Laimos teigimu, ji daugelį metų bandė susidraugauti su kurmiais, nes šie surenka kenkėjų lervas ir pačius kenkėjus, tačiau kai vienais metais berausdami urvus kurmiai iškilnojo visus augalus ir šie žuvo, pradėjo ieškoti būdų, kaip juos išvaryti.
„Į sodą dažniausiai atvažiuojame tik savaitgaliais, niekad kurmiai nieko daug nepridirbdavo, tik kad kurmiarausių buvo pilnas kiemas. Kol vienais metais jie man neiškilnojo visų augalų – kol nebuvau sode, tie ir numirti spėjo. Didelė dalis darbo nuėjo perniek“, – apmaudo neslepia ji.
Rado būdą, kaip išvaryti kurmius
Kad ir kiek žalos pridarė kurmiai, moteris sako nenorėjusi jų atsikratyti drastiškais ir žiauriais būdais:
„Kaip bebūtų, jie – gamtos dalis, tad naikinti ar žudyti man asmeniškai nepriimtina. Visur ieškojau būdų, kaip juos išprašyti, tad pabandžiau įsigyti prietaisus, atbaidančius kurmius – visiškai nepadėjo, reikėjo ieškoti kažko kito.“
Panaršiusi internete Laima rado naminę priemonę, kurią pasigaminti labai paprasta, o ir sudedamųjų dalių nereikia daug.
„Man šis mišinys yra tikras išsigelbėjimas, jau ne pirmus metus naudoju ir tikrai galiu pasakyti – kurmiai sode nebesiduoda.
O ir pasigaminti, tikriausiai, nebūna paprasčiau – susimaišau tris dalis ricinos aliejaus ir vieną dalį skysto indų ploviklio. Tada skiedžiu su vandeniu. Į nedidelį laistytuvą su vandeniu pilu kelis šaukštus mišinio ir supilu į kurmiarausius.
Kiek skaičiau, ricinos aliejus kurmių nepražudo, bet labai jiems nepatinka, nes sutrikdo virškinimą, tad jo paragavę nebelabai benori gyventi tokioje vietoje“, – paaiškino kupiškietė.
Ricinos aliejų ji perka vaistinėje, o indų ploviklį naudoja tokį, kokį turi virtuvėlėje.
„Ir greita, ir pigu, ir dar puikiai veikia – jau ne vienerius metus kurmiai nebeišrausia lysvių. Pabandykite patys – pamatysite, kad veikia. Nors pati netikėjau, kad padės, dabar man tai didžiausias išsigelbėjimas“, – nusijuokdama priduria.