Prancūzija
Faktas kaip blynas – Prancūzijoje vykusiuose 1984 metų Europos ir 1998 metų pasaulio čempionatuose triumfavo turnyro šeimininkai. Tačiau trenerio Didier Deschampso auklėtinių šansai remiasi ne tik istorija. Šioje kampanijoje jie laimėjo šešias iš septynių kontrolinių rungtynių, o vienintelį kartą pralaimėjo Anglijai, kai žaidėjai buvo sukrėsti teroristų atakos Paryžiuje.
Galbūt prancūzams trūksta Karimo Benzemos, kuris įklimpęs į teismo bylą dėl šantažo, tačiau Olivier Giroud, Anthony Martialas ir Kingsley Comanas demonstruoja fantastišką sportinę formą. Ką jau kalbėti apie vieną geidžiamiausių Europos futbolininkų Paulį Pogbą.
Futbolo apžvalgininkas Nerijus Kesminas: „Prancūzai – jauna komanda, kuri bus tarp favoritų. Mano akimis jie yra Belgijos variantas prieš dvejus metus Brazilijoje. Tiesiog dar per jauni ir pernelyg nepatyrę, kad galėtų laimėti.“
Vokietija
Vis dar išalkęs pergalių žvėris, kuriam suvaldyti treneris Joachimas Loewas turi įvairiausio ilgio ir tvirtumo pavadėlių. Pastaroji kontrolinė ir istorinė pergalė 4:1 prieš italus tik dar kartą parodo, kad pralaimėjimai kvalifikaijoje lenkams, airiams, o draugiškose – prancūzams, amerikiečiams, argentiniečiams ir anglams per pastaruosius 18 mėnesių nieko nereiškia. Pasaulio čempionams reikės laimėti C grupę, kad aštuntfinalyje išvengtų prancūzų, bet jie tai tikrai padarys.
Futbolo apžvalgininkas Nerijus Kesminas: „Pagrindiniais pretendentais į titulą laikyčiau vokiečius. Nepaisant nesusiklosčiusių kontrolinių rungtynių. Jų potencialas, patirtis ir talento kiekis išlieka. Jie bus vieni stipriausių, jei ne stipriausi.“
Ispanija
Nevilties koridoriuose ašaromis aplaustytas pasaulio čempionatas prieš dvejus metus jau pamirštas, o motyvacija atsigriebti išaugusi. Trenerio Vicente‘o del Bosque auklėtiniai turi galimybę trečią kartą iš eilės vainikuotis Europos karaliais, tačiau ar užteks parako?
Jei į Prancūziją vyks legendinis vartininkas Ikeras Casillas, jis veikiausiai bus Davido de Gea atsarginis. Ispanai kaip visuomet turi talentu kimštą aikštės vidurį. Andres Iniesta, Sergio Busquetsas ir Thiago Alcantara techniškai turėtų būti geriausia saugų grandis turnyre.
Futbolo apžvalgininkas Nerijus Kesminas: „Karta tokia, kokia buvo prieš dvejus metus – neužaugo. Tai, ką darė jauno Iniestos, Xavi karta lygiavertės pamainos nelabai matau. Aišku, kad ispanų žaidėjų pasirinkimas – didžiulis. Europos turnyrai rodo, kaip siautėja ispanų klubai ir kiek to potencialo jie turi. Pusfinalis, galbūt ir finalas. Bet jie nėra pagrindiniai pretendentai laimėti finalą.“
Belgija
Belgijos rinktinėje išlieka auksinė karta. Ji laimėjo penkias rungtynes, tačiau ne tokiu įtikinamu būdu, kaip laukta. Belgija kvalifikaciją įveikė nesunkiai, tačiau ir nedominavo. Kai kurios žvaigždės išgyvena prastą sezoną – Edenas Hazardas „Chelsea“ ekipoje, Marouane Fellaini – „Manchester United“ ir Christianas Benteke – „Liverpool“. Prieš dvejus metus belgai būtų galėję užkariauti Europą, kaip bus dabar?
Futbolo apžvalgininkas Nerijus Kesminas: „Atėjo laikas jiems laimėti. Žaisti jie žaidžia. To pritrūko prieš dvejus metus – patirties ir žinojimo, kaip tai daroma. Dabar jie dvejais metais vyresni, pasišildė pirmoje FIFA reitingo eilutėje. Tai – komanda, kuri turi pasitikėjimo savo jėgomis. Rezultatai ir reitingai tai rodo. Realūs pretendentai į medalius.“
Anglija
Anglijos futbolo rinktinė išgyvena atgimimą. Per pastaruosius metus iš 12 kvalifikacijos ir kontrolinių rungtynių ji pralaimėjo tik dvi – ispanams ir olandams. Pergalė išvykoje prieš pasaulio čempionus vokiečius turėjo įkvėpti dar daugiau pasitikėjimo Roy Hodgsono auklėtiniams. Nuo 1996 metų Europos čempionatuose tarsi užkerėtas anglams ketvirtfinalio barjeras. Gal šįkart viskas bus kitaip?