• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugybė žinomų politikų kandidatuoja savivaldybių tarybų rinkimuose iš anksto žinodami, kad, net ir būdami išrinkti, jie ten nedirbs. O rinkėjai to nežino ir naiviai balsuoja už mėgstamus dėdes bei tetas. Siūloma ateityje uždrausti juos mulkinti.

REKLAMA
REKLAMA

Apgaudinėja trečdalis

Jei Seimas patvirtintų pateiktas Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pataisas, rinkėjai savivaldos lygmeniu per rinkimus bent jau vienu aspektu nebebūtų apgaudinėjami. Projekte numatyta, kad išrinktas į tarybą narys nebeturėtų teisės atsisakyti mandato, o privalėtų išeiti iš buvusio darbo, jei jis nesuderinamas su pareigomis savivaldoje.

REKLAMA

“Kaip parodė 2003 ir 2007 metų savivaldos rinkimai, rinkėjai dažnai išrenka politikus, kurie dėl einamų pareigų negali būti tarybų nariais ir tų pareigų net neketina atsisakyti. Todėl jų vietą užima mažesnį visuomenės pasitikėjimą turintys politikai. Dėl šios priežasties po rinkimų pasikeičia apie trečdalis tarybų narių ir žmonių interesams atstovauja ne tie, kuriais labiausiai pasitikėjo rinkėjai", - “Vakaro žinioms" paaiškino projekto autorius parlamentaras Konstantas Ramelis.

REKLAMA
REKLAMA

Politinė prostitucija

Įstatymai numato, kad savivaldybių tarybų nariais negali būti šalies prezidentas, Seimo, Vyriausybės, Europos Parlamento nariai, apskrities viršininkai ar jų pavaduotojai, Vyriausybės atstovai apskrityse, valstybės kontrolierius bei jo pavaduotojai, savivaldybių kontrolierių tarnybų darbuotojai, savivaldybių administracijų vadovai, savivaldybės biudžetinių įstaigų ir viešųjų įstaigų vadovai. Tačiau jiems tik draudžiama dirbti savivaldybių tarybose. Kandidatuoti ten - nedraudžiama. O už pasityčiojimą iš rinkėjų pasitikėjimo - jokių sankcijų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

“Manau, jog reikia naikinti šią politinę prostituciją, kai žmogus kandidatuoja tik todėl, kad yra žinomas, ir net nemano dirbti poste, į kurį išrinko. Tai rinkėjų apgavystė. Juk jie, žinodami, kad politikas nedirbs, už jį nebalsuotų. O tas į sąrašą įsirašo, kad padėtų į tarybą patekti žemiau esantiems partiečiams", - sakė K.Ramelis.

REKLAMA

Nesijaučia melagis

Beje, projektui pritartų net ir tie politikai, kurie yra patys apgavę rinkėjus ir išrinkti į savivaldybės tarybą atsisakė ten dirbti.

“Aš tam pritarčiau", - sakė 2007-aisiais Šiauliuose į tarybą išrinktas parlamentaras Valerijus Simulikas, kuris pasirinko galimybę toliau sėdėti Seime.

Jis nemano, kad tokiu būdu apgavo rinkėjus.

“Aš žmonėms iš karto sakiau: jei laimėsime daugumą balsų - kandidatuosiu į merus. Jei ne - tikrai nekandidatuosiu", - tikino politikas.

REKLAMA

Meluoti verčia partija

Edvardas ŽAKARIS - Seimo narys, socdemas:

Jei Konstanto Ramelio siūlymas būtų įteisintas, būtų teisinga. Suprantu, kad mes, Seimo ir partijos nariai, turime padėti partijai. Tačiau kandidatuodami į savivaldybių tarybas, net ir žinodami, kad ten nedirbsime, truputį apgaudinėjame rinkėjus. Aš ir pats 2007-aisiais buvau išrinktas į tarybą, bet likau Seime. Ar partija vertė kandidatuoti? Iš dalies - taip

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų