Nerimstant aistroms dėl Vilniaus Lukiškių aikštės ateities ir vėl pakvietus teikti idėjas, kaip sutvarkyti šią aikštę, kad ji taptų pagrindine reprezentacine Lietuvos valstybės aikšte, prie diskusijų prisijungė ir Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjunga (LKAS).
LKAS jau ne kartą kreipėsi į valdžios atstovus pažymėdama, jog Lukiškių aikštė turėtų būti visavertis želdynas miesto centre, bet ne grandiozinių statybų - antžeminių ar požeminių - vieta.
Premjerui Andriui Kubiliui sudarius darbo grupę ir pavedus parengti pasiūlymus dėl Lukiškių aikštės, LKAS kreipėsi į Ministrą Pirmininką, atkreipdama dėmesį į kai kuriuos jai iškilusius klausimus.
Kraštovaizdžio architektai ieško „semantinio ryšio“ tarp savivaldybės vadovų skatinamų didelių požeminių garažų po aikšte su „Laisvės“ simboliu. Kreipimesi jie klausia, ar gautas pelnas už automobilių stovą sunaikinus žalios oazės pagrindą miesto centre atpirks didesnę transporto spūstį ir didesnį oro užterštumą.
Abejonių jiems kelia ir žiniasklaidoje minima aikštei sutvarkyti skiriama 45 mln. litų suma, kai, pasak LKAS, užtektų 2-3 milijonų. Ar pagarba laisvės kovotojams matuojama grandioziniais paminklais, retoriškai klausia architektai.
Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjunga tikisi, kad Vyriausybei apibrėžiant Lukiškių aikštės ateitį bus sugrįžta prie tikslingumo kriterijų, o būtino naujo konkurso vertinimo komisija išrinks funkcionalų, ekonomišką ir estetišką sumanymą.
Premjero A. Kubiliaus sudarytai darbo grupei pasiūlymus dėl Lukiškių aikštės pavesta parengti iki 2009 m. gruodžio 1-osios, primena ELTA. Darbo grupei vadovauja Ministro Pirmininko kancleris Deividas Matulionis, joje - Vilniaus miesto savivaldybės, ministerijų, kitų institucijų, visuomeninių organizacijų bei akademinės visuomenės atstovai, architektai, istorikai.
Šių metų kovo mėnesį eilinis Lukiškių aikštės planavimo ir simbolio architektūrinio meninio projekto konkursas liko be laimėtojo, mat teigta, jog nebuvo nė vieno darbo, kuris atitiktų pirmai vietai keliamus kriterijus.
Seimo narys Kęstutis Masiulis buvo pasiūlęs Lukiškių aikštėje įkurdinti patį svarbiausią mūsų tautos ir valstybės simbolį - raitelį ant žirgo, Vytį. Vytis, pasak jo, simbolizuoja kovingą tautos dvasią, sutelktumą, veržlumą, nepalaužiamą ryžtą.