Jo teigimu, kiekviena vienašalių paliaubų diena, kokią ji politinę reikšmę beturėtų, karine prasme stiprino teroristų pozicijas jeigu ne kartais, tai gana juntamai: „Be to, kad galėjo užsiauginti savo karinį potencialą, sulaukdami pagalbos iš Rusijos tiek žmonėmis, tiek sunkiąja technika, smogikai gavo unikalią galimybę struktūrizuoti savo grupes praktiškai idealiomis sąlygomis“.
„Rusijoje vyko šarvuotos technikos ir artilerijos įrengimų (įskaitant „Grad“) ekipažų formavimas. Tačiau netgi surinkus patyrusius samdinius, surinktose grupėse nepastebime karinės tvarkos. Tai stipriai susilpnina tokių grupių karinį pasirengimą“, - rašo D. Tymčukas.
Be to, jis pažymi, kad paliaubų Donbase metu, kurių metu nuo aktyvių kovos veiksmų susilaikė tik AO dalyviai, teroristai įgavo puikią galimybę tokią tvarką įsivesti – iš vienos pusės, kariniai veiksmai, iš kitos pusės, minimali rizika ir nuostoliai.
Pasak eksperto, paliaubų pratęsimas leistų teroristams ženkliai pagerinti savo kovinę parengtį, įtvirtinti savo bazes ir postus, o taip pat suderinti veiksmus tolimesniam pasipriešinimui.
„Tuo, kad jie net neturėjo minties taikytis, mes įsitikinome pilnai. Daugiau nei šimtas teroristų išpuolių per 10 „paliaubų“ dienų, 27 žuvusių mūsų vaikinų – tokia „taika“ anot Putino ir jo Donbaso vasalų“, - rašo D. Tymčukas.
Tuo pačiu metu Rusija, D. Tymčuko teigimu, Rusija dėjo visas pastangas, kad užtikrintų idealias sąlygas jos kontroliuojamų teroristų parengimui ir tolimesnei konflikto Donbase eskalacijai: „Siekdami priversti Kijevą pratęsti paliaubas, Kremliaus atstovai pradėjo kažką žadėti apie Rusijos ir Ukrainos sienos kontrolės stiprinimą. Ir visa tai po to, kai iš Rusijos į Ukrainą visą šį laiką be perstojo keliavo samdiniai ir ginkluotė. Kas gi trukdė V. Putinui, jeigu jis iš tiesų būtų buvęs suinteresuotas taika, teikti tokius pažadus (ir, svarbiausia, veikti) ne birželio 30-ąją, paskutinę paliaubų dieną, o dešimt dienų prieš tai? Tik tada būtų galima kalbėti apie kažkokį Rusijos norą gesinti gaisrą, kurį ji taip sėkmingai pati plečia“.
„Todėl traukinys nuvažiavo. Rusijoje ir jos banditams Ukrainoje buvo suteiktos visos galimybės sudėti ginklus ir eiti į taikų dialogą su Kijevu. Jie šią galimybę kategoriškai atmetė. Ukraina turi gintis, ir ji tai darys. Tai jos šventa teisė. Niekas taip neprovokuoja smurto daugiau, nei parodymas, kad tu negali jam pasipriešinti. Jeigu Ukraina nori išgyventi – ji turi veikti. Kitų variantų nėra“, - užbaigia autorius.