Šių metų sausio 31 dieną Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Artūras Urbelis, įvertinęs ikiteisminio tyrimo metu surinktus duomenis, padarė išvadą, kad Valstybės saugumo departamento karininko Vytauto Pociūno mirtis nėra nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo pasekmė. Teismas jau ne kartą įpareigojo prokurorus atnaujinti tyrimus, kurie buvo nutraukiami. Pradžioje prokurorai net netyrė nužudymo versijos, kurią ėmėsi tikrinti tik praėjus keturiems metams nuo įvykio.
Po prokuroro komentarų, Balsas.lt pakalbino Liudviką Pociūnienę. Moteris neatrodė nei labai laiminga, nei nusivylusi.
„Pirmiausiai norėčiau išversti į žmonių kalbą prokuroro pasisakymą. Prokuroras norėjo pasakyti, kad gausiuose peržiūrėtuose duomenyse nerado galimo žudiko ir aiškių galimo nužudymo motyvų. Nelaimingo atsitikimo versija kaip buvo, taip ir liko subyrėjusi (...). Į ankstesnę padėtį mes negrįžome, kad ir kaip kam būtų liūdna ar smagu.“
Liudvika Pociūnienė aiškiai neatsakė į klausimą dėl tolesnio tyrimo, bet leido suprasti, kad sprendimas bus skundžiamas. Paklausta, ar galima po šitiek metų surasti žudiką, jei toks būtų, ji atsakė: „Jei klausiate, ar tikiu stebuklais, tai atsakau, kad taip“.
„Gauti nauji duomenys nepaneigia tų nutarimų, kuriuos buvo priėmę mano kolegos prokurorai, tai yra, kad visgi nenustatytos tokios aplinkybės, kurios leistų mums teigti, kad padaryta nusikalstama veika. <...> Jeigu tokia išvada būtų padaryta, Jūs puikiai žinote, kad įtariamojo neturime“, – per penktadienį Generalinėje prokuratūroje surengtą brifingą kalbėjo prokuroras Artūras Urbelis.
„Jeigu būtų nustatyta, kad buvo padaryta nusikalstama veika, mes tyrimą būtume sustabdę ir įvertinę taip, kad atlikome visus veiksmus“, – aiškino prokuroras.
Šių metų sausio 31 dieną Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Artūras Urbelis, įvertinęs ikiteisminio tyrimo metu surinktus duomenis, padarė išvadą, kad Valstybės saugumo departamento karininko Vytauto Pociūno mirtis nėra nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo pasekmė. Teismas jau ne kartą įpareigojo prokurorus atnaujinti tyrimus, kurie buvo nutraukiami. Pradžioje prokurorai net netyrė nužudymo versijos, kurią ėmėsi tikrinti tik praėjus keturiems metams nuo įvykio. Prokuroras A. Urbelis, net kelis kartus pabrėžęs, kad nenori ginti savo kolegų, kurie anksčiau tyrė bylą, paaiškino, kad tuo metu nebuvo paaiškėję aplinkybių, nebuvę tiek viešų pasisakymų, kurie pasipylė vėliau, tad tokia versija ir nepasirinkta.
Kaip pasakojo A. Urbelis,atliktų tardymo eksperimentų metu buvo konstatuota, kad prie tokių matmenų lango, pro kurį iškrito V.Pociūnas apalpus iškristi negalima, tačiau pro jį išmesti žmogų, anot prokuroro, įmanoma. Iškritimas savaiminis negalimas, tačiau tai jokiu būdu nereiškia, kad pro langą žmogus neiškris.
Balsas.lt primena, jog V. Pociūnas žuvo 2006 m. rugpjūčio 23 d., tariamai iškritęs pro Bresto (Baltarusijoje) viešbučio „Inturist“ langą. V. Pociūnas nuo 1992 m. dirbo VSD. Tapo vyresniuoju valstybės patarėju, VSD Ekonominės valdybos viršininku. 2005 m. spalį tapo Lietuvos generalinio konsulato Gardine ministru patarėju. 2007 m. premjero Gedimino Kirkilo teikimu V. Pociūnas apdovanotas Vyčio kryžiaus ordino Komandoro didžiuoju kryžiumi. 2006 m. lapkritį žuvusiojo našlė Liudvika Pociūnienė paprašė atnaujinti nutrauktą tyrimą, pasigedusi išsamaus ir nešališko aplinkybių tyrimo. Parlamentaras K. Masiulis viešojoje erdvėje yra pareiškęs, jog Vytautas Pociūnas jam buvo minėjęs, jog VSD pareigūno darbas yra nepalankus tam tikroms grupėms ir juo norima atsikratyti.
V. Pociūno žūtis tapo dingstimi Seimui pradėti parlamentinį VSD veiklos tyrimą, atskleidusį daugybę abejotino skaidrumo faktų, kai verslo struktūros ir įtakingi politikai bei valdininkai galėjo naudoti departamento „paslaugas“ savo ar sau artimų žmonių interesams proteguoti. Tuometis VSD direktorius Arvydas Pocius buvo priverstas pasitraukti iš pareigų. Po V. Pociūno žūties VSD artima žiniasklaida ne kartą mėgino pateikti versiją, esą jis pro langą iškrito būdamas neblaivus, stovėdamas ant palangės, tačiau šių teiginių niekaip nepagrindė. Komentuodamas šią versiją A. Urbelis pasakė, kad ji net neverta dėmesio, tačiau užsiminė, kad ji galbūt gimė iš kai kurių ją platinusių asmenų „bailumo ar silpnumo". Mat iškart po žūties, kaip paaiškėjo parlamentinio tyrimo metu, daugelis aukštų VSD pareigūnų vaikščiojo pas politikus ir prašė nieko netirti. Pasak prokuroro, tyrimo metu buvo apklausta daug VSD pareigūnų, politikų, o taip pat ir žurnalistų.