Kelionės išlaidų rašymas ir sumavimas kai kuriems žmonėms kelia neapsakomą pasitenkinimą, tuo tarpu kitiems tai neretai tampa pagrindiniu galvos skausmu. Kad taip neatsitiktų, kelionių tinklalapis lonelyplanet.com sudarė patarimų seriją, nežinantiems nuo ko pradėti ir kaip sudaryti kelionės išlaidų sąmatą.
Nuspręskite kiek pinigų jums reikės
Skaičiuoti išlaidas pradėkite nuo didžiausių sumų, t.y. bilietų už skrydį ir apgyvendinimą. Iš anksto pasidomėkite kiek jūsų atostogoms numatytoje vietoje gali kainuoti kambario nuoma, užkandžiai ar pietūs restorane.
Žinodami kiek apytiksliai jums atsieis nuoma ir maistas parai, galėsite pasiskaičiuoti preliminarią išlaidų sąmatą visų atostogų metu. Paskaičiuokite kiek ketinate išleisit muziejuose, renginiuose, kitoms pramogoms bei suvenyrams ar lauktuvėms. Atsižvelkite į tai, kad gali atsirasti nenumatytų išlaidų, pirkinių ar pramogų, kurioms negalėsite atsispirti.
Būtinos išlaidos prieš išvykstant
Paskaičiuokite kiek kainuos viza (jei reikalinga), kelionės ir sveikatos draudimai. Dauguma keliautojų iš taupumo šių paslaugų atsisako. Vis tik jei negalite apsidrausti nuo nelaimingų atsitikimų, pradingusio bagažo ar atidėto skrydžio, geriau visai nekeliaukite. Net jeigu ir nieko nenutiks, bent jau ramia širdimi galėsite ilsėtis visą atostogų laiką.
Kaip neišleisti daugiau nei reikia
Po pagrindinių investicijų į transportą ir apgyvendinimą, likusius pinigus paskirstykite maistui, gėrimams, pramogoms ir suvenyrams. Atostogos puiki galimybė išmokti manipuliuoti pinigais. Padalykite pinigus, kuriuos ketinate išleisti, į lygias dalis kiekvienai atostogų dienai. Visoms dienoms skirtus pinigus įdėkite į atskirus vokus ir kas dieną naudokite tik tai dienai paskirtus pinigus. Apims nuostabus jausmas, kai dienos pabaigoje pamatysite, kad dar liko pinigų.
Nelaikykite visų pinigų ir kreditinių kortelių vienoje vietoje
Gimtojoje šalyje, paprastai, visas savo banko korteles ir kitus dokumentus laikome vienoje vietoje - piniginėje ar specialiame dėkle. Tačiau užsieny šia taisykle vadovautis nepatartina. Kreditines korteles ir pinigų santaupas laikykite skirtingose vietose, kad pametę piniginę neliktumėte "basas" ir žinotumėte, kad turite atsarginių santaupų.
Norėdami apsisaugoti nuo kišenvagių, piniginę laikykite priekinėse užsegamose užtrauktuku ar sagomis drabužių kišenėse. Geriausia, jei pinigus laikysite savo švarko vidinėje kišenėje, kur ilgapirščiams patekti, praktiškai, neįmanoma. Jokiu būdu nelaikykite pinigų kuprinėje, kurią nešatės ant pečių, ar užpakalinėse kelnių kišenėse.