Kultūros ministrės Romos Dovydėnienės iniciatyva praėjusią savaitę “Maldžio” galerijoje įvyko Kultūros ministerijos atstovų, dailės ekspertų, dailininkų bei kolekcininkų susitikimas, kuriame buvo akcentuota valstybinių muziejų bei privačių galerijų bendradarbiavimo būtinybė kuo plačiau ir įvairiau pristatant visuomenei Lietuvos dailės palikimą.
Pokalbio dalyviai aptarė “Maldžio“ galerijoje eksponuojamą žymaus lietuvių dailininko Antano Samuolio kūrinių parodą “Antanas Samuolis (1899-1942). Nauji atradimai”, kuri sukėlė didelį visuomenės susidomėjimą. Buvo aptarti paveikslų deponavimo iš Lietuvos dailės muziejaus ir Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus klausimai ir daug diskusijų sukėlusi parodos, kurioje muziejiniai A. Samuolio kūriniai eksponuojami šalia nenustatytos autentikos kūrinių, koncepcija.
Susitikime buvo konstatuota, kad Lietuvos dailės muziejus ir Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, skolindami kūrinius privačioje galerijoje rengiamai parodai, nepažeidė muziejų veiklą reglamentuojančio Muziejų įstatymo ir kitų teisės aktų, nustatančių kūrinių deponavimo taisykles. Tarp galerijos “Maldis” ir muziejų pasirašyta trišalė sutartis dėl parodos surengimo tinkamai apibrėžia partnerių prisiimtus įsipareigojimus ir atsakomybę.
Dailės specialistų teigimu, muziejuose saugomų A. Samuolio kūrinių sugretinimas su nenustatytos autentikos kūriniais, priklausančiais “Maldžio” galerijos savininko Edmundo Armoškos kolekcijai, atkreipė visuomenės ir menininkų dėmesį į gerokai primirštą A. Samuolio kūrybą, sudarė galimybes aiškintis A. Samuolio kūrinių autorystę, jo kūrybos raidą. Galerijoje surengta paroda inicijavo atvirą diskusiją apie lietuvių tapybos palikimo kaupimą, saugojimą ir eksponavimą.
Kultūros ministerijos dailės ekspertų komisija pasiūlė nenustatytos autentikos kūrinių savininkui E. Armoškai išsamiai juos ištirti ir nustatyti jų autorystę. Kolekcininkas patikino, kad tokia paveikslų ekspertizė po parodos uždarymo bus atlikta.