Svarbu šiltajam metų laikui pasibaigus nesugadinti to, ko pasiekėte per sezoną.
8 patarimai rožėms
Neskubėkite dengti. Pirmosios šalnos – dar ne priežastis apkamšyti rožių krūmus, tai gana atsparūs šalčiams augalai. Būtina palaukti, kol baigsis lietūs, įsivyraus minusinė temperatūra, o tada galima dengti rožyną – pageidautina, kai gruodas jau sukaustė žemę.
Neprilenkite stiebų per šalčius. Nuo šalčio rožių stiebai tampa trapūs, lenkimo vietoje žievė sutrūkinėja ir šios žaizdelės tampa atviromis durimis įvairiausioms infekcijoms. Prilenkti rožes patariama pradėti rugsėjo viduryje. Stambiuosius stiebus patogiausia lenkti „puokštėmis“ ir keliais etapais, fiksuojant špagatu ir kuoleliais.
Neskubėkite genėti nesumedėjusių ūglių. Taip tik išprovokuosite naujų ūglių augimą. Plonas šakeles, jas nukirpus, būtina apdoroti – kad ir briliantine žaluma. Stambių stiebų genėjimo vietos užtepamos sodo tepalu.
Neriškite rožių natūralaus pluošto virvėmis. Jos greitai prisigeria drėgmės ir sutrūnija.
Nepalikite ant stiebų lapų. Uždengus rožes, aktyvuosis infekciniai procesai.
Nemulčiuokite krūmų, jeigu ruduo drėgnas, o dirva – permirkusi. Tokiomis aplinkybėmis net ir mulčiavimas sausu substratu nebūtų naudingas. Tą daryti galima tik esant sausai dirvai, geru oru – pageidautina, kai jau kanda nedidelis šaltukas.Kuo mulčiuoti, irgi svarbu. Pjuvenų geriau nenaudoti – jos pūva. Grynas smėlis arba durpės irgi netinka: smarkiai susiguli, prisigeria drėgmės. Specialistai rekomenduoja naudoti sausą purų gerai subrandinto komposto, smėlio bei durpių mišinį.
Neapgrėbkite rožių jų pačių nukritusiais lapais. To negalima daryti dėl tos pačios priežasties, dėl kurios draudžiama palikti lapus ant stiebų. O dengti rožių krūmus sausais ąžuolo lapais ir plėvele leistina.
Neguldykite vijoklinių rožių stiebų tiesiai ant žemės. Labai svarbu, kad po prilenktais stiebais būtų sausa. Plėvelės tiesti negalima, nes pavasarį jūsų rožės stiebai atsidurs baloje. Geriau naudokite storas putplasčio plokštes. Išradingi gėlininkai net naudoja tuščius plastikinius butelius – suguldo juos eilėmis taip sumontuodami savotišką pakylą.