Šiandien prezidentei palikus vidaus reikalų ministrą Raimundą Palaitį savo poste, Seimo pirmininkė Irena Degutienė išreiškė apgailestavimą dėl tokio šalies vadovės žingsnio ir pasiūlė rengti pirmalaikius rinkimus, o liberalcentristų lyderis Algis Čaplikas kaip tik neslėpė džiaugsmo, kad prezidentės palaikymą gavo būtent jo partija ir nevengė kritikuoti Seimo pirmininkės siūlymo.
„Turime dirbti nepaisant ginčo, į kurį deja partneriai konservatoriai įvėlė visus Lietuvos žmones ir netgi prezidentę“, - dėstė savo nuomonę jis.
Tačiau pasak A. Čapliko iškyla klausimas, ar koalicija sugebės dirbti toliau.
„Liberalcentristų sąjungai kyla rimtų abejonių, ar konservatoriai susitelks darbui ir nustos kelti mūsų ministrui sąlygas, grasinant interpeliacija ir atleidimu. Jeigu konservatoriai toliau eskaluos šį konfliktą, taps akivaizdu, kad šitaip siekiama nukreipti dėmesį nuo pagrindinės temos – ką didžiausia koalicijos partija atliko energetikos srityje?“.
Liberalcentristų lyderiui iškilo rimtų abejonių, kad konservatoriai padarė ką nors gero derybose dėl Lietuvos energetikos nepriklausomybės.
„Konservatoriai bijo energetikos egzamino. Apie tai liudija kai kurių politikų pasisakymai, kad iš konflikto galima išeiti tik surengus pirmalaikius rinkimus. Deja, gerbiamieji, pabėgimas iš egzamino nuo atsakomybės neatleidžia“, - pareiškė jis.
Politikas pasiūlė susikoncentruoti į tris pagrindinius darbus – Sodros reformą, atominės elektrinės statybą ir suskystintų gamtinių dujų terminalą.
A. Čaplikas neslėpė savo skeptiškumo I. Degutienės siūlomiems priešlaikiniams rinkimams. „Tai yra pabėgimas nuo atsakomybės. Pirmalaikiai rinkimai reiškia, kad sustoja visi garsiai minėti energetiniai projektai. <...> Jeigu pirmalaikiai rinkimai sukurtų Lietuvoje BVP nors per vieną procentą, mes galėtume juos daryti kas antrą mėnesį“, - ironizavo jis.
Pasak jo, paankstinus rinkimus dviem ar trim mėnesiais sustotų visi Lietuvai būtini darbai, o realus skirtumas nuo to paankstinimo nelabai būtų jaučiamas.
I. Degutienė: pirmalaikiai rinkimai nepakenktų energetiniams projektams
Pati Seimo pirmininkė nemano, kad pirmalaikiai rinkimai pakenktų energetinių projektų realizavimui, kadangi juos priima ne tik valdančioji dauguma.
„Jeigu įsivaizduojate, kad energetinius projektus gali priimti valdanti koalicija, tai yra neteisingas matymas ir mąstymas. <...> Tokie sprendimai turi būti priimami daugumos Seimo narių, o ne vienos koalicijos“, – sakė ji.