Prokuroras Ghassanas Oueidatas nurodė policija patikrinti laivę „Laodicea“, atplaukusį į Tripolį anksčiau šią savaitę, sakė vienas teismų pareigūnas.
Gh. Oueidatas „paliepė sulaikyti laivą, kol tyrimas bus baigtas“, pridūrė šaltinis, pageidavęs likti anonimas.
Libano policijai taip pat buvo nurodyta konsultuotis su Ukrainos ambasada, pareiškusia, kad grūdai į „Laodicea“ buvo pakrauti regione, okupuotame Rusijos pajėgų.
Ukraina, tapusi vasario pabaigoje Rusijos pradėtos karinės invazijos auka, dažnai kaltina Maskvą grobiant javus iš saugyklų okupuotose teritorijose.
Libano užsienio reikalų ministerija nurodė, kad „su Sirijos vėliava plaukiojantis laivas gabena miežius ir miltus“.
Ukrainos ambasadorius Ihoris Ostaš ketvirtadienį sakė Libano prezidentui Micheliui Aounui, kad laive yra „neteisėti miežiai iš okupuotos Ukrainos teritorijos“.
Preliminariuose pranešimuose nurodoma, kad laivo operatorės savininkas vienas Turkijos pilietis ir kad grūdai priklauso vienam prekiautojui Sirijoje, sakė teismų pareigūnas.
Pasak šaltinio, dalis krovinio turėjo būti iškrauta Libane, o kita dalis – keliauti į Siriją.
Vienas muitinės pareigūnas naujienų agentūrai AFP sakė, kad laivo dokumentai buvo „visiškai tvarkingi, ir nėra jokio įrodymo, kad prekės buvo pavogtos“.
„Laivas plaukė per Turkiją ir būtų buvęs sulaikytas Turkijos tarnybų, jeigu jam būtų taikomos sankcijos“, – pridūrė muitininkas, taip pat kalbėjęs su anonimiškumo sąlyga.
Kai kuriuose žiniasklaidos pranešimuose sakoma, kad JAV prieš kelerius metus paskelbė sankcijas „Laodicea“, imdamosi priemonių prieš Sirijos prezidento Basharo al Assado vyriausybę.
Ukraina, viena didžiausių grūdų eksportuotojų pasaulyje, šiuo metu ruošiasi atnaujinti grūdų gabenimą per Juodąją jūrą, sudarius Jungtinių Tautų remiamą susitarimą dėl šalies uostų atblokavimo.
Milijonai tonų grūdų yra įstrigę Ukrainoje dėl Rusijos karinio laivyno vykdomos blokados ir jūrinių minų, kurias išdėstė ukrainiečių pajėgos, siekdamos užkirsti kelią galimam Maskvos pajėgų desantui Juodosios jūros pakrantėje.
„Laodicea“ buvo sulaikytas Libanui, kenčiančiam nuo vienos giliausių finansų krizių pasaulyje, susiduriant su dideliu duonos trūkumu.