Karo akademijos pirmakursių priesaika tęsiamos tarpukario Lietuvos tradicijos, kai savanoriai, kariai, o vėliau ir partizanai laisva valia kartojo beveik tuos pačius priesaikos savo šaliai žodžius – negailėdami jėgų ir gyvybės ginti Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę.
„Galiu pasakyti, kad esate ypatingi, verti mūsų visų pasididžiavimo jaunuoliai, nes pasirinkote šį kelią matydami laisvės kainą, kurią šiandien moka Ukraina, ir aiškiai suvokdami būtinybę saugoti mūsų valstybės nepriklausomybę, – į kariūnus iškilmingoje ceremonioje kreipėsi krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.
Pasak jo, ateinantys ketveri metai bus jaunuolių stiprėjimo ir tobulėjimo metai.
„Jūsų užduotis – semtis išminties iš vyresniųjų kariūnų ir karininkų, kaupti patirtį, ugdyti drąsą ir niekada nepamiršti kodėl pasirinkote šį kelią“, – kalbėjo ministras.
Kariūnams įteikti simboliniai antpečių ženklai, primenantys vieno ryškiausių okupacijos pasipriešinimo vadų ir lyderių – generolo Jono Žemaičio-Vytauto istorinį indėlį. Ši tradicija perimta iš tarpukariu veikusios Karo mokyklos, kurios auklėtiniai segėjo antpečius su tuometinio mokyklos globėjo Lietuvos prezidento Antano Smetonos inicialais.
Tęsiant tradicijas, teisė pabučiuoti akademijos vėliavą visų prisiekiančių kariūnų vardu buvo suteikta Lukui Lekavičiui, pripažintam geriausiai Kariūnų bazinį kario kursą baigusiu kariūnu. Akademijos bendruomenės vardu jam buvo įteikta vardinė atminimo dovana – durklas.
Lietuvos karo akademija yra vienintelė aukštoji mokykla Lietuvoje, suteikianti universitetinį ir karinį išsilavinimą.