Naujausias to pavyzdys – Jungtinėse Valstijose užfiksuotas įvykis, kurio metu „Tesla“ vos nesusidūrė su pravažiuojančiu traukiniu. Autonominį važiavimo režimą įjungęs vairuotojas piktinasi, jog ši sistema nesureagavo į pro šalį važiuojantį traukinį, nukreipiant dėmesį nuo bet kokios asmeninės atsakomybės.
Visa tai skamba šiek tiek komiškai, tačiau į avariją patekęs „Tesla“ savininkas neslepia, jog „Autopilot“ sistema naudojasi piktybiškai, nekreipdamas dėmesio į šios sistemos veikimo trūkumus.
„Šią Tesla turiu mažiau nei vienerius metus. Per pastaruosius šešis mėnesius ji du kartus bandė įsirėžti į pravažiuojantį traukinį, naudojant „FSD“ režimą“, – skundėsi jis.
Jeigu dar to nebūtų gana, automobilio savininkas šiuo metu aktyviai ieško kitų „Tesla“ savininkų, kurie būtų susidūrę su panašiais „FSD“ (angl. Full Self-Driving) sistemos gedimais. Galiausiai, jis netgi pradėjo ieškoti advokato, kuris galėtų imtis teisinių veiksmų prieš „Tesla“, tačiau iki šiol visi sutikti teisininkai nesutiko imtis jo bylos, nes tam tiesiog nėra pagrindo.
Dėl melagingų teiginių – ieškiniai
Praėjusią savaitę JAV buvo atmestas „Tesla“ prašymas atšaukti ieškinį, kuriame Elono Musko bendrovė kaltinama klaidinusi vairuotojus, jog jų transporto priemonės netrukus galės būti autonominės, pranešė naujienų agentūra „Reuters“.
Nacionaliniu mastu pateiktame grupės ieškinyje „Tesla“ ir E. Muskas kaltinami, kad nuo 2016 m. klaidingai reklamuodavo „Autopilot“ ir kitas pagalbines vairavimo technologijas kaip autonomines, taip skatindami elektromobilių pirkėjus mokėti daugiau už „Tesla“ transporto priemones.
JAV apygardos teisėja Rita Lin teigė, kad nepatenkinti savininkai gali pateikti ieškinius dėl aplaidumo ir sukčiavimo, jeigu jie pasikliovė „Tesla“ pareiškimais apie automobiliuose diegiamą techninę įrangą ir galimybę iš vienos JAV pakrantės į kitą nuvažiuoti naudojant autonominį režimą.
Melagingi teiginiai nėra vienintelė „Tesla“ problema. Jau eilę metų „Tesla“ yra federalinių tyrimų epicentre dėl mirtinų avarijų, kurių sukėlimo priežastis – vairuotojai, aklai pasitikėję „Autopilot“ ar „FSD“ sistemų funkcionalumu.
Pasak „Reuters“ artimų šaltinių, federaliniai prokurorai atskirai tiria ar melagingi „Tesla“ teiginiai neturėjo įtakos klaidinant investuotojus, kurie bendrovės akcijas pirko galvodami amerikietiškos markės progresą autonominių automobilių srityje.