• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Latvijos verslo dienraštyje "Dienas Bizness" teigiama, kad didžiąją dalį šalyje neteisėtai dirbančių lietuvių įdarbina mažmeninės prekybos bendrovė "VP Market", Latvijoje valdanti parduotuves "T-Market" ir "Maxima".

REKLAMA
REKLAMA

Latvijos pasienio imigracijos tarnybos vadovas Janis Zepsas dienraščiui teigė, kad nuo gegužės 9 dienos iki birželio 5-osios pasieniečiai sulaikė devynis lietuvius, dirbančius Rygos Slokas gatvėje esančioje "Maxima" parduotuvėje. Pareigūnas pridūrė, kad su Lietuvos mažmenininke problemų turėta ir anksčiau.

REKLAMA

"VP Market" vadovai išsakytus kaltinimus pasipiktinę neigė. Bendrovės generalinis direktorius Latvijoje Gintaras Marcinkevičius sakė negalįs suprasti, kodėl Latvijos imigracijos tarnyba nuolat sukuria "VP Market" kliūčių. Pasak bendrovės atstovo spaudai Kęstučio Liutkaus, "VP Market" yra viena didžiausių Latvijos užsienio investuotojų. Iki šių metų pabaigos lietuvių įmonės investicijos Latvijoje turėtų pasiekti 50 mln. latų, be to, "VP Market" sukūrė 3,8 tūkst. naujų darbo vietų, kurių didžiąją dalį užėmė vietiniai gyventojai.

REKLAMA
REKLAMA

G. Marcinkevičius aiškino, kad Latvijos pasieniečių sulaikyti asmenys yra ne neteisėti darbuotojai, o į šalį vykę konsultantai, turėję koordinuoti specialios įrangos diegimą.

Latvijos valstybinės darbo tarnybos Rygos regioninis skyrius patvirtino, kad "VP Market" aktyviai naudojasi vietine darbo jėga. Tarnybos pareigūnė Ilzė Haberlinga minėjo bendrovę pateikus dokumentus 56 lietuvių įdarbinimui Latvijoje, tačiau pridūrė, jog kol kas neišspręsti visi dokumentų tvarkymo formalumai. Iki šiol oficialius darbo leidimus gavo tik 13 "VP Market" tinklo vadovų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Latvijos valstybinės darbo inspekcijos Rygos skyriaus vadovo pavaduotoja Rita Elcė sakė, kad inspekcija yra gavusi daugybę skundų apie "VP Market" neva pažeidinėjamas darbo taisykles, tačiau pridūrė, kad padėtis pastaruoju metu pagerėjo. Skundai paskatino inspekciją atlikti du "VP Market" patikrinimus ir, pasitvirtinus faktams apie tam tikrus pažeidimus, bendrovei buvo dukart skirta maksimali 250 latų bauda.

REKLAMA

J. Zepsas patvirtino, kad imigracijos tarnyba ne visada gali įrodyti neteisėtą įdarbinimą, tačiau pasieniečių turimi duomenys esą tikri. Pavyzdžiui, Latvijos pasieniečiai fiksuoja, kad vienas ar kitas Lietuvos pilietis atvyksta į Latviją, praleidžia joje vieną savaitę ir išvyksta. Vėliau tas pats asmuo atvyksta dar savaitei. "Jie čia kažką dirba", - teigė J. Zepsas.

REKLAMA

Savo ruožtu "VP Market" tariamus pažeidimus neigia ir spaudos konferencijose kaltino latvių pasieniečius kliudant bendrovės verslui.

Šiemet neteisėto įdarbinimo atvejų nustatyta ir kitose Latvijoje veikiančiose įmonėse - "Ekstrakts Plus Ltd.", Otankų konservų fabrike, "Rinolat Ltd." ir kitose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iš viso Latvijoje sulaikyti 131 neteisėtai dirbę užsieniečiai, iš jų - 87 lietuviai. Latvijos pareigūnai teigia, kad lietuvių norą dirbti šalyje skatina Lietuvoje didesnis nedarbas ir skirtingi valiutų keitimo kursai. Pasienio apsaugos tarnybos duomenimis, neteisėtai šalyje dirbantiems žmonėms per mėnesį mokama apie 70 latų.

LETA-ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų