• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors vasara siejama su šiluma, kelionėmis ir maloniais prisiminimais, dažnai pamirštama, kad linksmybės gali greitai baigtis vos tik įsisiurbus erkei. Lietuvoje kiekvieną vasarą vis smarkiau auga sergamumas erkių platinama Laimo liga. Visai neseniai net kelios erkės įsisiurbė ir 26-erių metų vilnietei Emilijai, kurios jai atnešė nemalonią „staigmeną“ – merginai medikai patvirtino Laimo ligą.

Nors vasara siejama su šiluma, kelionėmis ir maloniais prisiminimais, dažnai pamirštama, kad linksmybės gali greitai baigtis vos tik įsisiurbus erkei. Lietuvoje kiekvieną vasarą vis smarkiau auga sergamumas erkių platinama Laimo liga. Visai neseniai net kelios erkės įsisiurbė ir 26-erių metų vilnietei Emilijai, kurios jai atnešė nemalonią „staigmeną“ – merginai medikai patvirtino Laimo ligą.

REKLAMA

Emilija naujienų portalo tv3.lt skaitytojams papasakojo, kaip įsisiurbusios erkės sukrėtė jos gyvenimą.

Pirmieji simptomai – po dviejų savaičių

Birželio mėnesį, vasaros pradžioje, merginai netikėtai įsisiurbė dvi erkės. Pirmoji erkė ją „užpuolė“, kai ji vedžiojo šunį netoli savo namų. Kadangi Emilija gyvena Vilniuje, Lazdynėlių rajone, ji dažnai renkasi vedžioti šunį miške, esančiame netoli gyvenamųjų namų. Antroji erkė jai įsisiurbė dalyvaujant bėgimo renginyje.

„Pamačiau erkes pati. Tarp pirmos ir antros erkės buvo savaitės laiko tarpas. Pirmuosius simptomus pajutau po pirmos erkės įkandimo praėjus dvejoms savaitėms. Stipriai sunegalavau, naktį sukilo temperatūra, prasidėjo apetito stoka, galvos skausmai ir bendras silpnumas“, – atvirauja Emilija.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak vilnietės, praėjus dvejoms savaitėms, naktį iš sekmadienio į pirmadienį, jai staiga pakilo aukšta temperatūra, siekusi 38 laipsnius. Atsikėlusi ryte Emilija įtarė, kad tai galėjo būti erkių įkandimo pasekmė, todėl nusprendė kreiptis į gydymo įstaigą dėl tolimesnių tyrimų.

REKLAMA

„Kreipiausi į medikus, o jie įtarė erkinį encefalitą. Šeimos gydytoja paskyrė tyrimus, tačiau pasidarius tyrimus patikslinto erkinio encefalito nebuvo rasta“, – sakė ji.

Nors medikai merginai erkinio encefalito nepatvirtino, jos sveikata su kiekviena diena pradėjo stipriai blogėti – pradėjo kamuoti dar aukštesnė temperatūra, mergina nebepakilo iš lovos, prasidėjo bendras kūno silpnumas, ėmė „laužyti“ kaulus, raumenis. Mergina išskyrė, kad prasidėjus pirmiesiems simptomams ją ėmė kamuoti stiprūs galvos skausmai. – „Tokie, kad net nebuvo įmanoma pakelti galvos“.

REKLAMA
REKLAMA

Medikai nerado problemos

Vilnietei nuvykus pas šeimos gydytoją jai buvo atlikti visi privalomi tyrimai. Gydytojai jai patikrino nervinę sistemą. – „Lankstė galvą, rankas, kojas, su plaktuku kirto per kelį. Žiūrėjo ar sureaguoja laiku“.

Tuo metu mergina iškentė tikrą košmarą – jai vis dar laikėsi aukšta temperatūra, nepavykdavo net atsikelti iš lovos, o su kiekviena diena atrodė, kad sveikata vis labiau blogėja.

„Kreipiausi pakartotinai pas šeimos gydytoją, bet kadangi ji nerado ligos, man paskyrė gerti „ibupromą“ (vaistas, naudojamas karščiavimo mažinimui, – tv3.lt) bei skyrė tausojantį režimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Viskas įvyko pirmadienį, tačiau antradienį man visiškai negerėjo. Tą dieną prabuvau namuose, bet naktis vėl buvo tragiška – beprotiški skausmai, silpnumas. Atrodo, dar truputį, ir gali numirti“, – išgyvenimais dalijasi Emilija.

Mergina atrado įdomų Laimo ligos dėsnį, kuris pasireiškia netikėtais sveikatos pagerėjimais. Emilija pasakoja, kad keletui valandų galėdavo atsikelti iš lovos, nueiti į tualetą, minimaliai pavalgyti, nors didelio alkio jausmo nejausdavo.

REKLAMA

„Vėliau vėl būna duobė, kada tau sveikata krenta žemyn, vėl negali pakilti iš lovos, kamuoja didelė temperatūra, didelis prakaitavimas ir šaltkrėtis. Amerikietiški kalneliai – tai geriau, tai blogiau.

Tuomet labai stipriai pradėjo skaudėti galvą, ypatingai smilkinių srityje, o kai prasidėjo galvos skausmai, nusprendžiau, kad reikia pakartotinai kreiptis pas šeimos gydytoją, nes būklė negerėjo, o vis blogėjo. Reikėjo surasti problemą, nes galvos skausmai nedavė ramybės“, – teigia Emilija.

REKLAMA

Skausmingi tyrimai

Pakartotinai nuvykusi pas šeimos gydytoją Emiliją gavo siuntimą vykti į Santaros klinikas. Atvykusi mergina patyrė nuostabą – kartu su ja klinikose laukė keletas žmonių, kurie buvo atvykę su tais pačiais simptomais.

„Padarė bendrus kraujo tyrimus nuo erkinio encefalito, bet jis vėl buvo nepatikslintas. Gavau lašinę infuziją ir mane išleido namo. Kitą dieną mano sveikata vėl buvo bloga, nuvykus pas gydytoją gavau lašinę, man vėl pagerėjo. Atėjo naktis ir viskas vėl prasidėjo iš naujo – sąnarių laužymas, aukšta temperatūra. Išbuvau tą naktį ir vėl kreipiausi į gydytoją, sakydama, kad man visiškai negerėja, o dar labiau blogėja“, – situaciją pasakoja Emilija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Merginos teigimu, šeimos gydytoja nežinojo ko griebtis, todėl Emiliją išsiuntė pakartotiniems tyrimams į Santaros klinikas. Gydytojai atlikę visus kraujo tyrimus pamatė, kad tyrimai prasti.

„Ieškojo visas įmanomas ligas, kadangi erkinio encefalito nebuvo patvirtinę, Laimo ligai daryti tyrimus buvo per anksti. Visi tyrimai buvo neigiami, net gydytojai nežinojo, kas man yra. Gydytojai man pradžioje įtarė kraujo vėžį, nes mano kraujo tyrimai buvo tokie blogi, kad nežinojo, kas vyksta“, – sako ji.

REKLAMA

Norėdami visiškai įsitikinti, kad Emilija neserga erkiniu encefalitu, gydytojai jai atliko galvos tomografiją ir nugaros smegenų punkciją. Visgi paaiškėjo, kad erkiniu encefalitu mergina neserga.

Plačiau pasakodama apie punkcijos tyrimą, Emilijos veidas greitai pasikeitė. Pasak jos, rezidentui nepavyko sėkmingai atlikti tyrimo.

„Buvo labai skausminga. Man iki galo neužšaldė tos vietos. Rezidentas mokėsi atlikti punkciją. Kiek iš jo girdėjau, jis man pataikė į stuburo kaulą. Galiausiai jo darbą nutraukė infekcinio skyriaus gydytoja ir iškvietė patyrusią gydytoją iš reanimacijos, kuri mane nuramino, įleido nuskausminamuosius ir po penkių minučių paėmė tyrimus be didelio skausmo.

REKLAMA

Kai rezidentas iš manęs ėmė mėginį, jis man pataikė į nervą ir tuo metu aš visiškai negalėjau pajudinti kojų, man jas „atjungė“. Nemokėdamas atlikti tyrimo jis man pataikė į nervą ir aš apie 15 minučių nejaučiau savo kojų“, – skaudžia patirtimi dalijasi Emilija.

Vis dėlto po kurio laiko merginos būklė pradėjo gerėti. Pasidariusi Laimo ligos tyrimą, ji sužinojo, kad visi šie negalavimai buvo susiję su Laimo liga.

Siunčia patarimą visiems

Vilnietė teigia, kad nors skiepų nuo Laimo ligos nėra, būtina saugotis naudojant repelentus nuo erkių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Saugokite save, skiepykitės nuo erkinio encefalito. Taip, nuo Laimo ligos mes nesame apsaugoti, bet reikia purkštis repelentais, apsižiūrėti grįžus iš gamtos, vengti eiti į mišką, o jeigu tenka eiti į mišką – žiūrėti, kad kūnas būtų uždengtas. Grįžus pasitikrinti save, apžiūrėti ir savo šeimos narius, mesti drabužius skalbti“, – patarimais dalijasi ji.

Pasak merginos, gydymo įstaigos yra perpildytos erkiniu encefalitu ar Laimo liga užsikrėtusiais pacientais.

REKLAMA

„Medikai ligoninėse neturi vietų, kur paguldyti žmogų, todėl jeigu mato, kad jam viskas gerai, jį išleidžia su atsarga, kad jeigu blogės, sugrįš. Ligoninės yra perpildytos“, – atskleidžia vilnietė.

Pasak jos, netgi į Lietuvą atvykstantiems užsieniečiams yra rekomenduojama pasiskiepyti nuo erkinio encefalito.  

Autorius: Deimantė Stanevičiūtė

medikai kvaili, iskarto istirtu ir del laimo israsytu antibiotiku ir viskas, tai ne, kankino zmogu beveik menesi, bade adatom, punkcijom, biopsijom
Budavo nors 10 dienu tetraciklina profilaktiskai pagerti jei ikando ir pasijutai blogai.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų