečio skautų stovykla, į kurią galėtų atvykti 2500-3000 dalyvių iš visos Lietuvos ir užsienio šalių.
Lietuvos skautų judėjimo šimtmečiui skirtas veiklos bus finansuojamos Švietimo ir mokslo, Kultūros, Krašto apsaugos, Susisiekimo, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijų, taip pat Tautinių mažumų departamento, Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnybos lėšomis. Prie įvairių minėjimo akcentų prisidės šalies savivaldybės, Lietuvos nacionalinis muziejus, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos paštas, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.
2018 metai yra paskelbti Lietuvos skautų judėjimo metais.