Pusryčiai ir dar kartą – pusryčiai
Ryte valgydami maistą, kuriame gausu ląstelienos (augalinio pluošto), būsite budresni. Tiesa, toks maistas yra sunkiai pasisavinamas, bet padeda geriau virškinti, numesti svorio ir apsaugo nuo daugybės ligų. Kardifo universiteto mokslininkai nustatė, kad žmonės, ryte valgydami įvairių grūdinių produktų (sėlenų, avižų ir pan.), nuovargį sumažina 10 proc., rečiau linksta į depresiją ir geriau susikoncentruoja.
Išgerkite mažą puodelį kavos
Mokslininkai teigia, kad nebūtina organizmo gąsdinti didelėmis kofeino dozėmis ryte. Užtenka mažo puodelio kavos su pienu. Nedidelės kavos porcijos kas kelias valandas padės išlaikyti jūsų budrumą, leis sukoncentruoti dėmesį ilgiau nei tik kartą per dieną išgėrus ypač stiprios kavos, kai kofeinas į kraują patenka staiga, o ir budrumas išlieka trumpiau nei palaipsniui geriant silpnesnę kavą.
Augalas ant darbo stalo
Žali augalai padeda išvengti popietinio tingulio. Mokslininkai iš Teksaso stebėjo savanorius, kurie savo darbo vietoje turėjo augalų. Pasirodo, jų kūrybiškumas ir aktyvumas buvo kur kas didesnis nei tų, ant kurių stalo augalų nebuvo. Kanzaso universiteto mokslininkai atliko dar vieną tyrimą tokiomis pat sąlygomis. Pasirodo, moterys, matydamos gėlę ant savo darbo stalo, kur kas mažiau jaudinasi, nejaučia streso. Vertėtų paieškoti hibridinių azalijų, ciklamenų, kalankių (liaudiškai vadinamų paleistuvėmis) rūšių, nes šios gėlės neužims daug vietos. Kabineto kampe galite pastatyti draceną – užstos tuščią vietą.
Bananų ir žemės riešutų sviesto sumuštinis
Toks skanėstas patiks ir jums, ir jūsų vaikams. Bananuose daug kalio, o riešutų svieste – magnio. Toks priešpiečių maistas suteiks pakankamai energijos.
Būtina gerti daug vandens
Vieno medicinos centro Niujorke gydytojas teigia, kad dažniausiai pas jį užsukę žmonės skundžiasi nuovargiu, nes jų organizmas yra beveik dehidratavęs, t. y. per mažai išgeriama vandens. Tada ne tik silpsta organizmas, sausėja oda, bet ir atsiranda nuovargis, dėl kurio imame kaltinti darbo krūvį, nemigą ir pan. Taigi gerti daug vandens yra vienas iš paprasčiausių būdų norint išlaikyti energingumą. Buvo vykdytas tyrimas su sportininkais, po kurio paaiškėjo, kad 92 proc. sportininkų 15 val. vartoję kur kas mažiau skysčių nei įprastai jautėsi pavargę ir nusilpę.
Padės ir arbatos puodelis
Atlikus vieną tyrimą, nustatyta, kad arbatoje yra medžiagų, kurios padeda mažinti protinį nuovargį, didina budrumą, gerina reakcijos laiką ir atmintį. Pabrėžiama, kad juoda arbata gali padėti atsigauti po streso, nusiraminti.
Pasivaikščiokite 10 minučių per dieną
Trumpas pasivaikščiojimas po darbo padės pailsėti – tai nustatė JAV veikianti ir žmonių širdimis besirūpinanti asociacija (angl. American Heart Association). Moterys, kurios per savaitę vaikščioja 70 min. (t. y. 10 min. per dieną), turi 18 proc. daugiau energijos nei jų sėslios bendraamžės. Po
10 min. per dieną vaikščiojančios moterys taip pat mažiau skundžiasi širdies skausmais, yra ramesnės.
Jūros dumbliai ant pietų stalo
Jūros dumbliuose yra daug jodo, kuris padeda išlaikyti skydliaukės hormonus, reguliuojančius svorį, energijos lygį ir nuotaiką. Neseniai atlikto tyrimo rezultatai parodė, kad organizmas gauna per mažai jodo. Didžiausią jo kiekį gauname iš druskos, bet ir joje esančio jodo nepakanka. Suaugusieji turėtų gauti 150 mikrogramų jodo per parą (220 mikrogramų, jei esate nėščia, 290 mikrogramų, jei maitinate krūtimi). Jodo galima gauti valgant jūros dumblius, žuvį ar jogurtą.
Muzika didina darbingumą
Jaučiatės pavargę, nors dar tik pusiaudienis? Įsijunkite mėgstamą radijo stotį ar grojaraštį, nes muzikos klausymasis, remiantis vieno tyrimo rezultatais, 10 proc. padidina darbingumą.