Laimei, pakeitus gyvenimo būdą ir mitybą, galima veiksmingai sumažinti kraujospūdį ir sumažinti širdies ligų riziką. Nors gydytojai dažnai skiria vaistus, vis dėlto padėti gali ir tam tikri maisto produktai, kuriuose gausu kalio ir magnio. Pateikiame 5 maisto produktus nuo aukšto kraujospūdžio.
Citrusiniai vaisiai
Citrusiniai vaisiai – greipfrutai, apelsinai, citrinos – gali padėti mažinti kraujospūdį, nes juose gausu vitaminų, mineralų ir augalų junginių, kurie gerina širdies sveikatą.
2021 m. atliktas tyrimas atskleidė, kad kasdien suvalgant apie 530-600 g vaisių, pavyzdžiui, keturis apelsinus, galima sumažinti kraujospūdį.
Pastaba: greipfrutai gali trukdyti vartoti tam tikrus vaistus, todėl pasitarkite su sveikatos priežiūros specialistu.
Lašiša ir kitos riebios žuvys
Riebioje žuvyje, ypač lašišoje, gausu omega-3 riebalų rūgščių, kurios gali sumažinti uždegimą ir kraujospūdį. 2022 m. atliktas tyrimas parodė, kad didžiausią naudą duoda 2-3 g omega-3 riebalų per dieną.
Riešutai ir sėklos
Riešutai ir sėklos – moliūgų sėklos, linų sėmenys, chia sėklos, pistacijos, graikiniai riešutai, migdolai – suteikia naudingų maistinių medžiagų, pavyzdžiui, skaidulų ir arginino, kurie padeda kontroliuoti kraujospūdį.
Tyrimai rodo teigiamą šių produktų vartojimo ryšį su sumažėjusiu kraujospūdžiu, tačiau reikia išsamesnių tyrimų, kad būtų galima pateikti galutinius įrodymus, skelbiama tribune.com.pk.
Lapiniai žalumynai
Lapiniuose žalumynuose, pavyzdžiui, mangolduose ir špinatuose, yra daug kalio ir magnio, kurie būtini kraujospūdžiui reguliuoti.
Pavyzdžiui, puodelis virtų mangoldų užtikrina 20 proc. kalio paros poreikio. 2022 m. atliktas tyrimas susiejo didesnį kalio suvartojimą per dieną su mažesniu kraujospūdžiu.
Uogos
Uogose gausu antioksidantų, ypač antocianinų, kurie gali mažinti kraujospūdį. 2020 m. atliktoje apžvalgoje nustatyta, kad įvairios uogos, įskaitant šviežias, liofilizuotas ir sulčių pavidalo, sumažino kraujospūdį daugiau kaip 3 mm/Hg, o spanguolių sultys turėjo didžiausią poveikį.