Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, V.Putvinskio g. 55, Kaune, birželio 11 d., trečiadienį, 17 val. įvyks dr. Aldonos Snitkuvienės knygos „Biržų grafai Tiškevičiai ir jų palikimas“ sutiktuvės.
Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus leidinys – dr. Aldonos Snitkuvienės knyga „Biržų grafai Tiškevičiai ir jų palikimas“ supažindina ne tik su grafų Tiškevičių šeimos istorija, bet ir išlikusiu jų meniniu palikimu. Biržų Tiškevičiai garsėjo mecenatyste, kolekcionavimu ir moksline veikla. Jie palaikė vieni kitus, skatino reikšmingiems mokslo ir kultūros darbams, leido knygas, kaupė kolekcijas. Grafų įnašas į Lietuvos kultūrą akivaizdus.
Knygos pirmoje dalyje („Grafai Tiškevičiai Biržuose ir svetur“) supažindinama su Tiškevičių giminės istorija, apibūdinama funduotų bažnyčių, rūmų ir kitų dvaro sodybos pastatų architektūra. Apžvelgiami grafų interesai, nuveikti darbai, jų vaidmuo kaupiant ir gausinant kultūrinį paveldą.
Antroje dalyje (Katalogas. „Pasaulyje pasklidęs meno palikimas“) pristatomi Biržų Tiškevičių rinkiniai ir pavieniai kūriniai. Daug dėmesio skirta kiekvieno kūrinio ar rinkinio istorijai atskleisti. Reikšmingu Senovės Artimųjų Rytų, Antikos, Bizantijos paveldu, vertingais Europos dailės kūriniais, Tolimųjų Rytų taikomąja daile ir Šiaurės Amerikos etnografijos rinkiniais grafai Tiškevičiai pagausino JAV ir daugelio Europos šalių muziejų bei privačių asmenų kolekcijas ir kartu paliko akivaizdų savo dvasinių interesų paliudijimą. Šiandien Biržų Tiškevičių rinkiniai yra tapę vertinga pasaulinio kultūros ir meno paveldo dalimi.
Eksponatai iš grafų Tiškevičių kolekcijų pateko į trisdešimt tris pasaulio muziejus. Jų yra Vatikano miesto valstybės, Prancūzijos ir Lietuvos bibliotekose bei keliose Prancūzijos, Šveicarijos ir Lietuvos privačiose kolekcijose. Lietuvos bažnyčioms paaukoti meno kūriniai išliko Vilniaus arkivyskupijos kurijoje ir Biržų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje.