Už tokį sprendimą antradienį balsavo 69 Seimo nariai, prieš buvo 47, keturi susilaikė.
Ministrą palaikė socialdemokratai, „tvarkiečiai“ ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovai. Tuo metu Darbo partijos frakcija balsuodama skilo beveik perpus, 12 jos narių buvo už nutarimą, o 11 – prieš arba susilaikė. K.Trečioko neparėmė konservatoriai ir liberalai, dalis Mišrios Seimo narių grupės.
Pritarus nutarimui, kad Seimą tenkina ministro atsakymai į interpeliacijos klausimus, ši procedūra baigiama. Ministras toliau eina pareigas.
Partijos „Tvarka ir teisingumas“ frakcijos Seime narys Povilas Gylys antradienį Seime teigė, kad interpeliacija siekta prieš parlamento rinkimus pakenkti šiai partijai.
„Šiandien taikinys numeris pirmas Lietuvos politinėje arenoje yra „Tvarka ir teisingumas“, tą reikia suvokti“, – pareiškė jis.
Politiko teigimu, interpeliacija K.Trečiokui taip pat norėta nuo pareigų nušalinti gerai pareigas atliekantį aplinkos ministrą. Anot jo, tai susiję su atliekų tvarkymu.
„Tvarkiečių“ seniūnas Petras Gražulis akcentavo, kad nė viena valstybės institucija, į kurią buvo kreiptasi dėl aplinkos ministro veiksmų, nerado pažeidimų.
„Jokių privačių ir viešųjų interesų čia nėra sumaišyta, jokios naudos nesiekta šiame eskaluojamame konflikte“, – sakė jis.
Tuo metu konservatoriai tvirtino, kad aplinkos ministras melavo ir visuomenei, ir Seimo Antikorupcijos komisijai, pasakodamas apie Vyriausybės nutarimo dėl kurortų apsaugos zonų panaikinimo priėmimo aplinkybes.
„Tikriausiai ne man vienai, bet visiems komisijos nariams buvo aišku, kad buvo meluojama“, – tvirtino Agnė Bilotaitė.
Anot jos, balsavimas dėl aplinkos ministro parodo šios valdančiosios daugumos politinę moralę.
„Egzistuoja ir kita politikų atsakomybė – politinė, moralinė. Kiek mes dar visi leisime politinės moralės kartelę žemyn? Šis klausimas dėl K.Trečioko interpeliacijos yra testas, lakmuso popierėlis mums visiems. Parodykime visuomenei, kad mes tą kartelę pasirengę kelti aukščiau“, – kalbėjo ji.
„Padarykime paprastą prielaidą, kad štai rūkomajame vadovaujami Broniaus Bradausko susirinkę laikinosios Seimo komisijos nariai nustatė, kad ministras K.Trečiokas nei melavo, nei užsiiminėjo politine įtaka. Švarus kaip krištolas, kaip pasakė gerbiamas beveik vidaus reikalų ministras Povilas Gylys, čia tik lingvistiniai netikslumai. Nors man atrodo, net antrokui aišku, kad melo čia yra sočiai, bet mūsų komisijai neaišku ir mūsų valdančiajai daugumai neaišku“, – tvirtino kitas konservatorius Paulius Saudargas.
Interpeliaciją aplinkos ministrui inicijavo Seimo opozicija – liberalai ir konservatoriai. Ministras aiškinosi dėl jo nurodymu parengto Vyriausybės nutarimo, kuriuo panaikintos kurortų apsaugos zonos, dėl Druskininkų mero Ričardo Malinausko darytos įtakos šiam sprendimui. K.Trečiokas kaltintas melavęs, kai pasakojo apie savo pokalbius su Druskininkų meru.
Ministro atsakymuose į interpeliacijos klausimus teigta, kad kurortų apsaugos zonas reikėjo panaikinti, šis sprendimas priimtas teisėtai ir yra teisingas. Vyriausybės nutarimo pakeitimą lėmė tai, kad kurortų apsaugos zonų reglamentavimas neatitiko kitų teisės aktų reikalavimų, jų panaikinimui neprieštaravo visos suinteresuotos institucijos, o parengti atitinkamą Vyriausybės nutarimą pavedė ministerijos atstovų pasitarimas.
K.Trečiokas taip pat teigė nemelavęs Seimo Antikorupcijos komisijai pasakodamas apie savo pokalbius su Druskininkų meru.
„Dėl visos apimties nutarimo Nr. 343 pakeitimo esu kalbėjęs su Druskininkų meru R.Malinausku. (...) To niekada neneigiau, neneigiu ir neneigsiu. (...) Idėja dėl Vyriausybės nutarimo (Nr.1025), priimto 2015-09-23, projekto gimė 2015-09-22 po pietų, po Vyriausybės kanceliarijoje vykusio ministerijų atstovų pasitarimo, todėl pokalbiai apie šį nutarimo projektą tik nuo tada ir galėjo vykti. Visada teigiau, teigiu ir teigsiu, kad jokių pokalbių nei su R.Malinausku, nei su kitais asmenimis dėl Vyriausybės nutarimo Nr.1025 nesu turėjęs“, – tvirtina aplinkos ministras.
Atsakyme K.Trečiokas taip pat teigė nežinojęs apie teisme nagrinėjamą bylą dėl vadinamojo Vijūnėlės dvaro statybų.
„R.Malinausko skambutį man supratau ir vertinau kaip savivaldybės interesus atstovaujančio pareigūno kreipimąsi į mane, kaip į valstybės pareigūną – aplinkos ministrą“, – rašo „tvarkietis“.
Jis atkreipė dėmesį, kad Lietuvoje yra 24 tūkst. 166 sklypai, kuriuose kurortų apsaugos zonos įregistruotos kaip specialiosios žemės naudojimo sąlygos, ir tai, anot ministro, liudija, jog panaikinant šias zonas buvo apgintas viešasis, o ne kažkieno privatus interesas.
K.Trečiokas prisipažino du kartus nemokamai nakvojęs viešbutyje „Aqua“ Druskininkuose, kai buvo per vėlu vykti namo po užtrukusių oficialių renginių.
Jis paneigė ką nors žinąs apie prekybos centro Prienuose statybų įteisinimą, dėl kurio specialiuoju liudytoju apklaustas partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderis Rolandas Paksas. Ministras taip pat atmetė kaltinimus, kad jam pavaldžioje struktūroje vyksta prekyba postais.
Atsakydamas į klausimą apie esą nepagrįstai nutrauktas veiklos licencijas asociacijai EEPA, K.Trečiokas tvirtino, kad sprendimus dėl to priėmė Aplinkos apsaugos agentūra.
„Aplinkos ministras neturi įgaliojimų nurodyti, kokius sprendimus turi priimti įstaiga, kurios kompetencijai priskirtas atitinkamų sprendimų priėmimas. Pareigūnų veiksmai ir jų priimtų sprendimų teisėtumas galės būti vertinamas tik teisminiams procesams pasibaigus“, – rašo K. Trečiokas.