• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kuršių mariose ties Klaipėda pagaliau pasirodė stintos, jas gaudančių meškeriotojų nuotaikos įvairios. Turintys daugiau jėgų ir laiko bei sėdintys per naktį, laimikiu džiaugiasi. O štai sėkminga žvejyba dieną reikalauja patirties ir gudrybių.

Kuršių mariose ties Klaipėda pagaliau pasirodė stintos, jas gaudančių meškeriotojų nuotaikos įvairios. Turintys daugiau jėgų ir laiko bei sėdintys per naktį, laimikiu džiaugiasi. O štai sėkminga žvejyba dieną reikalauja patirties ir gudrybių.

REKLAMA

Vis tik, didžiausia laimė nusišypsojo vienam klaipėdiečiui, kuris gaudydamas stintas, ištraukė didžiulę savo gyvenimo žuvį.

Mešketiotojai nuo ryto, o kai kai kurie ir iš po nakties, Malkų įlankoje, Klaipėdoje, bando pagauti pagaliau Kuršių mariose pasirodžiusias stintas. Ir ten ne tik uostamiesčio gyventojai – meškeriotojai suplūdo iš visos Lietuvos, net vilniečių yra. Vis tik, šį kartą geriausiai kibo per naktį sėdėjusiems dviem mažeikiškiams.

„Tai būtų nuo vakaro dešimtos valandos iki dabar. Dvylikta valanda kažkur. Grubiai, per 12–14 valandų apie 40–50 vienetų. Kibimas pavienis. Būriais neplaukioja, bet pagauti įmanoma. – Kaip vertinat iš praktikos tiek per naktį? – Iš praktikos nėra daug. Bet kaip pirmam kartui, visai neblogai“, – sako mažeikiškis Darius.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmam kartui vyrai atvyko pasiruošę.

„Turim šviesas. Prožektorius, viską. Kad šviestų į vandenį, kad stintą suvilioti. Bet reik nutaikyti gylį stintai ir viskas“, – aiškina mažeikiškis Kolia.

REKLAMA

O naktis buvo ne tik tamsi, bet ir šalta.

„Kaip naktį su šalčiu kovojat? – Kaip… biški kavos. Biški stipresnio. Kovojam, kaip galim. – Svarbu to stipresnio normas žinoti. – Jo, kad nebūtų blogai visiems, nes nėra nei rėmų, nieko. Gali įkristi“, – sako Kolia.

Kiti stintų gaudytojai sugalvoja kitų būdų apsisaugoti nuo lietaus, vėjo ir šalčio. Pastogę ant ratų savo rankomis pasigamino klaipėdietis Rimantas.

REKLAMA
REKLAMA

„Pats pasidariau, pats susiprojektavau. Bet neužpatentuotas. Kas norėtų, galėtų kopijuoti. Brezento senas audinys nuo lietaus ir nuo vėjo labai gerai padeda, mūsų sąlygomis. – Neperšlampa. – Brezentas senų senų laikų, nežinau kiek jam metų. – O tai išsilavinimas ar rankas ir galvą turit? – Kai viena ranka dešinė, viena kairė ir dar čia kažką turi, tai gali sukurti kažką“, – sako klaipėdietis Rimantas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau neliūdna ir vėjo košiamiems meškeriotojams. Štai Olegas iš Klaipėdos traukia vieną stintą po kitos.

„Tai kas čia? Kame jūsų paslaptis? – Oi, sunkus atvejis. – Tai čia ranka laiminga? – Ne, va tokia, mėsikė gražia. – Kas čia yra? – Raudikė. Ant raudikės kimba“, – pasakoja klaipėdietis Olegas.

Vis tik, sekasi ne visiems. Kai kurių valas netimpčioja nors tu ką.

„Ryte, nuo pusę 9. kol kas nieko normalaus. – Kodėl, galvojat? – Gal gilinimo darbai maišo. Kažkas maišo. – Anksčiau būdavo geriau? – Taip, anksčiau tokiu laiku normaliai pagaudavom. – Kiek? – 2–3–4–5 kilogramai. Visaip, bet tikrai geriau nei šiemet“, – kalba klaipėdietis Vytautas.

REKLAMA

„Nuo 8 iki 12 sūnus jau buvo namuose. Prigaudė 4 kylus. – Kada čia? – Užvakar. O dabar nieko“, – sako klaipėdietis Juozas.

O didžiulis laimikis užkibo vienam stintų atvykusiam gaudyti kretingiškiui – lašininė žuvis šlakis. Nors pagal galiojančias taisykles šią žuvį ir turėjo paleisti, tačiau įspūdžių daug. 6 kilogramų šlakį 40-ies metų žvejybos patirtį turintis vyras sugebėjo ištraukti nenutraukdamas plonyčio, stintoms gaudyti skirto valo.

REKLAMA

„Gyvenimo žuvis. – Atvažiavot stintų, gavot gyvenimo žuvį? – Jo. Nebuvau pagavęs. – Ant ko gaudėt? – Ta pati stinta. Ištraukiau ir nuėjom ten. Visi meškeres kelia, kelia, kelia. Visi užleido, ištraukėm. Ir paleidom“, – pasakoja kretingiškis Algirdas.

Tiesa, geriausiai kimba meškeriotojui, kuris stintas traukia ramiai sūpuodamasis valtyje. TV3 žinių operatorius vos spėjo fiksuoti visą vyriškio laimikį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų