Svarbiausi įvykiai:
23:59 | Nauja taikos formulė? Rusijai paliktų okupuotų dalių kontrolę, o Ukrainai būtų leista prisijungti prie NATO – „Financial Times“
Ukraina išgyvena trečią karo žiemą, kai nuotaikos niūresnės nei bet kada. Rytuose jos kariai praranda pozicijas dėl Rusijos veržlumo, nors ir Maskvos pajėgoms tai brangiai kainuoja. Sugriuvus pusei elektros energijos gamybos, ukrainiečiai šalčiausiais mėnesiais turi praleisti ištisas valandas per dieną be šviesos ar šilumos.
Tuo tarpu Vašingtone ir kai kuriose Vakarų sostinėse – ir Kyjivo koridoriuose – nuotaikos keičiasi: nuo ryžto, kad karas gali baigtis tik Rusijos kariuomenei palikus neteisėtai okupuotas Ukrainos žemes, iki nuotaikos, kai nenoriai pripažįstama, kad geriausia viltis gali būti pasiektas susitarimas palikti didžiąją dalį nepažeistos Ukrainos. Tačiau Kyjivui nesuteikiama tokia parama, kurios jam reikia net norint pasiekti šį sumažintą tikslą.
Plačiau skaitykite tv3.lt publikacijoje.
22:49 | Nuo Avdijivkos užėmimo operacijos Rusija prarado mažiausiai penkių divizijų šarvuotąją techniką
Rusijos kariuomenės vadovybės noras pasiekti ribotą taktinę sėkmę mainais į didelius šarvuotos technikos nuostolius jai atsieis vis brangiau, nes tokios technikos sovietinių laikų atsargos išseks, sakoma Vašingtone įsikūrusio Karo tyrimų instituto (ISW) pranešime.
Pasak ISW analitikų, nuo Avdijivkos užgrobimo operacijos pradžios 2023 m. spalį ir per šių metų vasarą suaktyvėjusias Rusijos puolimo operacijas Donecko sritie vakaruose Rusijos pajėgos Pokrovsko rajone prarado mažiausiai penkių divizijų šarvuočius ir tankus.
ISW ekspertų teigimu, remiantis vizualiai patvirtintais Rusijos transporto priemonių ir įrangos nuostoliais Ukrainoje, Rusijos pajėgos nuo praėjusių metų spalio 9 d. Pokrovsko rajone prarado 1830 sunkiosios technikos vienetų. Šis vertinimas greičiausiai yra konservatyvus, nes ne visi Rusijos karinės technikos nuostoliai yra vizualiai dokumentuoti. Tikėtina, kad tikrasis Rusijos prarastos šarvuotos technikos skaičius Pokrovsko rajone yra didesnis nei pranešta.
Rusijos karinė vadovybė gali nenorėti arba negalėti ateinančiais mėnesiais ir metais toliau tokiu pačiu mastu ir greičiu prarasti techniką, atsižvelgiant į ribotą Rusijos gynybos pramonės gamybą ir sovietinių laikų atsargas bei Rusijos kariuomenės nesugebėjimą pasiekti reikšmingą teritorinį proveržį naudojant mechanizuotus manevrus.
Pasak analitikų, nuo 2023 m. spalio Rusijos pajėgos Avdijivkos/Pokrovsko operacine kryptimi pasistūmėjo tik apie 40 km, o daugiau nei penkių divizijų įrangos praradimas tokiems taktiniams laimėjimams nėra tvarus neribotą laiką, jei Rusijos gebėjimas tiekti išteklius savo karui nepasikeis.
Rusijos pajėgos ateinančiais mėnesiais ir metais išnaudos ribotas sovietmečio ginklų ir įrangos atsargas, sakoma ISW pranešime. Pasak ISW, veikiausiai Rusija ilgainiui susidurs su sunkumais pakankamai aprūpinti savo dalinius karinėmis medžiagomis, jei reikšmingai nepadidins Rusijos gynybos pramonės gamybos tempų.
22:15 | Kadyrovas pratrūko: išbėrė viešą kritiką Rusijos valdžiai
Čečėnų vadas Ramzanas Kadyrovas viešai sukritikavo Rusijos valdžią.
Apie tai skelbia leidinys „The Moscow Times“.
Sukritikavo migracijos politiką
Pranešama, kad R. Kadyrovas liejo kritiką Rusijos valdžiai sugriežtinus migracijos politiką. Jis pažymėjo, kad kai kurios priemonės, kurių imamasi, sukelia jam „nusivylimą“, nes jos „stumia Rusiją prieš kaimyninius broliškus regionus“.
Pasak jo, su migracija susijusios problemos Rusijoje kilo „ne dėl migrantų kaltės“ ir šios problemos negali būti išspręstos išsiunčiant užsieniečius. Kartu R. Kadyrovas pabrėžė: „Šaknys slypi dėl nerūpestingumo tų, kurie kažkada turėjo spręsti savo kompetencijos klausimus ir operatyviai reaguoti į bet kokius eskaluojančius procesus. Bet kontrolės praktiškai nebuvo“, – rašė R. Kadyrovas.
Jis teigė manantis, kad Rusijos valdžia turėtų sukurti „kompetentingą migracijos kontrolės sistemą, sukurti teisingą politiką šioje srityje“.
„Kurstydami neapykantą migrantams visuomenėje nieko gero nepasieksime, o atvirkščiai – tik pabloginsime situaciją. <...> Reikia šalinti priežastis, o ne kovoti su jų pasekmėmis“, – pažymėjo jis.
Baigdamas R. Kadyrovas paragino „palikti šį viduramžių požiūrį“ ir imtis „tikslingo problemos sprendimo“. Anot jo, svarbu suprasti, kad tarp migrantų yra ir pažeidėjų, ir įstatymus gerbiančių piliečių, kurių „daug daugiau“.
„Gerai, mes išvarysime šiandieninius migrantus juos persekiojant ir „valant“, bet rytoj atvyks kiti iš kitų valstybių, o kas garantuos, kad jie bus geresni? – kėlė klausimą R. Kadyrovas.
21:30 | Zelenskis prakalbo apie pergalės planą: pasakė, kada viešai jį pristatys
Šiuo metu Ukraina aktyviai dirba ties pergalės planu, sako V. Zelenskis.
Apie tai skelbia Ukrainos leidinys unn.ua.
Pasak V. Zelenskio, pergalės plano turinys bus pristatytas visuomenei iš karto po to, kai jį aptars su kiekvienu partneriu.
„Šiandien susitariau dėl savaitinio derybų grafiko. Tai susitikimai, derybos su daugeliu partnerių. Visiems, kurie gali sustiprinti Ukrainą, pristatysime mūsų pergalės planą – kiekvienai šaliai, kuri tikrai gali padėti priartinti taiką. Ir, žinoma, supratę visas mūsų partnerių pozicijas, visas realias Ukrainos galimybes, stiprindami savo pergalės planą, viešai paskelbsime savo tolesnių veiksmų strategiją. Svarbu, kad visa perspektyva būtų aiški visiems mūsų šalies gyventojams. Kviečiame savo partnerius nuspręsti, kaip jie mato šio karo pabaigą, Ukrainos vietą pasaulinėje saugumo sudėtyje, taip pat bendrus žingsniais, kurie gali užbaigti šį karą“, – vakarinėje kalboje sakė V. Zelenskis.
20:57 | Dar dviejose Charkivo srities gyvenvietėse paskelbta privaloma evakuacija
Charkivo srityje privaloma evakuacija paskelbta dar dviejose Borovos teritorinės bendruomenės gyvenvietėse. Taip teigia Charkivo srities karinė administracija.
„Atsižvelgiant į tebesitęsiantį apšaudymą ir saugumo situaciją Borovos kaimo gyvenviečių bendruomenėje, būtina nedelsiant evakuoti šių gyvenviečių gyventojus. Rajonų, kuriuose yra šios gyvenvietės, vadovai yra atsakingi už informacijos pateikimą vietos gyventojams apie galimą pavojų jų saugumui. Be to, Borovos vaikų tarnyba nuolat stebi šeimų su vaikais situaciją bendruomenėje“, – sakė Borovos kaimo gyvenvietės karinės administracijos vadovas Oleksandras Tertyšnyj.
Evakuacija bus vykdoma Iziumskės ir Bohuslavkos kaimuose.
Visiems evakuotiesiems bus suteiktas laikinas būstas, taip pat humanitarinė, finansinė, pirminė medicininė ir psichologinė pagalba. Kiekvienam asmeniui bus suteikta pagalba rengiant reikiamus dokumentus.
Kaip buvo pranešta anksčiau, rugpjūčio mėnesį buvo paskelbta privaloma Kupjansko bendruomenės gyventojų evakuacija Charkivo srityje (Kupjanske-Vuzlovyje, Kivšarivkoje ir kairiajame Kupjansko miesto krante).
19:52 | Rusams apšaudžius Slovianską sužeisti penki žmonės, įskaitant dvejų metų vaiką
Rusijos pajėgos pirmadienio vakarą apšaudė Sloviansko miestą Donecko srityje. Per ataką nukentėjo mažiausiai penki žmonės, įskaitant dvejų metų vaiką, tinkle „Telegram“ pranešė srities karinės administracijos vadovas Vadymas Filaškinas.
Per apšaudymą, jo duomenimis, apgadinti šeši daugiaaukščiai, gamykla, administracinis pastatas ir du automobiliai.
19:27 | Tikslas – Krymo tiltas: Ukraina griebiasi naujų būdų jį sunaikinti
Kerčės (Krymo) tiltas, kurį neteisėtai pastatė Rusija, turėtų nustoti egzistuoti, nes jis pažeidžia civilinės laivybos laisvę ir kenkia aplinkai – tokį pareiškimą išdėstė Ukrainos užsienio reikalų ministerijos ambasadorius Antonas Korynevičius Hagoje, kur svarstomas Ukrainos ieškinys prieš Rusijos Federaciją.
UNIAN skelbia, kad ieškinys susijęs su agresoriaus padarytu Jungtinių Tautų jūrų teisės konvencijos pažeidimu, kuris pasireiškė ne tik pačiu tilto statyba, bet ir draudimu ukrainiečiams žvejoti Azovo jūroje ir kenkia aplinkai.
Korynevičius sako, kad Ukrainos reikalavimai nugriauti vadinamąjį Kerčės tiltą yra gana logiški, nes šis viadukas yra kliūtis laivybos laisvei. Ambasadorius taip pat išreiškė viltį, kad tribunolas išklausys Ukrainos argumentus:
„Kai Ukrainos Mariupolio ir Berdijansko uostai vėl iškels Ukrainos vėliavą, šis tiltas ir toliau kenks ir pažeis laivybos laisvę“.
Jo nuomone, kito būdo atkurti laivybos laisvę šiuose vandenyse paprasčiausiai nėra.
„Tiltas turi nustoti egzistuoti – tai faktas. Ir mes apie tai kalbėjome per visus šiuos susitikimus ir, žinoma, per mūsų viešus pareigūnų pareiškimus. Todėl manau, kad visiškai logiška, jog nėra kito būdo užtikrinti laivybos laisvę“ – sakė jis.
Pasak diplomato, neteisėtai pastatytas Krymo tiltas turi neigiamą poveikį aplinkai.
„Pasekmės aplinkai gali pasireikšti per dešimtmečius. Vėlgi šis statinys pažeidžia JT jūrų teisės konvenciją, todėl jis turi nustoti egzistuoti“ – pabrėžė A. Korynevičius.
18:32 | Ekspertas apžvelgė galimus Putino planus: tarp jų – agresija prieš Baltijos šalis
Ekspertai pateikia skirtingas prognozes dėl galimo Rusijos puolimo prieš NATO, tačiau nėra iki galo žinoma, ar Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas apskritai pasiryš tokiam žingsniui.
Apie tai Ukrainos televizijos kanalui „Channel 24“ kalbėjo leidinio „Defense Express“ vyriausiasis redaktorius Olehas Katkovas, cituoja UNIAN.
O. Katkovas pažymėjo, kad 2023 m. pasigirdo nuomonių, jog jei ginklų gamyba Europos Sąjungoje ir Rusijoje vyks tokiu pačiu tempu, tuomet po aštuonerių metų Rusija turės tokį pranašumą ginklų srityje, kad tiesiog juo pasinaudos. Jis pridūrė, kad kartu karo ekspertai prognozavo, jog „iš tikrųjų horizonte turime karą su Rusijos Federacija“.
Pasak jo, Europos NATO narės privalo didinti biudžetą gynybai.
„Seniai skelbtas pažadas, kad Europos šalys turi išleisti bent 2 procentus bendrojo vidaus produkto gynybai dar nėra realiai įvykdytas. Sakyčiau, ar apie pusė Europos NATO segmento šalių gynybai neskiria 2 procentų“, – kalbėjo ekspertas.
Plačiau skaitykite tv3.lt publikacijoje.
18:16 | Putinas penktadienį Turkmėnijoje susitiks Irano prezidentu
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį Turkmėnijoje vykstančiame forume susitiks derybų su Irano kolega Masoudu Pezeshkianu, pirmadienį pranešė jo padėjėjas.
Kremliaus patarėjas užsienio politikos klausimais Jurijus Ušakovas žurnalistams sakė, kad lyderiai susitiks Ašchabade, kur dalyvaus renginyje, skirtame vienam turkmėnų poetui pagerbti.
„Šis susitikimas labai svarbus tiek aptariant dvišalius klausimus, tiek, žinoma, ir smarkiai paaštrėjusią padėtį Artimuosiuose Rytuose“, – sakė J. Ušakovas.
17:42 | Šmyhalis: Ukraina tikisi naujų gynybos sutarčių su Slovakijos įmonėmis
Ukraina tikisi, kad tarp Ukrainos ir Slovakijos įmonių bus pasirašomos naujos gynybos sutartys, taip pat – kad bus pradėta bendra išminavimo mašinų „Božena“ gamyba.
Taip teigė Ukrainos ministras pirmininkas Denisas Šmyhalis brifinge po antrojo tarpvyriausybinių konsultacijų raundo, pranešė „Ukrinform“, remdamasi vyriausybės spaudos tarnyba.
„Turime teigiamą bendradarbiavimo saugumo ir gynybos srityje dinamiką. Neseniai viena Ukrainos bendrovė pasirašė susitarimą su Europos partnere, kurios gamyklos yra Slovakijoje, dėl 155 mm artilerijos sviedinių gamybos padidinimo. Laukiame naujų gynybos sutarčių įmonių lygmeniu. Atskirai tikimės, kad bus pradėta bendra inžinerinės įrangos gamyba Ukrainoje. Kalbame apie išminavimo mašinas „Božena“, ypač apie jų techninę priežiūrą ir remontą“, – sakė jis.
D. Šmyhalis pažymėjo, kad Ukraina yra dėkinga Slovakijai už norą suteikti jau turimą inžinerinę įrangą išminavimui. Pasak jo, „tai paspartins Ukrainos žemių išvalymo nuo rusiškų minų ir nesprogusios amunicijos procesą, išgelbės tūkstančius gyvybių ir prisidės prie ekonomikos atsigavimo“.
Kaip anksčiau pranešė „Ukrinform“, pirmadienį ministras pirmininkas D. Šmyhalis susitiko su savo kolega iš Slovakijos Robertu Fico šalia Užhorodo vakarų Ukrainoje. Vyriausybių vadovai aptarė bendradarbiavimą energetinio saugumo ir infrastruktūros projektų srityse.
„Ukraina nepratęs tranzito sutarties su Rusija jai pasibaigus“, – per bendrą spaudos konferenciją su R. Fico pabrėžė D. Šmyhalis.
Pasak jo, Ukrainos strateginis tikslas – „įvesti sankcijas Rusijos dujoms, atimti iš Kremliaus pelną iš angliavandenilių pardavimo, kurį agresorius naudoja karui finansuoti“.
„Raginame visas Europos šalis visiškai atsisakyti rusiškos naftos ir dujų. Suprantame, kad kai kurios šalys, taip pat ir Slovakija, yra labai priklausomos nuo šių išteklių. Tačiau mes tikimės laipsniško tiekimo diversifikavimo“, – pažymėjo D. Šmyhalis.
Kartu, pasak jo, Ukraina yra pasirengusi toliau vykdyti savo įsipareigojimus pagal Asociacijos sutartį su ES ir Energetikos chartijos sutartį.
Sutartis dėl Rusijos dujų tranzito per Ukrainą galios iki 2024 metų pabaigos. Ukrainos bendrovė „Naftogaz“ šios sutarties nepratęs. Ieškoma alternatyvių sprendimų, kaip išlaikyti Ukrainos dujų perdavimo sistemą veikiančią.
17:13 | Per rusų oro smūgį Chersone nukentėjo 20 žmonių
Per Rusijos oro smūgį Ukrainos Chersono mieste nukentėjo 20 žmonių. Tarp sužeistųjų yra dvejų metukų berniukas ir ketverių mergaitė, pranešė miesto karinė administracija.
Chersono srities karinės administracijos vadovas Oleksandras Prokudinas feisbuke paviešino pirmadienį surengto oro smūgio padarinius. Jo duomenimis, rusai 10.30 val. numetė keturias sklendžiančias bombas. Pataikyta į prieš tai sugriautą mokyklą ir gyvenamuosius namus Zentralnyj rajone.
16:54 | Dėl kibernetinės atakos sutriko Rusijos valstybinės televizijos darbas
Rusijos valstybinis transliuotojas VGTRK dėl kibernetinės atakos pirmadienį patyrė didelių sutrikimų, pranešė žiniasklaida.
Rusijos internetinis laikraštis „Gazeta.Ru“, cituodamas Rusijos žvalgybos pareigūnus, teigė, kad už ataką atsakinga proukrainietiška programišių grupė „sudo rm -RF“.
Ataka sutrikdė internetinę programos transliaciją, vidaus tarnybų veiklą ir net bendrovės interneto bei telefono ryšį, teigė „Gazeta.Ru“.
Naujienų kanalas „Rossija-24“pirmadienį ryte buvo neprieinamas internetu.
Įvairiuose pranešimuose teigiama, kad neveikė serveriai ir kad buvo ištrinta svarbi informacija. Taip pat pranešama, kad paslaugai atkurti prireiks daug laiko.
Valstybinė televizija pranešimų kol kas nekomentavo.
16:36 | Fico žada neleisti Ukrainai tapti NATO nare, kol ji vadovaus Slovakijai
Slovakijos premjeras Robertas Fico (Robertas Ficas) pareiškė, kad neleis Ukrainai tapti NATO nare tol, kol jis bus ministras pirmininkas, taip suduodamas dar vieną smūgį Kyjivo siekiui prisijungti prie Aljanso tebesitęsiant Rusijos invazijai.
Apie tai pirmadienį rašo portalas „Euronews“.
„Aš nurodysiu įstatymų leidėjams, kuriuos kontroliuoju kaip (valdančiosios „Smer“) partijos pirmininkas, niekada nesutikti, kad Ukraina įstotų į NATO“, – sakė jis sekmadienį interviu transliuotojui STVR.
„Ukrainos įstojimas į NATO būtų geras pagrindas trečiajam pasauliniam karui“, – pridūrė R. Fico, kuris yra griežtas Vakarų karinės ir finansinės paramos Ukrainai kritikas nuo 2022 metų vasario, kai Rusija pradėjo plataus masto karą
Šios pastabos nuskambėjo prieš pirmadienio R. Fico susitikimą su Ukrainos ministru pirmininku Denysu Šmyhaliu, kuriame daugiausia dėmesio skiriama bendradarbiavimui energetinio saugumo ir infrastruktūros srityse.
Ukraina pateikė oficialią paraišką prisijungti prie NATO 2022 metų rugsėjį, praėjus septyniems mėnesiams po to, kai Rusija pradėjo plataus masto karą.
16:29 | Europos uostai atsisako priimti remontui laivą su salietra iš Rusijos
Su Maltos vėliava plaukiojantis laivas „Ruby“ su amonio salietros kroviniu iš Rusijos dreifuoja prie Šiaurės Europos krantų, nes negali įplaukti remontui į Europos uostus, kurie jo nepriima, baimindamiesi, kad laive esantis krovinys gali sprogti, pirmadienį skelbia Vokietijos visuomeninė transliuotoja „Deutsche Welle“.
Iš uosto Murmansko srityje išplaukęs „Ruby“ su 20 tūkst. tonų sprogių rusiškų trąšų kroviniu patyrė apgadinimų pakeliui į Afriką – laivui užplaukus ant seklumos, buvo pažeistas sraigtas ir vairas, ant korpuso atsirado įtrūkimų.
Rugsėjo pradžioje „Ruby“ buvo Norvegijos Tromsės uoste, kur buvo apžiūrėtas ir išsiųstas remontuoti į kitos šalies uostą. Po to jis plaukė į Klaipėdą, tačiau Lietuva jam neleido įplaukti į uostą.
Baimintasi tokio krovinys sprogimo, kaip nutiko 2020-ųjų rugpjūtį Beiruto uoste, kur sprogus 2750 tonų amonio salietros žuvo 280 žmonių, o dar septyni tūkstančiai buvo sužeisti. Ekonominė žala tada viršijo 15 mlrd. JAV dolerių.
Šiam laivui nebuvo leista prisišvartuoti ir Maltoje.
Šiuo metu „Ruby“ yra už 14 jūrmylių nuo krantų pietryčių Anglijoje.
Laivo savininkai prašė Jungtinės Karalystės leidimo prisišvartuoti, kad iškrautų trąšas į kitą laivą ir atliktų remontą.
Pasak JK pakrančių apsaugos, laivas praėjusią savaitę buvo papildytas degalais, stovi nuleidęs inkarą jūroje.
15:54 | Sugadintas karinis Rusijos Baltijos jūros laivyno laivas: Ukrainos žvalgyba pasiuntė žinutę
Ukrainos žvalgyba paskelbė, kad buvo atlikta sėkminga jos agentų karinė operacija prieš karinio laivyno laivą „Aleksandr Obuchov“. Tai jau antras laivas iš Rusijos Baltijos jūros laivyno, kurį karo su Rusija metu pavyko sugadinti Ukrainos pajėgoms.
Žvalgybininkų teigimu, „dėl paslaptingai atsiradusios skylės dujų vamzdyje į variklį pateko vandens ir „Obuchov“ užspringo“.
Skelbiama, kad šiuo metu rusų minininkas yra nuvilktas remontuoti, ieškoma, kaip pataisyti variklį M-503. „Svarbiausio laivo įrenginio remontas techniškai sudėtingas ir brangus“, – skelbiama pranešime.
Anot Ukrainos kariuomenės šaltinių, „Aleksandras Obuchovas“ 2024-ųjų liepą buvo remontuojamas Sankt Peterburge.
Balandį buvo stipriai sugadintas kitas Rusijos Baltijos jūros laivyno laivas – „Serpukov“.
14:02 | Per Rusijos atakas Chersone ir Zaporižioje sužeista 15 žmonių
Per Rusijos atakas Chersone ir Zaporižioje pirmadienį sužeista mažiausiai 15 žmonių, pranešė Ukrainos pareigūnai.
Pietiniame Chersono mieste buvo sužeista mažiausiai 11 žmonių, socialiniame tinkle „Telegram“ pranešė karinės administracijos vadovas Romanas Mročko.
Tarp sužeistųjų – du trejų ir penkerių metų vaikai.
Sprogimų bangos apgadino mažiausiai šešis daugiaaukščius pastatus, pranešė regiono prokuratūra.
Tuo metu per Rusijos išpuolį prieš pietrytinį Zaporižios miestą ir regioną buvo sužeisti trys infrastruktūros objektų darbuotojai, pranešė gubernatorius Ivanas Fedorovas.
Daugiau informacijos apie objektus, į kuriuos taikytasi, ir žalos mastą nepateikta.
Tą patį rytą Rusija į Kyjivo sritį paleido dvi raketas „Kinžal“, abi jos buvo numuštos. Nukritusios nuolaužos apgadino kelis miesto pastatus ir automobilius, tačiau apie nukentėjusiuosius nepranešta.
Trečioji raketa pataikė į Starokostiantynivo oro pajėgų bazės Chmelnyckio srityje rajoną, pranešė karinės oro pajėgos. Apie nukentėjusiuosius ar civilinės infrastruktūros pažeidimus nepranešta.
13:14 | Socialinė žiniasklaida: naftos bazėje Feodosijoje degė mažiausiai penkios cisternos
Po naktinės Ukrainos dronų atakos naftos terminale Feodosijoje laikinai okupuotame Kryme degė mažiausiai penkios cisternos, pranešė „Telegram“ kanalas „Krymo Vėjas“.
„Daugiau naktinių vaizdo įrašų iš Feodosijos. Aiškiai matosi, kad dega mažiausiai trys cisternos“, – sakoma įraše. Vėliau „Telegram“ kanale buvo paskelbtas ryto vaizdo įrašas, jame buvo matyti dūmų stulpai virš Feodosijos.
Vėliau kanalas pridūrė, kad per ataką buvo apgadintos penkios degalų saugyklos: dvi visiškai sunaikintos, dar trys degė. Dėl atakos buvo sustabdytas traukinių judėjimas geležinkelio ruože nuo Vladyslavivkos iki Feodosijos. Vieno traukinio keleiviai turėjo persėsti į autobusus. Trys žmonės per ataką buvo sužeisti ir paguldyti į ligoninę.
Šiandien kai kuriose Feodosijos ir Koktebelio dalyse nebus elektros.
11:20 | Lenkijos gen. štabo vadas: panašu, kad mūsų kartai teks imtis ginklo ir ginti tėvynę
Savo kalboje Vroclavo karo akademijoje Lenkijos generalinio štabo vadas Wieslawas Kukula paragino atnaujinti visuotinį šaukimą ir pareiškė, kad „mūsų kartai teks imtis ginklo“.
10:33 | Smūgis Kremliaus propagandai: nutraukta didžiųjų televizijų transliacija internetu
Rusijos valstybinių televizijų ir radijo stočių tinklas nepasiekiamas vartotojams internetu, skelbiama „Gazeta“. Šaltinių teigimu, į tinklą buvo įsilaužta, sunaikinta visa sistema ir nebeveikia ne tik transliacijos internetu, bet ir vidinis tinklas..
09:41 | Smogta didžiulei saugyklai Kryme, paskelbtas technogeninės avarijos režimas
Rusų okupuotame Kryme, Feodosijoje po dronų atakos užsidegė naftos saugykla, o mieste paskelbta nepaprastoji padėtis, pranešė rusų primestas pareigūnas ir žiniasklaida.
„Gaisras Feodosijos naftos saugykloje. Dirba Nepaprastųjų situacijų ministerijos darbuotojai“, – socialiniame tinkle „Telegram“ sakė Maskvos paskirto pusiasalio vadovo patarėjas Olegas Kriučkovas.
Jo tvirtinimu, niekas nežuvo ir nenukentėjo.
Vėliau buvo patikslinta, kad nepaprastoji padėtis buvo paskelbta per klaidą, o iš tiesų regione yra paskelbta technogeninio pavojaus situacija. Kremliaus statytinis, Feodosijos administracijos vadovas Igoris Tkačenka sakė, kad dėl Feodosijos naftos terminalo teritorijoje kilusio gaisro įvestas regioninio pobūdžio technogeninės avarijos režimas.
Vietos „Telegram“ kanalas nurodė, kad gaisras kilo po naktinės dronų atakos, o vietos gyventojai pranešė girdėję sprogimus.
„Telegram“ kanalas „Krymskij veter“ (Krymo vėjas) taip pat pranešė, kad naktį buvo atakuoti Belbeko ir Sakų aerodromai.
„Feodosijos terminalas yra didžiausias Kryme pagal naftos produktų perkrovimo apimtis, kurie, be kita ko, buvo naudojami Rusijos okupacinės kariuomenės poreikiams tenkinti“, – rašoma Ukrainos generalinio štabo ataskaitoje.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!