• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antradienį miesto savivaldybėje surengtoje spaudos konferencijoje žurnalistams aiškinta apie situaciją, susiklosčiusią po penktadienį vykusio „Kauno energijos„ akcininkų susirinkimo, nepritarusio šios bendrovės valdybos pozicijai duoti sutikimą „Gazpromui“ parduoti Kauno termofikacijos elektrinės akcijų paketą Lietuvos verslininkui. Pabrėžta, jog valdybos sprendimas yra teisėtas, nors jis nesutampa su akcininkės - Kauno miesto savivaldybės - nuomone.

REKLAMA
REKLAMA

Dėl to „Gazpromas„ gali nevykdyti elektrinę įsigijant maždaug prieš dešimtmetį duotų įsipareigojimų, ir Kauno šilumos ūkis nesulauks žadėtų milijonų (pagal tuomet pasirašytą laidavimo sutartį, kurią kai kas iš politikų mėgina dabar prilyginti beverčiam popieriui, - 105 mln. Lt). Nes valdyba sutiko, kad būtų investuota daugiau nei dešimt kartų mažesnė suma. Tiesa, „Kauno energija“ privalės iš naujo elektrinės savininko ateityje pirkti ne 80, o 50 procentų miesto pastatams šildyti reikalingos šilumos.

REKLAMA

„Abejoti, ar tas akcijų pardavimas bus Kaunui naudingas, verčia ir tas faktas, kad nėra jokių duomenų apie elektrinės akcijas įsigijančios bendrovės „Clement Power Venture Inc" sėkmingas investicijas energetikoje. Ji viešai neskelbia, ką konkretaus veikia, kokie jos pasiekimai, tai negali kelti pasitikėjimo dėl pažadų įvykdymo.

REKLAMA
REKLAMA

Labai norėčiau būti neteisus, jei tas, kas dabar žadama, būtų įvykdyta. Tačiau aš nesutinku būti marionete. Ir neketinu prisiimti politinės atsakomybės už kažkieno skubotus, nepamatuotus sprendimus, kurie dėl savo naudingumo miestui kelia didelių abejonių", - sakė Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.

Mero teigimu, kažin, ar naujas savininkas po kurio laiko nepasakys, jog nieko neįmanoma padaryti, elektrinės laukia bankrotas? O juk buvo galima iš akcijų pirkėjo kai ką daugiau išsiderėti. Bet kai pasiekus kompromisą, leidžiamasi dar žemiau, vadinasi, kažkas tik siekia asmeninės ar grupinės politinės naudos", - tikino A. Kupčinskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

A.Kupčinskas neabejoja, kad būtina kreiptis į prokuratūrą dėl galimo viešo intereso pažeidimo.

„Clement Power Venture” akcininkas Rimandas Stonys pabrėžia ne kartą sakęs, jog meras skirsto investuotojus į jam tinkamus ir netinkamus. „Na, o mero pasakymą, kad mums reikės daug leidimų ir kitų dokumentų iš savivaldybės galiu vertinti tik kaip užuominą, kad procesas bus vilkinamas visomis priemonėmis. Taip daroma ir dabar, tai vyksta jau penktas mėnuo”,- sakė R. Stonys.

REKLAMA

„Clement Power Venture”“ yra ne kartą viešai pristatęs, kad ketina investuoti apie 300 milijonų litų, atsisakyti monopolinės padėties (dabar iš KTE perkama ne mažiau kaip 80 proc. miestui reikalingos šilumos), pradėti naudoti biokurą atsisakant dujų. Investuotojo skaičiavimais, po KTE rekonstrukcijos iš biokuro KTE būtų gaminama apie 70 proc. šilumos, ir ji miestui atpigtų mažiausiai 25 proc.", - tvirtina R. Stonys.

REKLAMA

Peripetijos dėl KTE pardavimo nerimsta nuo pavasario - šių metų balandį KTE šiuo metu valdantis koncernas „Gazprom“ nutarė parduoti turimas KTE akcijas. Pagal KTE pirkimo sutartį, norėdama parduoti kontrolinį akcijų paketą, „Gazprom“ turi gauti AB „Kauno energijos“ pritarimą.

Tokį pritarimą po ilgų derybų „Kauno energijos“ valdyba pateikė praėjusį pirmadienį. Dar anksčiau tokį pat sprendimą yra priėmusi ir „Kauno energijos“ stebėtojų taryba.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų