• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuva planuoja iki 2033 metų išspręsti tardymo izoliatorių perpildymo problemą, pagerinti nuteistųjų laikymo bei įstaigų personalo darbo sąlygas, rekonstruoti senas ir pastatyti naujas įkalinimo įstaigas, taip sumažinant jų eksploatavimo išlaidas.

REKLAMA
REKLAMA

Tai numatyta Kalėjimų departamentui pavaldžių įstaigų vystymo strategijoje ir jos įgyvendinimo priemonių 2008-2033 metais plane, kuriam trečiadienį pritarė ministrų kabinetas.

REKLAMA

Šių tikslų įgyvendinimui iš biudžeto numatoma prašyti pusės milijardo litų, dar tiek pat tikimasi gauti pardavus kai kurį įkalinimo įstaigų nekilnojamąjį turtą.

Pasak Vyriausybės nutarimo, šiuo metu Lietuvoje veikia 15 įkalinimo įstaigų, kuriose nuolat laikoma 8 tūkst. asmenų. Tardymo izoliatoriai ir Laisvės atėmimo vietų ligoninė yra nuolat perpildyta. Dalis įkalinimo įstaigų yra miestų centrinėse dalyse arba netoli centrų tankiai apgyvendintuose rajonuose, todėl sudėtinga užtikrinti, kad pavojingi asmenys būtų patikimai izoliuoti, nekeltų pavojaus visuomenei, įkalinimo įstaigų personalui ir pačių nuteistųjų saugumui.

REKLAMA
REKLAMA

Pažymima, kad dauguma įkalinimo įstaigų statyta sovietmečiu, o Lukiškių tardymo izoliatorius-kalėjimas ir Šiaulių tardymo izoliatorius - daugiau kaip prieš šimtmetį, todėl dalis šių statinių pripažinti avariniais, jie neatitinka higienos normų. Taip pat pažymima, kad būtina iškelti sostinės Subačiaus ir Rasų gatvių sankirtoje esantį Kalėjimų departamento mokymo centrą, kurio pastatai yra kultūros paveldo teritorijoje, o tai stabdo Mokymo centro plėtrą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Strategijoje akcentuojama, kad šiuo metu vienam nuteistajam tenka 3,8 kvadratinio metro. Planuojama, kad 2033 metais šis plotas padidės iki ne mažiau kaip 5 kvadratinių metrų. Tardymo izoliatorių užpildymas, dabar pasiekęs net 117 procentų, 2021 metais turėtų sumažėti iki 100 procentų, o Laisvės atėmimo vietų ligoninės užpildymas nuo 130 procentų iki 100 procentų.

REKLAMA

Iš šiuo metu aštuonių centrinėse miestų dalyse esančių įkalinimo įstaigų, 2033 metais turėtų likti tik viena.

Pasak strategijos, numatoma parduoti Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo, Laisvės atėmimo vietų ligoninės, Šiaulių tardymo-izoliatoriaus, Panevėžio, Marijampolės, Vilniaus 1-ųjų ir 2-ųjų pataisos namų, Mokymo centro nekilnojamąjį turtą. Visos šios įstaigos būtų iškeltos į miestų pakraščius.

Už šių įstaigų turtą tikimasi gauti 500 milijonų litų. Pavyzdžiui, Lukiškių įkalinimo įstaiga įvertinta 118 mln. litų, už Vilniaus 2-ųjų pataisos namų pastatus tikimasi gauti 220 mln. litų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų