Parlamentaras antradienį Seime užregistravo atitinkamas Valstybinių pensijų bei Teismų įstatymų pataisas. Jis taip pat siūlo pripažinti netekusiu galios Teisėjų valstybinių pensijų įstatymą, kuriame numatoma valstybinių pensijų teisėjams skyrimo tvarka.
Pasak Seimo nario, didžiausia 2013 metais paskirta teisėjo valstybinė pensija siekė 4989 litus, o su senatvės pensija išmoka gali siekti ir 10 tūkst. litų.
„Galima daryti prielaidą, jog teisėjų pensijos, kurios susideda iš dviejų pensijų – iš valstybinės ir senatvės pensijų – galutinė suma yra netoli 10 tūkst. litų“, – įsitikinęs P.Gražulis.
Parlamentaras BNS teigė, kad sieks, jog nebebūtų mokamos ir jau paskirtos teisėjams valstybinės pensijos. Jis žada dar registruoti papildomas tai numatančias pataisas.
„Atimti. Aišku, išleistų pensijų niekas neatiminės, bet ateityje nebegaus. Ar teisinga, kad kiekvienas teisėjas gauna valstybinę pensiją? Kas čia per klanas? Kodėl mokytojas jos negauna? Gydytojas ar bibliotekininkas? Meno darbuotojai?“ – teigė P.Gražulis.
Parlamentaras teigė kreipęsis į Teisėjų tarybą, kad pateiktų informaciją, kiek lėšų teisėjams iš biudžeto skiriama valstybinėms pensijoms.
Jo duomenimis, dabar valstybinę pensiją gauna 118 teisėjų.
Dabar, be teisėjų, valstybinių pensijų yra skiriamos pirmojo ir antrojo laipsnių valstybinės pensijos, nukentėjusiųjų asmenų bei pareigūnų ir karių, o taip pat mokslininkų valstybinės pensijos.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.