• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Karpos – nemalonios išvaizdos dariniai ant kūno, kurie rodo odos susirgimą. Tai gali būti įspėjamasis organizmo siunčiamas signalas apie imuniteto nusilpimą. Nors tai yra dažniausiai nepavojingas negalavimas, bet į jį ranka numoti nereikėtų.

Karpos – nemalonios išvaizdos dariniai ant kūno, kurie rodo odos susirgimą. Tai gali būti įspėjamasis organizmo siunčiamas signalas apie imuniteto nusilpimą. Nors tai yra dažniausiai nepavojingas negalavimas, bet į jį ranka numoti nereikėtų.

REKLAMA

Apie tai, kada atsiranda karpos ir kaip jų atsikratyti papasakojo vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Irena Garuckienė.

Sukėlėjas – ŽPV

Pokalbio metu paaiškėjo, kad pagrindinis karpų sukėlėjas yra žmogaus papilomos virusas (ŽPV). Jis gali sukelti skirtingų rūšių karpas.

Taip pat karpų paviršius irgi gali skirtis. Anot vaistininkės, įprastai karpos būna mažos, pavienės, plokščiu arba išvešėjusiu paviršiumi.

„ŽPV gali sukelti skirtingų rūšių karpas, pavyzdžiui, paprastąsias karpas, atsirandančias ant plaštakų, pėdų, plokščiąsias karpas ar gleivinės karpas“, – aiškino ji.

REKLAMA
REKLAMA

Moteris paaiškino ir kaip užsikrečiama karpomis. I. Garuckienės teigimu, užsikrėtimas įvyksta nuo kito žmogaus: „Užsikrėsti galima per mažas žaizdeles, tiesioginį sąlytį su oda ar užsikrėtusio žmogaus liestus daiktus.“

REKLAMA

Taip pat ji pastebėjo, kad karpos yra linkusios daugintis. Dėl to turint vieną karpą reiktų atkreipti dėmesį į tai, kad jos gali paplisti visame organizme.

„Dažniausiai karpos vystosi lėtai, be aiškios tvarkos, prieš atsirandant karpai dažniausiai nebūna jokių specifinių simptomų. Nors kartais gali atsirasti niežulys, tempimo, spaudimo jausmas, skausmas.“

Nereiktų numoti ranka

Yra žinoma, kad karpos žmogaus sveikatai nėra labai pavojingos. Visgi vaistininkė akcentavo, jog kadangi karpas sukelia virusas, jis gali išplatinti darinius per visą kūną.

REKLAMA
REKLAMA

Ji pridėjo, kad jeigu karpos atsiranda dėl nusilpusio organizmo, tuomet situacija gali tapti išties prasta. Karpos gali išplisti po visą žmogaus kūną:

„Dėl to naikinti karpas, dažnu atveju, yra tiesiog būtina. Tikrai nereikėtų jų palikti likimo valiai.“

Dar vienas aspektas, kuris neretai erzina žmones, ant kurių kūnų pasirodė susirgimas, – estetika. I. Garuckienė pridėjo, jog jos dažnai laikomos neestetiška išvaizdos detale, dėl to daugelis jas nori šalinti kuo greičiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įdomu ir tai, kad karpų atsiradimas gali rodyti ne tik nusilpusią organizmo veiklą. Vaistininkė aiškino, jog jos gali tapti ir ženklu apie rimtas ligas:

„Vyresnio amžiaus žmonėms derėtų jas parodyti gydytojui dėl vėžinių susirgimų prevencijos“.

Karpų šalinimo būdai

Sveikatos gerovės ir estetinės priežastys daugelį skatina pasišalinti karpas. Dėl to vaistininkė I. Garuckienė paaiškino, kokie būdai tam yra.

Ji išskyrė dvi metodikas – šalinimą medicininėmis priemonėmis ir natūralias priemones. Moteris aptarė kiekvienas iš jų.

REKLAMA

Šalinant specialiomis priemonėmis metodika gali būti veiksminga, tačiau tai priklauso nuo darinio laiko. Anot jos, kuo šviežesnė yra karpa, tuo didesnė tikimybė ją veiksmingai pašalinti: „Taip pat veiksmingumas priklauso ir nuo paciento imuninės būklės.“

Pasak jos, šios priemonės apima įvairius tepalus, tirpalus, kuriuose yra salicilo rūgšties, podofilino ir kitų junginių. Moteris pridėjo, kad veiksminga priemonė yra ir pleistrai nuo karpų.

„Vieni naujausių ir efektyviausių būdų išgydyti karpas – jas šalinti lazeriais, skystu azotu ar elektrokoaguliacijos principu“, – paaiškino ji.

REKLAMA

Taip pat yra ir natūralių priemonių, kuriomis šalinamos karpos. Tiesa, vaistininkė pridėjo, kad šie metodai nėra moksliškai patvirtinti.

„Karpos šalinamos, pavyzdžiui, naudojantis šermukšnio uogomis, kiaulpienių sultimis, ugniažolių skysčiu ar kitais liaudyje įprastais būdais.“

Imuniteto stiprinimas

Dar viena įdomybė, jog kartais sustiprėjus imunitetui karpos gali pranykti savaime. Tai gali įvykti po kelių mėnesių, tačiau gali trukti ir ilgiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dėl to vaistininkė patarė neskubėti šalinti karpų, jeigu jos yra atsiradusios mažai matomose vietose, yra nejautrios ir netrukdo judėjimui: „Sustiprėjus imuninei sistemai, jos gali išnykti ir pačios.“

O tam, kad būtų galima pagelbėti organizmui kovoti su virusu, pašnekovė pasidalijo keliais patarimais. Pasak jos, visų pirma, reiktų nepamiršti įprastų maisto papildų: vitamino C, cinko, ežiuolės.

„Dar labai svarbu vartoti ir vitaminą D, omega-3 polinesočiąsios riebiąsias rūgštis“, – paaiškino moteris.

Bendrajam organizmo atsparumui ugdyti svarbus ir tinkamas gyvenimo būdo pasirinkimas. Dėl to I. Garuckienė ragino daugiau laiko leisti lauke, užsiimti fizine veikla, pailsėti, valdyti stresą ir subalansuotai maitintis.

azotu -naujas būdas? prieš 60 metų poliklinikoj naudojo, jaunieji chunveibinai senelių savo paklauskit
Kaip atsikratyti...Ir ilgiausias traktatas.Pabaigoje-išvada.Pirkite maisto papildus su vitaminais.
..kiek metu teks pirkti ta tročizna???? Azoto rugstim greiciau...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų