• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Mano katė liovėsi šlapintis dėžutėje ir ėmė „laistyti“ namų kampus. Dabar vos atidarius lauko duris, į nosį tvoskia bjaurus šlapimo kvapas. Kaip suvaldyti katę?“ – klausia Regina P. iš Šiaulių r.

REKLAMA
REKLAMA

Pataria „Bafo“ klinikos veterinarijos gydytoja Sigita Tamošaitytė.

Katės dergia namus dažniausiai dėl trijų priežasčių. Jei katinas nekastruotas, o katė nesterilizuota, jie žymi savo teritoriją. Antra priežastis – katė nekultūringa. Galiausiai pridergti katės gali supykusios.

REKLAMA

Priklausomai nuo priežasties, reikia rinktis ir kovos būdus. Kad plaukuotieji „nekvepintų“ namų, juos reikia sterilizuoti arba kastruoti. Tada jiems nesinorės žymėti savo teritorijos ribų. O jei ir pažymės, tokio aštraus kvapo nebus.

Jei katė teršia namus supykusi, pagalvokite, kas jai nepatinka. Gal per triukšmingą vakarėlį surengėte ar neleidote miegoti ten, kur ji norėtų, o gal ją prilupote? Stenkitės vengti situacijų, kurios katei sukelia stresą. Dažniau tvarkykite kraiko dėžutę, skirkite katei dėmesio, ją glostykite. Žinodama, kad yra mylima ir žinodama, kad namie yra ponia, o jūs – ištikima jos tarnaitė, kažin ar norės keršyti.

REKLAMA
REKLAMA

Nekultūringa katė būna nuo gimimo, nes jos mama neišauklėjo. Tokį gyvūną perauklėti labai sunku, tačiau pamėginti galima. Pabandykite jai parodyti, kad jums nepatinka toks jos elgesys. Kaip tai pasieksite, priklauso nuo katės charakterio ir jūsų santykių: vienoms užtenka kepštelėti per nosį, kitoms prireikia griežtesnių priemonių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Patyrę kačių veisėjai parodo katei, kas yra šeimininkas: pakelia ją už „pakarpos“ „nusikaltimo“ vietoje ir laiko žiūrėdami į akis tol, kol laimi žvilgsnių karą. Kad katė pralaimėjo, suprasite, kai ji ims liūdnai miaukti, nors neseniai grėsmingai šnypštė. Katei matant galite patrinti jos „pažymėtą“ vietą kokiu nors savo daiktu, skleidžiančiu jūsų prakaito kvapą.

REKLAMA

Katės gali „ženklinti“ ir joms nežinomus, svetimą kvapą skleidžiančius daiktus. Todėl dažniausiai nukenčia svečių batai ir paltai. Jei jūsų augintinė taip elgiasi, slėpkite svečių daiktus.

Geriausia priemonė nuo nemalonaus kvapo – švara. Kai išplausite „pažymėtą“ vietą, galima ją papurkšti specialiu skysčiu. Jie parduodami veterinarijos klinikose ir prekybos centruose. Padeda ir liaudiškos priemonės, pavyzdžiui, acto rūgštis ir geriamoji soda: iš pradžių katės „pažymėtą“ vietą patrinkite actu, leiskite paviršiui nudžiūti ir ant viso plotelio užberkite sodos. Veiksmingas ir ūkinis muilas, indų ploviklis.

Apšlapintus drabužius teks skalbti. Jei kvapas įsigėrė į batus, atsiplėškite daug popierinio rankšluosčio, gerai suspauskite ir užlašinkite ant jo acto. Prigrūskite popieriaus į prišlapintus batus ir palikite porai valandų lauke. Popierių keiskite keletą kartų. Kad nesijaustų acto kvapas, įberkite truputį geriamosios sodos ir vėl palikite batus porai valandų.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų