• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausybė patvirtino naują rinkliavą verslui už keleivių vežimą taksi automobiliais. Imantis šio verslo savivaldybėse išduodamas leidimas ir pakanka įregistruoti individualią veiklą. Naująją tvarką lydi ir kita naujovė – nuo gegužės 1-osios taksistai keleiviams privalės išduoti kvitus.

REKLAMA
REKLAMA

Kvitai negąsdina

Nuo gegužės 1 d. įsigalios naujos taisyklės, pagal kurias taksi automobiliuose bus rekomenduojama įsirengti taksometrus, prie kurių būtų prijungti spausdintuvai. Pakalbintas Rolandas Latoža, R.Latožos paslaugų įmonės savininkas, teigia nuostolių dėl to nepatirsiąs, mat įsigaliojus naujai tvarkai taksi automobiliai nebus jo rūpestis – jo vairuotojai dirbs atskirai nuo įmonės.

REKLAMA

– Atleisim darbuotojus, liks tik kokie du-trys: operatorės ir buhalterė. Taksistai nebebus mūsų darbuotojai, jie užsiims individualia veikla ir galės iš mūsų pirkti iškvietimus. Pavyzdžiui, operatorė gaus iškvietimą ir perduos jį taksistui, kuris turės už jį susimokėti. Pavyzdžiui, nuo 1 iki 1,5 lito plius PVM už vieną iškvietimą. Susimokėtų praėjus kokiam nors sutartam terminui, pavyzdžiui, mėnesio pabaigoje, – apie galimus pasikeitimus įmonėje pasakoja R.Latoža.

REKLAMA
REKLAMA

Nuo to kainos klientams nesikeistų.

Gali pasirinkti mokesčių mokėjimo tvarką

Pagal naują, nuo praėjusių metų pabaigos įsigaliojusią, tvarką licencijų nebelieka – taksistui reikės įsigyti specialų leidimą, suteikiantį teisę verstis taksi veikla ir įregistruoti individualią veiklą mokesčių inspekcijoje. Jų pajamos priskiriamos gyventojo pajamoms, kurias jis gauna iš šios veiklos ir apmokestinamos taikant 5 proc. gyventojų pajamų mokesčio tarifą. Todėl taksistas turės pildyti pajamų ir išlaidų apskaitos žurnalą, jame nurodydamas patirtas išlaidas už degalus, automobilio nuomą (jei nuomojamas), socialinio draudimo, privalomojo sveikatos draudimo įmokas, privalomas rinkliavas, mokesčius ir kitas išlaidas, susijusias su individualios veiklos pajamų gavimu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Apskaita keblumų nesukėlė

Anot vieno Tauragės taksistų, verslą užregistravusių individualios įmonės statusu, pastarasis mokesčių atskaitymo būdas taksistams sukeltų ne tik rūpesčių, bet ir išlaidų.

– Taigi čia reikia jau samdyti buhalterę, kuri vestų tą apskaitą, ir mokėti jai fiksuotą atlyginimą. Manau, kur kas paprasčiau būtų dirbti pagal patentą ir mokėti kokį konkretų mėnesinį ar metinį mokestį. O dabar tam žurnale gali prirašyti ko nori, o jei moki patentą – jokių mokesčių nenuslėpsi, – kalbėjo anonimu pageidavęs likti penkerių metų taksisto darbo stažą turintis vyras.

REKLAMA

Priešingos nuomonės laikosi taksistas Vytas Liepis, vienas pirmųjų prieš mėnesį Tauragėje pradėjęs dirbti pagal individualios veiklos pažymėjimą. Jis pajamų ir išlaidų žurnalą teigė pildantis be sunkumų, o savo versle įvykusių pasikeitimų komentuoti nenorintis, mat bijantis sukelti konkurentų susidomėjimą.

REKLAMA

– Visi užsimanys. Tegul patys sužino, „kaip visa tai veikia“, – sakė taksistas.

Pasak Martyno Čerkausko, susisiekimo ministro patarėjo ryšiams su visuomene, naujoji tvarka verslui už keleivių vežimą taksi automobiliais svarbi tuo, kad nustatytas fiksuotas 121 lito mokestis už leidimą verstis keleivių vežimu taksi automobiliais. Iki tol, anot pašnekovo, naujoji tvarka ne visur veikė, nes ne visos savivaldybės išduodavo leidimus. Vilniuje šiuo metu įregistravę individualią veiklą dirba 25 taksistai.

Margarita PŪDŽIUVIENĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų