Pilietybės įstatymo projekto negali dorai pakomentuoti nė pats vidaus reikalų ministras. Kokie asmenys galės turėti dvigubą pilietybę, neaišku nei projektą kuriantiems, nei užsienyje gyvenantiems lietuviams, rašoma „Verslo žiniose“.
Vidaus reikalų ministerijos (VRM) Pilietybės įstatymo pakeitimo projektas, Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) ir Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos valdybų pirmininkų suvažiavime sulaukė kritikos krušos.
„Bet koks žmogus, paskaitęs tą projektą, negali suprasti, apie ką jis. Net jeigu jis ir būtų teisingas, niekas jo nesupranta, tad atsiranda dar didesnė painiava", – tvirtina Regina Narušienė, PLB valdybos pirmininkė.
Ji pažymi, „kad Lietuvai reikalingas naujas ir vienas pilietybės įstatymas, kuris aiškiai pasakytų, kaip pilietybė suteikiama ir kaip ji atimama“.
Dvigubos pilietybės siekį PLB vadovė pirmiausia motyvuoja tėvyne ir lietuvių prigimtine teise turėti savo šalies pilietybę.
Raimondas Šukys, vidaus reikalų ministras, tvirtina, kad dviguba pilietybė iš nė vieno dabar ją turinčio nebus atimta.
Tačiau jis plačiai nekomentuoja, kokie asmenys ir jų palikuonys, įsigaliojus VRM siūlomo įstatymo pataisoms, turės teisę į dvigubą pilietybę.
„Įstatymas yra sudėtingas, Konstitucinio Teismo nutarimas dar sudėtingesnis. Nesu tokio lygio specialistas, kad spręsčiau jūsų kazusus“, – VŽ teigė ministras.
R. Šukys patikino, įstatymo projekte siūloma nustatyti, kad vaikas, kurio abu tėvai ar vienas iš jų yra Lietuvos pilietis ir kuris gimęs įgijo ne tik Lietuvos, bet ir kitos valstybės pilietybę, yra ir Lietuvos pilietis.
„Gal įstatymas ne visiškai tinkamai parašytas, jei jį galima suprasti taip dviprasmiškai?“ – klausia Andrius Kubilius, Tėvynės Sąjungos lyderis taip pat patvirtinęs, kad perskaitęs VRM siūlomas pataisas supratęs, jog Lietuvos pilietybė iš tam tikro rato piliečių bus atimta.
Savo ruožtu Daiva Vežikaitė, viena iš įstatymo pataisų rengėjų, VŽ teigė, kad VRM projekte numatyti Pilietybes įstatymo pakeitimai iš esmės užkerta kelią gauti Lietuvos pilietybę asmenims, turintiems kitos šalies pilietybę.