Savo vardo nenorėjęs viešinti asmuo naujienų portalui tv3.lt atsiuntė laišką, kuriame rašoma:
„Š.m. vasario 5 d. apie 13.00 val. Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono 5 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai vykdė orientacinį žygį, kurio metu pasiklydo. Kadangi kariai su savimi neturėjo ryšių priemonių, negalėjo susisiekti su kolegomis ar vadais. Paieškai buvo pasitelktas visas bataliono karinis transportas, sudarytos paieškos grupės, pakeltas Valstybinės sienos apsaugos tarnybos sraigtasparnis, karo policijos bei policijos su kinologais pajėgos. Paieškos prasidėjo vasario 5 d. 23 val. vasario 6 d. paieškos tęsėsi. Paieškai pasitelkta paieškos grupės bei karinių oro pajėgų bei Valstybinės sienos apsaugos tarnybos sraigtasparniai. Vasario 6 d. apie 12.00 val. kariai buvo surasti“.
Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento Karinių viešųjų ryšių skyriaus vedėjas Laimis Bratikas naujienų portalą tv3.lt informavo, kad karių iš tiesų buvo ieškota, kai jie, pasibaigus užduočiai, nepasirodė susitelkimo vietoje sutartu laiku.
„Informuojame, kad minėtomis dienomis vyko žvalgų pratybos, skirtos pasirengti realioms užduotims. Pratybų organizatoriai ir Lietuvos kariuomenė siekia treniruoti karius profesionaliai ir maksimaliai tikroviškai, todėl ir užduotys duodamos realistiškos. Karių komandos vykdė skirtingas užduotis skirtingose vietose ir turėjo maskuotis, o jų paieškai buvo pasitelkti kinologai. Kariai savo užduotis atliko puikiai ir surasti nustatytu laiku nebuvo.
Pagal pratybų sumanymą tam tikru laiku visos grupės turėjo susirinkti susitelkimo rajone.
Viena grupė pirminiu suderintu laiku, kai turėjo baigtis viena iš pratybų dalių, nepasirodė susitelkimo rajone, todėl pratybų vadovas priėmė sprendimą pradėti karių paiešką įtariant, kad atsitiko kažkas neplanuoto. Paieškai buvo pasitelkti visi reikalingi pajėgumai: karinis sraigtasparnis, to paties bataliono kariai su transportu bei kinologai. Kariai su savimi turėjo šioms oro sąlygoms reikalingą ekipuotę, maisto atsargų iki pat pratybų pabaigos.
Nedetalizuosime, kaip kariai vykdė maskavimosi, judėjimo užduotis, tačiau susitelkimo rajone jie pasirodė vėliau nei planavo instruktoriai, jau pasitelkus papildomas paieškos priemones, nors pratybos dar nebuvo pasibaigusios. T. y. lygiai parą miškingoje vietovėje vengdami kontaktų su išore ir nepastebėti vykdė judėjimą. Kariuomenės žvalgų parengimas yra ypatingas, jie yra mokomi atlikti užduotis likdami nepastebėti – šiuo atveju, jie taip ir elgėsi iki pat pabaigos.
Ketvirtadienį vyko pirminis pratybų aptarimas, kuriame puikiai įvertinti karių išgyvenimo gebėjimai.
Visi kariai šiandien tęsia tarnybą ir ruošiasi savaitgalį praleisti namuose“, – atsakyme naujienų portalui tv3.lt rašė L. Bratikas.
Naujienų portalas tv3.lt susisiekė su VSAT Prevencijos skyriaus viršininku Giedriumi Mišučiu, kuris patvirtino, kad kariškių prašymu tarnyba kėlė sraigtasparnį paieškai vasario 6 dienos naktį, apie 2 valandą.
„Sraigtasparnis skrido į Viešvilės apylinkes, bet pakeliui labai smarkiai pablogėjo oro sąlygos ir dėl saugumo sraigtasparnis paieškoje nedalyvavo ir grįžo į bazę“, – sako G. Mišutis.