• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Termometro stulpelis, kurį laiką stebino mus itin žemomis temperatūromis, vertė gūžtis ir drebėti, taip pat sukti galvą, kuo apsirengti. Tačiau ir ne tokios žemos temperatūros kelia iššūkių, nes drėgnu oru puikiai plinta bakterijos. Štai keli patarimai, kaip ištverti žiemą.

40

Termometro stulpelis, kurį laiką stebino mus itin žemomis temperatūromis, vertė gūžtis ir drebėti, taip pat sukti galvą, kuo apsirengti. Tačiau ir ne tokios žemos temperatūros kelia iššūkių, nes drėgnu oru puikiai plinta bakterijos. Štai keli patarimai, kaip ištverti žiemą.

REKLAMA

Artimiausiomis dienomis sniego tikimybė Lietuvoje maža. Trečiadienio dieną kai kur pustys, pietų vėjo gūsiai Vakarų Lietuvoje vietomis sieks 15–18 m/s, pajūryje 20–22 m/s. Žemiausia temperatūra naktį 9–14, pajūryje 5–8 laipsniai šalčio, aukščiausia dieną 4–9 laipsniai šalčio.

Ketvirtadienį daug kur numatomi krituliai, naktį vyraus nedidelis sniegas. Pustys, vietomis kils pūga. Dieną vakariniame šalies pakraštyje galima lijundra. Pietų, pietvakarių vėjo gūsiai naktį daug kur sieks 15–20 m/s, pajūryje iki 23 m/s, dieną vietomis 15–18 m/s, vakare vėjas rims. Temperatūra naktį 6–11, pajūryje apie 4 laipsnius šalčio, dieną nuo 4 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos, pajūryje 2–4 laipsniai šilumos.

REKLAMA
REKLAMA

Permainingi orai lemia daugiau ligų

Virusai geriausiai plinta, ne tuomet kai yra stingdantis šaltis, o kuomet ore tvyro drėgmė ir keli laipsniai aukščiau nulio.

REKLAMA

„Virusiniai susirgimai plinta oro – lašeliniu būdu, tiesioginio efektyvaus gydymo nuo paprastų kvėpavimo takų infekcijų nėra, tam nėra ir poreikio, nes paprastai su infekcijomis susitvarko mūsų imuninė sistema. Keičiantis klimatinėms sąlygoms tikimybė peršalti yra didesnė. Esant vėsiasniam orui galima sušlapti kojas, įkvėpti šaltesnio oro skubant. Taigi padidėja tikimybė, jog organizmas sureaguos į virusą atsakydamas sloga, karščiavimu, gerklės skausmu, kosuliu. Pats peršalimas ligos nesukelia”, – kalba vidaus ligų gydytoja Lina Bukauskaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Svarbu tinkamai apsirengti

Kuomet vyrauja itin šalti orai patartina atkreipti dėmesį į šiltą aprangą. Avalynė, kaip ir drabužiai, turėtų būti šiek tiek didesni, neaptempti. Geriausia nusiimti papuošalus: žiedus, laikrodžius metaline apyranke. Veidą ir rankas reikia pasitepti apsauginiu kremu. Pajutus, kad veidas šąla mankštinti veido raumenis. Jeigu ilgą laiką esate lauke ir šąlate, patartina kuo daugiau judėti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žiemos arbata pagelbės nuo visų ligų

Specialistas vaistininkas Marius Lasinskas mini, kad norint žiemą nesirgti, savimi rūpintis reikia kasdien. Galima gaminti įvairias arbatas, viena jų, taip ir vadinasi – žiemos arbata.

„Dabar galima gaminti žiemos arbatą, kaip aš vadinu. Ji pagaminama iš visų spygliuočių t. y. eglė, pušis ir kadagys. Galima lygiomis dalimis sumaišyti, galima kažkokios vienos rūšies imti ar pušies, ar kadagio. Tiesiog saują spyglių naudojame litrui karšto vandens, bet ne verdančio. Tuomet laikome tokį termosą 2- 3 valandas. Vėliau galima gerti su medumi, tai padės nuo įvairių susirgimų: slogos, gerklės skausmų, įvairių puolančių virusų, temperatūros, tai padeda ir stiprinti imunitetą”, – kalbėjo Marius Lasinskas.

REKLAMA

Neverta iš karto griebtis antibiotikų

Vaistininkas įspėja, kad tik pajutus pirmuosius peršalimo simptomus imsitės gerti antibiotikus, tai prie gero neprives. Svarbu pirmuosius ligos simptomus išguiti kitomis priemonėmis.

„Reikia žinoti, kad jeigu virusai sukelia mūsų peršalimo ligas, tai reikia neskubėti antibiotikų iš karto gerti, nes mūsų organizmas įveikia bakterijas. Žinoma, antibiotikai įveikia bakterijas, bet ne virusus. Dažnai galvojama, kad sloga, peršalimo liga, tai reikia iš karto antibiotikus gerti, o taip daryti neriekia. Paskui, kai jau kelias dienas liga užtrunka, bakterijos pradeda veistis, tada taip, tada galima gerti vaistus su gydytojo išrašymu. Bet iš pradžių galima ir augaliniais antibiotikais naudotis, tai: česnakai, svogūnai, raudoklė, dirvinė čiužutė, kiti augalai, kurie irgi turi tinkamų savybių”, – kalbėjo Marius Lasinskas.

REKLAMA

Norint stiprinti imunitetą, žolininkai pataria arbatas gerti ciklais, po dvidešimt vieną dieną, kokią ežiuolę, juodųjų serbentų arbatą. Žmonių susibūrimuose virusai dažnai pasitaiko, priklauso tik ar jis papuolęs užsikabins už mūsų gleivinės, ar ne, ar jis tiesiog išeis su skysčiais, nes būsime sustiprinę imunitetą.

„Svarbu judėti gryname ore, vėdinti patalpas, jei turite vaikų naudokite eterinius aliejus”, – kalbėjo M. Lasinskas.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų