Nors hortenzijos yra augalai, kuriems nereikia itin daug priežiūros, kartais jos ima ir pradeda ruduoti. Tada sodininkai griebiasi už galvų, nesuprasdami, kodėl tai vyksta.
Atskleidė, kodėl ruduoja hortenzijos
Tačiau įsidėmėkite – kai hortenzijos negauna pakankamai vandens, jos ima džiūti, ruduoti – ir labai, ir žiedai. Dėl šios priežasties hortenzijos labai dažnai tampa nebegražios, o ši problema itin aktuali, kai vyrauja karšti, sausi orai.
Lapai nusvyra žemyn, o žiedai suglemba, pasidaro nebegražūs. Paprastai šie ženklai pastebimi popiet, nes saulė tuo metu būna pati kaitriausia – saulei nusisukus, augalai dažnai atsigauna.
Tačiau jei augalas auga saulėtoje vietoje ir nėra pakankamai laistomas, bėgant laikui pastebėsite, kad žiedai pradeda ruduoti nuo viršūnėlių žemyn.
Ypač per vasaros karščius hortenzijoms reikia daugiau vandens. Jei jūsų augalai negauna bent centimetro vandens per savaitę natūraliais būdais, pavyzdžiui, lyjant, reikia jas papildomai laistyti.
Geriausia laistyti lėtai, neskubant, kad vanduo spėtų įsigerti ir nueitų gilyn į šaknis. Tačiau jei hortenzija jau visiškai nurudavusi, laistymas mažai kuo padės.
Jei dirva labai išdžiūvusi ir iškrenta gausus lietus, jis dažniausiai nespėja tinkamai įsigerti ir užtikrinti, kad joje yra pakankamai drėgmės. Todėl vienas geriausių sprendimų yra padėti laistymo žarną prie hortenzijos, atsukti vandenį silpna srove ir palikti, kol pastebėsite, kad dirva tolygiai drėgna.
Jei yra vilčių, kad augalas dar gali atsigauti, kai vyrauja karšti orai hortenzijas reikėtų laistyti bent kartą per dieną, jei labai sausa – net du kartus.
Geriausia laistyti anksti ryte, dar prieš pakylant saulei, jei yra poreikis ir vakare – taip augalai gaus pakankamai drėgmės ir jos pakaks visai dienai, net jei bus labai karšta.