Anot jo, susidaro įspūdis, kad prekybininkai, nesugebėdami paaiškinti visuomenei, kodėl maisto kainos kyla, bando nukreipti dėmesį.
„Vienas dalykas pats sprendimas kreiptis į VSD, antras dalykas - tą sprendimą viešinti. Tai yra du skirtingi dalykai. Kiekvieno pareiga ir reikalas, jei yra įtarimų, kreiptis į atsakingas institucijas. Atsiribojant nuo visko, galima paaiškinti sprendimą kreiptis. Matyt, prekybininkai turi kažkokios papildomos informacijos, gal patys sulaukė grasinimų“, - BNS sakė A.Katauskas.
Pasak jo, atrodo, kad bandoma nukreipti dėmesį nuo pastarosiomis savaitėmis linksniuojamų maisto produktų kainų.
„Turint omenyje, kad prekybininkai yra linksniuojami, jog yra atsakingi už kainas, tą linksniavo ir aukščiausi valstybės vadovai - tas pats premjeras. Sprendimas paviešinti tokio kreipimosi faktą jau suponuoja, kad prekybininkai nori pranešti apie tai. Klausimas - kokiu tikslu ir ką tai duoda. Manau, prekybininkų problema, kad jie nesugeba paaiškinti iš kur yra kainos tokios, kokios yra“, - tikino komunikacijos specialistas.
Prasta strategija
Jis tokį prekybininkų žingsnį pavadino bandymu nukreipti dėmesį.
„Bandymas perkelti dėmesį nuo kainų ant to, kad tai galimai pavojinga veikla valstybei, tik sukels naują bangą socialinėje medijoje ir tik paskatins žmones boikotuoti, ar daryti veiksmus prieš prekybos tinklus. Plius, reputacijai tai nebus didelis pliusas“, - aiškino A.Katauskas.
Jis prekybininkų strategiją palygino su politikais, kaltinančiais interesus.
„Kaip analogija galėtų būti, kai kaltinamas yra kažkoks politikas, kad jis kažką negero padarė, paprastai jis pasako, kad čia už to stovi kažkokie tai interesai. Gauruota Kremliaus ranka, ar dar kažkas. Nesvarbu, ar yra, ar nėra, bet tokiu būdu perkeli tą krūvį nuo savęs, pasakydamas, kad čia interesai kalti, o ne mes ir čia labai panašus modelis yra ir atvirai pasakysiu, nesuprantu, kodėl jie tai viešina“, - aiškino komunikacijos specialistas.
Jis, be kita ko, atkreipė dėmesį, kad tai gali sukelti pirkėjų pasipiktinimą, galintį pavirsti tolesniais tinklų boikotais.
Prekybos tinklą „Maxima Lt“ valdančios bendrovės atstovė Renata Saulytė penktadienį apie 14 val. BNS patvirtino, kad bendrovė arba prekybininkų asociacija kreipsis į VSD. Prekybos įmonių asociacijos vadovas Laurynas Vilimas BNS taip pat patvirtino, kad asociacija kreipsis į VSD.
Po keletos valandų „Maxima Lt“ išplatino atsiprašymą dėl kreipimosi į VSD, o R.Saulytė BNS teigė, kad „Maxima Lt“ nebesikreips į VSD.
Socialiniuose tinkluose raginama gegužės 10-13 dienomis boikotuoti prekybos tinklus. Prie akcijos žada prisijungti apie 100 tūkst. žmonių.