• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

  Parengtojo rezervo karių pratybose Pabradėje 31-erių vyras galėjo mirti sutrikus širdies veiklai dėl genetinės ligos, antradienį pranešė kariuomenės atstovai.

  Parengtojo rezervo karių pratybose Pabradėje 31-erių vyras galėjo mirti sutrikus širdies veiklai dėl genetinės ligos, antradienį pranešė kariuomenės atstovai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tikrą mirties priežastį nustatys teismo medikai ištyrę įvykį. Įvertinus visas aplinkybes, galiu įtarti, kad mirtis įvyko dėl ūmaus koronarinio nepakankamumo arba ūmios kardialinės mirties“, - žurnalistams sakė Lietuvos kariuomenės Karo medicinos atstovas majoras Vidmantas Kontrauskas.

REKLAMA

Pasak jo, tokia mirtis ištinka sutrikus širdies raumens aprūpinimui krauju ir deguonimi dėl arterijoje susiformavusio trombo, o tai gali lemti paveldimumas, mityba ar gyvenimo būdas.

V.Kontrausko teigimu, mirusiojo artimieji pranešė, jog panašiomis aplinkybėmis prieš daugiau nei metus užgeso ir jo brolio gyvybė, tad galima įtarti genetinę ligą.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak majoro, antradienio rytą mirusio jaunesniojo eilinio M.V. sveikata paskutinį kartą buvo tikrinta vasario 2-ąją ir jokių širdies sutrikimų nebuvo nustatyta, tad karys, tarnavęs 2004-2005 metais, pripažintas tinkamu įgūdžių atnaujinimui.

Mokymai prasidėjo vasario 21 dieną ir turėjo baigtis kovo 13 dieną.

Generolo Romualdo Giedraičio Artilerijos bataliono vadas majoras Aušrius Buikus žurnalistams sakė, kad apie karį be gyvybės ženklų pranešė Pabradės poligone automobilyje budėję kariškiai. Mirtį atvykusi karo policija konstatavo apie 7 val. ryto. Mirties priežastis aiškinasi teismo medicinos ekspertai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak karininko, nelaimė įvyko vykstant antros baterijos parengtojo rezervo karių mokymams, kurio metu kariai praktikavosi užimti pozicijas nakties metu.

„2 val. 30 min. baigėsi pratybos, kariai nuėjo ilsėtis. Draugai ilsėjosi transporto priemonėje. Keičiantis patruliui, mirusiojo draugas, keldamasis apie 5 val. dar girdėjo, kaip karys miegojo,knarkė. Apie 6 val. 30 min. keliant karį, jis jau nerodė gyvybės ženklų“, - informavo kariuomenės atstovas.

REKLAMA

A.Buikus teigė atsimenantis panašių atvejų, kai karius ištinka širdies smūgis, tačiau parengtojo rezervo kariui, anot jo, nepriklausomoje Lietuvoje taip nutinka pirmą kartą. Anot majoro, šios pratybose buvo statomi artilerijos pabūklai, jos reikalauja iš kario jėgų, tačiau fizinė veikla negalėjo būti mirties priežastis.

REKLAMA

Dienotvarkė kariams buvo nustatyta pagal turimą patirtį su šauktiniais kariais ir jie mažiausiai 8 valandas per parą ilsėdavosi kareivinėse.

„Jie pailsėdavo, nusiskundimų nebūdavo. Kaip ir šauktiniams. Bet fizinių krūvių, lyginant su šauktiniais, buvo mažiau“, - sakė A.Buikus.

„Sunkvežimis stovėjo Pabradės pušyne, variklis tikrai nebuvo užvestas. Kariai gyveno pakankamai geromis sąlygomis, tai buvo kaip palapinė ant ratų“, - kolegos žodžius patvirtino V.Kontrauskas

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak A.Buikaus, kario laidojimu rūpinsis kariuomenė, jo artimiesiems taip pat priklausys ir išmokos, nes karys mirė tarnybos metu.

„Mirusiojo artimieji neprieštarauja, kad viskuo rūpintųsi kariuomenė, tad kariuomenė ir rūpinsis. Karys bus laidojamas su karine uniforma“, - sakė A.Buikus.

Pakviestas į rezervo karių mokymus M.V. buvo paskirtas į parengtojo rezervo baterijos II ugnies būrio IV ugnies skyriaus taikytojo padėjėjo pareigas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų