• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kaip tinkamai išmesti monetą?

Herbas ar ženklas? Saugokitės, jei draugas pasiūlo mesti monetą, kas pirks alų bare, arba žmona siūlo tokiu būdu nuspręsti, kas atliks sunkiausius namų ruošos darbus.

REKLAMA
REKLAMA

Monetos metimas – paprastas ir atsitiktinis metodas sprendimui priimti, buvo naudojamas metų metus. Tačiau šiuo metu mokslininkai sako atradę būdus, kaip manipuliuoti monetos kritimo baigtimi.

REKLAMA

„Svarbiausia – praktika. Tik praktikuojantis išlavėja nuosekli ir nuspėjama monetos metimo technika“, - teigė monetos metimo ekspertas Matjiu Klarkas.

Anot M.Klarko, išmokti palankiai mesti monetą daug laiko ir pastangų nereikia.

„Mes davėme 13-ai žmonių trumpą instrukciją, kaip geriausia mesti monetą ir leidome jiems penkias dešimt minučių pasipraktikuoti patiems. Tuomet paprašėme jų monetą mesti bemaž 300 kartų. Rezultatai buvo stebinantys: visi dalyviai herbą išmesti sugebėjo daugiau nei pusę kartų. Vienas itin uolus monetos metikas herbą išmetė net 68% iš visų kartų”, - teigė mokslininkas.

REKLAMA
REKLAMA

Taigi, kokie yra geriausi monetos metimo būdai?

Pasirinkite savo monetą


Kai kurios monetos yra labiau tinkamos mėtyti nei kitos. Pavyzdžiui, kai 2002 m. Belgija nukalė savo vieno euro monetą, statistai pastebėjo, kad jis buvo nukaltas asimetriškai: viena monetos pusė buvo sunkesnė nei kita, todėl egzistavo didesnė tikimybė, kad moneta nusileis herbo puse.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasukus belgų eurą ant lygaus paviršiaus, herbu jis nusileisdavo 56% bandymų.

Belgijos monetų kalyklos vadovas tokius kaltinimus esą jo monetos yra sukonstruotos nelygiai paneigė ir teigė, kad gautieji rezultatai yra visiškai atsitiktinumas. Tačiau ir kitame bandyme, kur belgų euras buvo mestas 250 kartus, herbu jis nusileido 139-is kartus, o moneta – 111 kartų.

REKLAMA

Atsargiai monetą padėkite į starto poziciją

Anot mokslinio tyrimo, labiau tikėtina, kad ta monetos pusė, kuri metimo pradžioje „žiūri į viršų“, nusileidusi „žvelgs į apačią“.

Meskite švelniai

Kiti duomenys sufleruoja, kad metant monetą švelniai, lengviau kontroliuoti jos dinamiką. Todėl į metimą neinvestuokite daug jėgos ir leiskite monetai apsisukti vos tris keturis kartus.

REKLAMA

Pažinkite savo monetą

Nors kai kas tai laiko apgaudinėjimu, savo monetos pažinimas gali būti naudingas. Pavyzdžiui, jau pagavę išmestą monetą, perkelkite ją ant kitos rankos riešo ir paslapčia pirštu perbraukite per jos paviršių. Tuomet spėkite. Jei praktikuositės daug kartą – tikimybė atspėti monetos ženklą tik augs.

 

Sustabdykite sukimąsi

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šio metodo nevengia naudoti magai. Teisingai paleidus monetą, ji tiesiog plėvesuoja ore, tačiau nesisuka, nors sukuria sukimosi iliuziją.

Tai, žinoma, reiškia, kad kokia monetos puse ji buvo paleista, tokia ir nusileis.

Monetą reikia laikyti tarp smiliaus ir viduriniojo piršto. Tuomet reikia staigiai pajudinti riešą ir smiliumi paleisti monetą. Tai padaryti reikia nestipriai: tik tiek, kad moneta ore drebėtų, tačiau nesivartytų.



Būkite nuoseklus

REKLAMA

Tai M.Klarko ir jo bendražygių metodas. Jo esmė ta, kad monetą išmokstame paleisti mechaniškai: visada iš tos pačios starto pozicijos, ta pačia jėga, kampu ir iš to pačio aukščio. Tuo būdu monetos kritimo baigtis taps nuspėjama.

„Čia nėra nieko keista, tai – paprasčiausia fizika“, - tvirtina M.Klarkas.

Net penkių dešimties minučių praktika, bandant įvaldyti mechaninį monetos metimą, gali akivaizdžiai padidinti jūsų šansus atspėti, kuria pusele moneta nusileis.

REKLAMA

Visada būkite ir metikas, ir spėjikas


Tam, kad spėtumėte, kuriuo šonu moneta nusileis, jums reikia žinoti, kuriuo šonu ji ir bus metama. Tik taip galėsite efektyviai kontroliuoti monetos kritimą.

Ir prisiminkite...

Vieną kartą iš šešių tūkstančių bandymų moneta nenusileis nei herbu, nei ženklu, tačiau briauna.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų