Finansinių sunkumų patiriantys namų ūkiai sieks sumažinti išlaidas, nes dėl didėjančių didmeninių dujų kainų padidės sąskaitos už energiją, rašo mirror.co.uk.
Ar turėtumėte palikti silpną šildymą visą dieną?
Tai senos diskusijos. Kai kurie ekspertai teigia, kad tai priklauso nuo namo izoliacijos kokybės, kuri lemia, kiek reikia energijos jį apšildyti.
Sarah Broomfield, Uswitch.com energetikos ekspertė, paaiškino, kad jei jūsų namuose prarandama daugiau šilumos, išleisite daugiau pinigų palaikydami vidutinę oro temperatūrą. Jei vadovaujatės šia logika, tada geriausia šildymą įjungti tik tada, kai jo reikia.
„Tiems, kurie gyvena prastai apšiltintuose būstuose, išlaidos nuolatiniam šildymui bus ypač didelės. Paprastai efektyviausias būdas šildyti namus yra užprogramuoti šildymo sistemą taip, kad ji įsijungtų tuo metu, kai to labiausiai reikia. Ir su daugeliu modernesnių kambario termostatų taip pat galite nustatyti skirtingas temperatūras skirtingu laiku ir netgi nustatyti atskirą laikmatį savaitgaliams“, – paaiškino ji. „Energy Saving Trust“ taip pat anksčiau teigė, kad geriau šildyti namus tik tada, kai to reikia, jei energijos netenkama visą dieną. Savo tinklalapyje „Energy Saving Trust“ rašo: „Efektyvus šildymo reguliavimas padeda išlaikyti namus patogiai šiltus, neperkaitinant ir neeikvojant energijos.
Taip galite sutaupyti pinigų už šildymą ir sumažinti anglies dvideginio išmetimą“. Tačiau kai kurie specialistai teigė visiškai priešingai – jie tvirtina, kad šildymas turėtų būti nuolat įjungtas.
Specialistai teigė, kad išjungus šildymą, sienose kaupiasi kondensatas. Tada šiluma praleidžiama už būsto ribų, o ilgainiui ji prarandama greičiau. Galiausiai tai priklauso nuo pastato tipo ir nuo to, kaip gerai jis išlaiko šilumą.
Kaip sutaupyti šildant namus
Vienas dalykas, dėl kurio vieningai sutaria energetikos ekspertai, yra tai, kad geriausias būdas išlaikyti šilumą namuose yra gera izoliacija.
Pavyzdžiui, galite nusipirkti specialių traukos slopintuvų, kurie veiksmingai veikia kaip sandariklis, kad šaltas oras nepatektų pro tarpus aplink langus, duris ir kaminus. Neįleidžiant šalto oro, jums reikės rečiau įjungti šildymą – tai reiškia, kad sunaudosite mažiau energijos.
Kai kurie žmonės tvirtina, kad už radiatoriaus taip pat galite naudoti įprastą aliuminio foliją, tačiau energetikos ekspertai teigia, kad nėra pakankamai įrodymų, kad tai būtų veiksminga.