• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugelis sodininkų praleidžia valandų valandas prižiūrėdami savo augalus, deja, juos lengvai gali sunaikinti šliužai ir sraigės. Yra paprastas būdas atbaidyti šiuos kenkėjus nuo augalų.

Daugelis sodininkų praleidžia valandų valandas prižiūrėdami savo augalus, deja, juos lengvai gali sunaikinti šliužai ir sraigės. Yra paprastas būdas atbaidyti šiuos kenkėjus nuo augalų.

REKLAMA

Šie nepasotinami kenkėjai per vieną dieną gali suėsti kelis kartus daugiau maisto nei jų kūno svoris. Tai didžiulė žala augalams.

Sraigės ir šliužai gali atsirasti iš niekur bet kuriuo laiku, bet ypač tada, kai oras švelnus ir drėgnas, rašo express.co.uk.

Viena moteris „Gardening UK“ grupėje socialiniame tinkle „Facebook“ guodėsi, kad jai sunkiai sekėsi sulaikyti šliužus ir sraiges nuo jurginų.

Gail Morgan sakė, kad jau išbandė daugybę priemonių prieš šiuos kenkėjus, tačiau nė viena iki šiol nepadėjo.

Teigia radusi priemonę, kuri iš tikrųjų veikia – tai česnakų vanduo

„Privalau pasidalyti šiuo laimėjimu – galiu patvirtinti, kad česnakinis vanduo akimirksniu atbaido ir sulaiko šliužus ir sraiges, – rašė Gail. – Šiais metais man visiškai nesisekė auginti jurginus, vos tik išdygdavo ūgliai, juos tuoj pat kenkėjai nugrauždavo.“

REKLAMA
REKLAMA

Kadangi moteris turi šunį, jai reikėjo gyvūnams draugiškų priemonių. Ji išbandė vilnos granules, vario juostą, gelį ir vidurnakčio medžioklę, bet niekas nepadėjo. Tačiau kartą ji pasigamino česnakų vandens purškalą ir jis puikiai suveikė.

REKLAMA

Grupės nariai ėmėsi komentaruose dalytis savo mintimis apie šį būdą ir daugelis jam pritarė.

„Puiku, tai suteikia man daug vilties, kad česnakų purškalas, kurį šiandien pasidariau, išgelbės mano jurginus, – rašė Michelle Kelly. – Jau tiek daug jų praradau.“

„Kažkada skaičiau, jog Bakingemo rūmų sodininkai naudoja česnakus, kad apsaugotų sodą nuo kenkėjų“, – parašė Alex Duxbury.

Pasak Deboros Davies, jos tėtis šiemet pabandė sumaišyti česnakų pastą su vandeniu ir purškė juo melsves – rezultatas buvo puikus.

REKLAMA
REKLAMA

Karen Quinn pritarė, jog melsvėms česnakų purškalas tikrai padeda ir teigė būtinai jį išbandysianti jurginams.

Rose Gilbert aplink hortenzijas dėdavo pušų konkorėžius, tikėdamasi, jog jie tarnaus ne tik kaip mulčas, bet ir sulaikys šliužus. Jos lūkesčiai pasiteisino ir dabar ji taip pat ketina išbandyti česnakų vandenį ant melsvių.

Pasak Lucy Lu, ji išbandė šią priemonę ir ji puikiai veikia, tačiau ją reikėtų naudoti kasdien.

Purškalui pagaminti Gail ima 120 ml vandens ir pusę česnako galvutės, supila į purkštuvą ir šiuo mišiniu purškia augalus.

Sodininkystės ekspertai „Sienna Hosta“ savo ūkyje taip pat naudoja česnakinį vandenį šliužams atbaidyti ir siūlo jį naudoti kartą per savaitę.

Niekai,visos pasakos.Vienintelė išeitis,tai vyriausybės lygiu skirti lėšas kovai su šliužais.Nelaukti kol sunaikins visą derlių
Nejuokinkit , česnakų nei sraigės nei šliužai nebijo , kadangi ne kartą mačiau darže užsilipusias sraiges ant česnakų
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų