Konfliktas partijoje įsismarkavo tiek, kad partijos sekretoriatas netgi paskaičiavo, kad nuo šių metų balandžio 16 dienos T. Tomilinas žiniasklaidoje minėtas 759 kartus, iš kurių 482 paminėjimai susiję su konfliktu partijoje, o kolegos ėmė skųsti vieni kitus.
Pavyzdžiui, vienuolika Vilniaus skyriaus, kuriam T. Tomilinas vadovauja, narių ir Vilniaus rajono skyriaus pirmininkė Aleksandra Minajeva parašė pasipiktinimo raštą, kuriuo išsakė priekaištus T. Tomilinu, jo destruktyviu, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vardą žeminančiu elgesiu.
Šie partijos nariai yra įsitikinę, kad T. Tomilinas diskredituoja Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vardą, idėjas, partinę tapatybę, žemina ir šmeižia partijos pirmininką Ramūnas Karbauskį, menkina partijos narius bei jų nuostatas šeimos vertybių klausimais.
Pasak raštą pasirašiusių valstiečių žaliųjų, T. Tomilinas neperduoda svarbios informacijos savo vadovaujamo skyriaus nariams apie tai, kas diskutuojama ir priimama Seimo frakcijoje, partijos taryboje, šešėlinėje vyriausybėje, laiku neinformavo apie planuotą ir jau įvykusį partijos suvažiavimą.
Partijos politikai sako, kad T. Tomilinas nuteikinėja kitus prieš partijos pirmininką R. Karbauskį, mat skyriaus susirinkimuose kalba tą patį, ką ir viešai, kad pirmininkas siekia su juo susidoroti, eliminuoti jį iš partijos valdymo institucijų. Jų nuomone, T. Tomilinas taip sakydamas turėjo sudaryti sąlygas skyriaus susirinkime dalyvauti ir partijos pirmininkui, kad jis galėtų pateikti savo poziciją.
Rašte išsakyta ir daugiau kaltinimų: esą vadovaujant T. Tomilinui sumažėjo skyriaus aktyvumas, nyksta nariai, pastebimas T. Tomilinui palankių asmenų palaikymas, o kitų ignoravimas ir menkinimas.
„Negana to, toks viešas T. Tomilino neapykantos Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkui ir pačiai sąjungai kurstymas, akivaizdu, paskatino ir šią savaitę oficialiai įvykusią Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos griūtį Vilniaus miesto savivaldybės taryboje“, – sako pasipiktinusieji nariai.
Jie pareikalavo pritaikyti T. Tomilinui „adekvačią atsakomybę“. Kartu paminėti ir kiti galimai svarstytini partijos nariai: Tadas Jonaitis ir Mindaugas Kačinskas.
Pats T. Tomilinas savo ruožtu parašė skundą tarybai bei partijos Etikos ir procedūrų komisijai, kuriuo piktinasi negavęs keleto Vilniaus miesto skyriaus narių skundo savo atžvilgiu ir priminė, kad pagal įstatus asmuo iš partijos gali būti pašalinamas tik tuomet, kai gaunama Etikos ir procedūrų komisijos išvada.
„Kaip partijos narys turiu teisę į savo nuomonės pristatymą, paaiškinimus, nešališką tyrimą, apeliaciją tai pačiai tarybai po Etikos ir procedūrų komisijos svarstymo“, – sako Seimo narys.
Pasak jo, bandymas pašalinti partijos narį per vieną posėdį prieštarauja demokratijos principams ir bus skundžiamas teismui.
„Esu kaltinamas, kad veikiu prieš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos valdymo organų sprendimus, tačiau visas tarybos rekomendacijas įvykdžiau“, – sako T. Tomilinas, turėdamas mintyse, kad rekomendavus tarybai jis atsistatydino iš Seimo frakcijos seniūno ir iš partijos pirmininko pavaduotojo pareigų. Pati taryba jį pašalino iš šešėlinės vyriausybės narių.
Tokie sprendimai priimti, nes T. Tomilinas nepakluso partijos valiai ir pateikimo stadijoje parėmė Laisvės partijos inicijuotą Partnerystės įstatymo projektą, kuriuo partnerių statusas garantuojamas tiek homoseksualioms, tek heteroseksualioms poroms.
Savo rašte jis taip pat atkreipė dėmesį, kad yra kaltinamas pažeidęs įstatų dalį, kur kalbama apie pareigą viešajame ir privačiajame gyvenime laikytis geros moralės normų, bet, pavyzdžiui, Vilniaus rajono skyriaus pirmininkė ir viena iš rašto prieš jį autorių A. Minajeva socialiniuose tinkluose prieš kelerius metus dalijosi Georgijaus juostelės iliustracijomis. Pasak T. Tomilino, anuomet jis, kaip skyriaus pirmininkas, sukritikavo tokį kolegės elgesį, o esą A. Minajeva dabar tapo susidorojimo su juo lydere.
Maža to, T. Tomilinas sako, kad migracijos krizės kontekste A. Minajeva kursto priešiškas rajono gyventojų nuotaikas.
„Ji nuolat siuntinėja laiškus Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos tarybos nariams iš „įvykių“ vietos, kur neva tik taikūs piliečiai protestuoja prieš migrantų įkurdinimą Šalčininkų rajono kariniame objekte, nors tie „taikūs“ piliečiai fiziškai trukdo Lietuvos pareigūnams vykdyti savo pareigas. Migrantų srautas didelis ir pareigūnai privalo apsaugoti žmones, nedelsiant izoliuoti migrantus.
A. Minajeva, mano vertinimu, sąmoningai kursto konfliktą tarp vietos gyventojų ir pareigūnų, bando įvelti į konfliktą visą Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą, tuo metu, kai situacija šalyje reikalauja ne tik valdžios, bet ir opozicijos atsargumo“, – teigia politikas.