Šį pavasarį niekas neprognozuoja tokio potvynio, dėl kurio Kaunas, prie trijų upių – Nemuno, Neries ir Nevėžio – esantis miestas, buvo priverstas prieš dvejus metus išgyventi pavojų kupiną laikotarpį. Tačiau įvairios tarybos intensyviai ruošiasi galimam Neries (ji dažniausiai ir daugiausiai nemalonių staigmenų pateikia šalia upės gyvenantiems žmonėms) vandens lygio pakilimui.
Trečiadienį įvyko vadinamosios stalo pratybos: Kauno miesto Civilinės saugos tarnybos, Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, Vyriausiojo policijos komisariato, Greitosios medicinos pagalbos stoties ir bendrovių „Lesto“, „Kauno vandenys“ bei „Lietuvos dujos“ atstovai derino tarpusavio veiksmus, jei kiltų pavasarinis potvynis Neries upėje.
„Tokios teorinės pratybos – labai naudingos, siekiant visų tarnybų sąveikos, veiksmų pavojingose situacijose koordinavimo. Civilinės saugos stalo pratybų tikslas – tobulinti miesto savivaldybės ekstremaliųjų situacijų valdymo, civilinės saugos sistemos pajėgų vadovavimo įgūdžius ir koordinavimo veiksmus, organizuojant gyventojų gelbėjimo, evakavimo, avarijų ir kitų potvynio padarinių likvidavimo darbus. Kadangi per pratybas minučių tikslumu nustatoma, kas tuo ar kitu momentu ir ką privalės veikti, tai galima sakyti, jog teoriškai patikrinama bei suderinama ir įvairių tarnybų specialistų sprendimai bei konkretūs, būtini kilus pavojui, veiksmai“, – ketvirtadienį Eltai aiškino Kauno miesto savivaldybės Civilinės saugos tarybos vadovas Gediminas Jankus. Pratybų metu tarnybų atstovai aptarė elektros energijos, dujų, vandens tiekimo į užsemtas zonas tiekimo niuansus. Bendrovių „Lesto“ ir „Lietuvos dujos“ atstovų teigimu, pavasariniams potvyniams bendrovės būna pasirengusios kasmet. Tarnybų dispečeriai budi visą parą ir operatyviai reaguoja į gyventojų skambučius dėl galimo potvynio.
Tarnybos duomenimis, potvynio šį pavasarį Kaunas turėtų išvengti, bet jeigu jis prasidėtų, žmonių persėjimui apie gresiantį pavojų bei evakuacijai iš pavojingų vietų gerai pasirengta.
"Kauno rajone, gyvenvietėje, kurios žmonės labiausiai nukentėjo prieš dvejus metus, kai Neris išsiveržė iš krantų, ir upės vanduo užliejo sodybas, sumontuota garsinė saugos sistema. Sirena perspės gyventojus apie pavojų. Tikimės, šiais metais tokią sireną turėti ir miesto ribose – Kleboniškyje, Vandentiekio stotyje.
Tos tarnybos, kurioms priklauso ekstremaliomis situacijomis nedelsiant veikti, yra pasiruošusios išvežti, jei tik to prireiktų, gyventojus ir iš užtvindytos zonos, suteikti jiems medicinos pagalbą. Evakuoti ir išgelbėti žmonės būtų laikinai apgyvendinti miesto mokyklose, numatomas net aprūpinimas drabužiais, maitinimas", – sakė savivaldybės Civilinės saugos tarnybos vedėjas G. Jankus.