Praėjusią savaitę Lietuvos bankas paskelbė, kad šalies bankinis sektorius per 2011 metus uždirbo 1,1 mlrd. litų pelno. Šis veiklos rezultatas artimas rekordiniam, užfiksuotam ekonomikos pakilimo metu 2007 metais (1,156 mlrd. litų). Bankų praėjusiais metais skaičiuotas pelnas, anot Lietuvos banko, labiausiai didėjo ne dėl augančios veiklos apimčių, o kitų veiksnių.
„Optimistiškai atrodantį rezultatą daugiausia lėmė sumažėjęs atidėjinių blogoms paskoloms poreikis, nes nemažai klientų, kurie buvo laikyti beviltiškais, įrodė savo galimybes vykdyti įsipareigojimus. Tai parodo, kad krizės įkarštyje klientų mokumas buvo vertintas itin konservatyviai“, – pristatydamas praėjusių metų bankų veiklos rezultatus sakė Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.
SEB pelnas – 379,8 mln. litų
Preliminariais duomenimis, 2011 metais SEB bankas uždirbo 379,8 mln. litų, o SEB banko grupė – 469,7 mln. litų neaudituoto grynojo pelno.
2010 metais bankas patyrė 12,1 mln. litų, o banko grupė – 18,0 mln. litų audituoto grynojo nuostolio.
SEB banko prezidentas Raimondas Kvedaras, komentuodamas šiuos rezultatus sakė, kad banko pelną iš esmės lėmė Lietuvos ekonomikos atsigavimas bei tvirtesnė klientų finansinė padėtis.
„Nepaisant antroje 2011 m. pusėje didėjusio neapibrėžtumo euro zonoje ir pasaulio rinkose, Lietuvos verslo įmonių lūkesčiai buvo geresni nei 2010–aisiais, todėl atsirado galimybių labiau plėtoti banko verslą didelių verslo įmonių sektoriuje, prošvaisčių pastebėjome ir smulkių bei vidutinių įmonių sektoriuje“, - teigė R. Kvedaras.
2011–aisiais metais išaugo SEB banko indėlių portfelis, didėjo klientų skaičius.
„Manome, kad 2012–aisiais Lietuvoje bankų veikla išliks stabili, tačiau kol kas nematome prielaidų spartesnei plėtrai“, - prognozavo SEB banko prezidentas.
„Swedbank“ pelnas – daugiau kaip 592 mln. litų
Banko „Swedbank“ Lietuvoje 2011 m. metinis pelnas siekė 592 mln. litų. Pagrindinė pelno didėjimo priežastis buvo mažėjantys atidėjiniai. Neskaičiuojant atidėjinių banko pelnas 2011 m. siekė 330 mln. litų. Bendrosios pajamos 2011 m. išaugo 90 mln. litų ir siekė 711 mln. litų.
„Swedbank“ grynasis pelnas didėjo kartu su sparčiai augančia Lietuvos ekonomika 2011 metais. Teigiami ekonomikos rodikliai ir pagerėjusi klientų finansinė padėtis leido sumažinti atidėjinių apimtis, - banko rezultatus komentavo „Swedbank“ Lietuvoje vadovas Antanas Danys. - Dėl pasaulinių makroekonomikos iššūkių 2012 m. tikėtinas lėtesnis šalies ūkio augimas, to požymius matėme jau 2011 m. ketvirtajame ketvirtyje. Pernai uždirbtas pelnas leis mums užsitikrinti didesnį kapitalą, kuris būtinas esant išorinių grėsmių faktoriui“.
„Danske“ pelnas išaugo 15 kartų
Kaip rodo „Danske Bank“ finansinė ataskaita, bankas pernai gavo 87,312 mln. litų grynojo pelno. Palyginti su 2010 metais, kuomet banko pelnas siekė 5,68 mln. Lt, banko pajamingumas išaugo 15,4 karto.
„2011 metų banko rezultatai atspindi kryptingą visais metais vykdytą veiklos strategiją. Tai metai, kai Lietuvos ekonomika stabilizavosi ir sparčiai augo po krizės metu patirto nuosmukio. Tačiau šiais metais ekonomikos augimas lėtės. Euro zonos padėtis išlieka įtempta, o tai lems ir nuo eksporto rinkų priklausančios Lietuvos ekonomikos būklę. Tikėtina, kad neblogai diversifikuota Lietuvos eksporto struktūra leis šiemet išvengti recesijos, o tai savo ruožtu turės teigiamos įtakos ir bankų sektoriaus veiklai“, - sakė „Danske“ banko Lietuvos filialo generalinis direktorius Gintautas Galvanauskas.
Praėjusiais metais indėlių portfelis „Danke Bank“ sumažėjo 19 proc., o paskolų portfelis - 11 proc., lyginant su 2010 metais. Nors paskolų portfelis 2011 m. mažėjo, jo kokybė gerėjo: buvo atstatyta 35 mln. litų atidėjinių paskoloms ir nebalansiniams straipsniams.
DNB uždirbo 81 mln. litų
Norvegijos finansinių paslaugų grupei priklausantis DNB bankas preliminariais duomenimis, 2011 metais uždirbo 81,0 mln. litų neaudituoto grynojo pelno. Banko pelnas prieš mokesčius ir atidėjinius per 2011 m. padidėjo 11,9 proc. iki 157,2 mln. litų. 2010 m. bankas buvo patyręs 122,6 mln. litų grynąjį nuostolį, o jo pelnas prieš mokesčius ir atidėjinius sudarė 140,5 mln. litų.
„2011-aisiais pasiekėme užsibrėžtus tikslus – sėkmingai integravomės į didžiausią Norvegijos finansinių paslaugų grupę, sustiprinome savo poziciją šalies mažmeninės ir verslo bankininkystės rinkoje ir po dviejų metų pertraukos dirbome pelningai. Tam didžiausią įtaką darė aktyvi ir kryptinga banko veikla teikiant kokybiškas ir klientų poreikius atitinkančias finansines paslaugas, išaugęs veiklos efektyvumas ir tinkamai valdomo paskolų portfelio kokybė. Pasiekti rezultatai mums leidžia užtikrintai žvelgti į ateitį. Įvertinę galimai lėtesnės ekonomikos plėtros poveikį verslo aplinkai, mes pozityviai vertiname šių metų perspektyvą ir planuojame toliau plėtoti į klientų poreikius orientuotą verslo modelį,“ – praėjusių metų banko veiklos rezultatus komentavo DNB prezidentas ir valdybos pirmininkas Bjornaras Lundas.
„Nordea“ pelnas – 34,7 mln. litų
Didžiausios Šiaurės ir Baltijos šalių finansų grupės „Nordea“ padalinys Lietuvoje „Nordea Bank Lietuva“ pernai uždirbo 34,7 mln. litų neaudituoto grynojo pelno, tai yra 3 proc. daugiau nei 2010 m.
„2011 m. tiek pasaulyje, tiek ir Lietuvoje finansiniam sektoriui buvo labai permainingi, tačiau mes sugebėjome prisitaikyti prie pasikeitusių rinkos sąlygų ir dirbome sėkmingai. Lyderio pozicijas sugebėjome užsitikrinti būsto paskolų segmente, verslo paskolų portfelis augo 14 proc. Šiais metais dar daugiau dėmesio skirsime indėliams, taupymo produktams ir kasdienėms banko paslaugoms. Nepaisant neapibrėžtumo pasaulio rinkose, esame ir toliau pasirengę bendradarbiauti su klientais, kurie kaip ir mes, vertina ilgalaikę partnerystę“, - teigė „Nordea Bank Lietuva“ generalinė direktorė Inga Skisaker.