Seimo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) frakcija reiškia nepasitikėjimą vidaus reikalų ministrui Raimundui Palaičiui ir siūlo jam atsistatydinti iš užimamų pareigų.
Pasak frakcijos seniūno Jurgio Razmos, šią frakcijos poziciją perteikti koalicijos partneriams įpareigojami frakcijos atstovai Koalicijos taryboje.
(Papildyta 11.58) TS–LKD frakcija kol kas neinicijuoja interpeliacijos ministrui, tačiau frakcijos nariams nedraudžiama tokias iniciatyvas paremti.
„Ministro atleidimu Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius siekė atkurti teisingumą, o ne tenkinti kokias nors partines ambicijas. Prezidentė, nepritardama ministro klaidos atitaisymui, paremdama ministrą R. Palaitį, kartu prisiėmė ir atsakomybę už buvusius ir būsimus jo veiksmus“, – žurnalistams sakė TS–LKD frakcijos seniūnas J. Razma.
„Mes priėmėme poziciją ir dėl prezidentės veiksmų vertinimo, ir dėl ministro pirmininko, ir dėl mūsų požiūrio į vidaus reikalų ministro tolesnio darbo galimybes“, – trumpai apibendrino J. Razma.
Susidariusią padėtį galėtų išspręsti ir pats ministras R. Palaitis, atsistatydindamas iš pareigų, pirmadienio vakarą po TS–LKD partijos vadovų pasitarimo pas premjerą Andrių Kubilių sakė krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė. „Šitą situaciją lengvai galėtų išspręsti pats ministras. Aš jo vietoje tą pačią minutę atsistatydinčiau, jei būtų tokia situacija“, – sakė ministrė, primena ELTA.
Šalies vadovei nutarus palikti R. Palaitį vidaus reikalų ministro poste, Seimo pirmininkė I. Degutienė sako nematanti kitos išeities, kaip vasarą surengti pirmalaikius Seimo rinkimus.
K. Girnius: konservatoriai supranta, kad nesurinks pakankamai paramos
Politologas K. Girnius, kalbėdamas apie galimybę, kad konservatoriai gali ir nerengti interpeliacijos ministrui, teigė, kad TS–LKD akivaizdu, jog jiems neužteks balsavimo Seime. Tuo labiau, jeigu prieš balsuos ir liberalcentristai.
Analitiko teigimu, gali būti, kad situacija stabilizuosis, nes ministro atleidimas šiuo metu nėra pati svarbiausia vyriausybės užduotis. „Vyriausybės darbai, ypač energetikos srityje, stringa. Todėl jiems būtina sutelkti pozicijas prie šios sferos, o ministro atleidimo klausimas ko gero yra ne toks svarbus“, – sakė docentas.
K. Girniaus nuomonė, šioje situacijoje nelaimėjo ko gero nei viena pusė. „Prezidentė nesugebėjo žengti teisingo politinio žingsnio ir pripažinti klaidos. Liberalcentristai taip pat pasirodė nekaip, gindami ministrą. Konservatoriai galėjo sužaisti geriau, bet jie nors savo elektoratui parodė, kad nebijo prezidentės, gindami principines pozicijas“, – mano ekspertas.
Taip pat skaitykite: