LTV “Klausimėlio” komanda Lietuvos gatvių ir skersgatvių praeivių pasiteiravo, ką šie girdėję apie bene garsiausio pasaulyje meilės romano heroję. Rusų rašytojas Levas Tolstojus prieš maždaug pusantro šimto metų sukūrė vieną garsiausių savo romanų “Ana Karenina” ir nuo to laiko jį galima rasti kiekviename save gerbiančiame knygyne.
Pagal šį romaną statomi filmai, apie tragišką Anos Kareninos meilės istoriją, pasibaigusią po traukinio ratais, mokytojai pasakoja turbūt viso pasaulio mokyklose. Pasakoja ir Lietuvoje, tik štai mokiniams pro ausis įeina, o galvoje… galvoje vis tiek kažkas lieka.
Rietaviškė:- Ana.- O pavardė?- Karenina.- Ar garsi?- Taip, garsi.- Kuo pagarsėjo?- Buvo rusų kosmonautė.- Kur ji skrido?- Į kosmosą, manau. Nežinau.
Kaišiadoriškis:- Ana Karenina - rašytoja, kuri parašė romaną apie Tolstojų.- Apie ką?- Apie Tolstojų.- O kas tas Tolstojus?- Nežinau.
Šalčininkietė:- Rašytoja.- Ana Karenina?- Jo.- O ką ji parašė?- “Taiką ir karą”.
Plungiškė:- Rašytoja, parašė knygą “Petras I”- Kokios tautybės rašytoja?- Lietuvių.
Ukmergiškis:- Gal dainininkė? Pavardė labai girdėta.- Gal čia klasika?- Galbūt, tikriausiai klasika, nes, man atrodo, solidaus amžiaus žmogus.
Anykštėnė:- Ana Karenina buvo komunistinio darbo pirmūnė, kuri dirbdavo daug darbų.- Kokia jos profesija?- Audėja.
Rietaviškė:- Prieš carą kariavo… Kažkokią tvirtovę apgynė.- Ką nugalėjo?- Carą.- Tai nuvertė jį?- Nuvertė.- Ir pati atsisėdo į sostą?- Ne, turbūt liaudžiai perdavė.
Telšiškė:- Knyga kažkokia apie ją buvo parašyta, ar ne?- Kodėl knygą apie ją rašė?- Garsi buvo. Rusų kunigaikštienė.- Ta kunigaikštienė kam vadovavo?- Po traukiniu palindo.- O kas tam traukiniui atsitiko?- Nieko neatsitiko. Nuvažiavo.
Plungiškė:- Aš pati nieko negirdėjau, tik girdėjau, kad mama kalbėjo su tėčiu apie Aną Kareniną.- Apie Kareniną?- Jo.- Teigiamai ar neigiamai?- Teigiamai, atrodo, kaip pavyzdį man davė.
Trakiškė:- Tai yra Petro I žmona.- Koks jos vardas?- Ana Karenina.
Ukmergiškė:- Gal sukilėlė kokia buvo?- Tai sukilo prieš kažką?- Gal prieš tarybų valdžią?- Kokiam amžiuje?- Nežinau.- O kuriam amžiuj galima sukilti prieš tarybų valdžią?- Nežinau, tikrai.- Na, įtempkit atmintį.- Ne, mes dar nesimokėm.
Uteniškiai:- Man atrodo, kad buvo labai žiauri ir žudydavo savo priešus.- Kas ji tokia buvo?- Rusijos imperatorienė.- O kaip ji tapo imperatoriene?- Manau, kad išrinko.- O kas išrinko?- Rusijos žmonės.
Uteniškis:- Karo didvyrė.- Ana Karenina?- Taip.- Kuo nusipelnė?- Užgulė patranką savo krūtine.- Ir kas tada?- Negalėjo šaudyti niekas.
Anykštėnas:- Hitlerio žmona.- Kokia jos pavardė?- Ana Karenina.- O kas buvo Hitleris?- Vokiečių vadas, tipo.
Anykštėnė:- Kuo pagarsėjo Ana Karenina?- Kūryba, gal.- Ką ji sukūrė?- Svarstykles.- Kokias svarstykles sukūrė? Kaip jos atrodo?- Sverti, kaip parduotuvėje.
Rietaviškė:- Kovotoja už taiką.- Ana Karenina?- Taip.- Kokioje šalyje kovojo?- Amerikoje.- Kokia jos tautybė?- Amerikonė.
Telšiškė:- Na, man atrodo, kad ji princesė.- Kokioj šalyje?- Didžiojoj Britanijoj, tikiuosi.- Kuo pagarsėjo?- Kad ištekėjo už Rusijos karaliaus ar prezidento.
Molėtiškė:- Išmatavo žmogaus kūno temperatūrą.- Kas tokia?- Ana Karenina.- Kokia jos profesija?- Mokslininkė.- Kaip ji nustatė tą temperatūrą?- Tyrė ir nustatė.- O su kuo tokį sudėtingą tyrimą reikia atlikti?- Su žmonėmis.- Kokiu prietaisu?- Termometru.
Molėtiškė:- Buvo Borodino mūšis.- Kas jame kariavo?- Ana Karenina su švedais.- Ir kurie laimėjo?- Ana Karenina.
Praeivių klausinėjo LTV laidos "Klausimėlis" vedėjas Juras Jankevičius.
Kitoje “Klausimėlio” laidoje klausime apie Hertzą - mokslininką ir jo vardu pavadintą matavimo vienetą. Šią laidą žiūrėkite spalio 23 d. per Lietuvos televiziją.