Vasario mėnesį vykusiame susitikime, skirtame aptarti klimato kaitos poveikį sveikatai, dalyvavo ekspertai iš visuomeninių organizacijų, universitetų ir gynimo grupių, jie padarė kelias svarbias išvadas, kaip praneša scienceworldreport.
Psichiatrė Dr. Lise Van Susteren, kuri buvo viena iš susitikime “Klimatas ir sveikata” dalyvavusių žmonių, sakė, kad klimato kaita yra pagrindinė psichikos krizių priežastis, taip pat, tai reiškia, kad ji pablogina esamas psichikos sveikatos problemas.
Klimato kaita didina agresiją
Van Susteren Live Science minėjo, kad 2013 metais atliktame tyrime, kuris buvo publikuotas žurnale Science, matyt, jog aukšta temperatūra ir ekstremalūs krituliai yra susiję su padidėjusiais konfliktas tarp individų ir grupių. Tai sieja klimato kaitą su aukšto lygio agresija. Viena iš priežasčių yra ta, kad aukštesnė temperatūra padidina adrenalino lygį kūne, kuris prisideda prie agresijos išraiškų.
Tuo tarpu, NCBI praneša, kad klimato kaita ne tik padidins agresiją tarp žmonių, bet dar gali sukelti savižudybių bangą. Tai reiškia, kad didesnis skaičius ūkininkų gali nusižudyti, dėl užsitęsusių sausrų, sukeltų klimato kaitos. Klimato kaita gali sukelti depresiją, potrauminio streso sutrikimą, dėmesio sutrikimus ir fizines ligas.
Vaikai labiausiai paveikiami
Be to, Amerikos psichologų asociacija pranešė, kad nėščios moterys, kurios yra veikiamos užteršto oro, taip pat gali padaryti įtaką savo vaikams. Tikėtina, jie dažniau patirs nerimo ir depresijos simptomus.
Moksliniai tyrimai taip pat rodo, kad vidutinis skaičius žmonių, kurie apsilanko ligoninėse dėl panikos priepuolių ir grasinimų nusižudyti padidėja dienomis, kuomet vyrauja prasta oro kokybė. Van Susteren padarė išvadą, kad turi būti imtasi veiksmų kovai su klimato kaita, nes ji turi įtakos vaikų psichinei sveikatai.