Papasakosime, ką reikia daryti rudenį, kad rožių krūmai nesusirgtų ir kitais metais džiugintų savo sodria spalva.
Kaip tinkamai prižiūrėti rožių krūmus rudenį: ką daryti
Sustabdykite augimo sezoną. Rudenį reikia sumažinti laistymą, nes krūmai gali toliau vystytis ir leisti žalius lapus bei pumpurus. Be to, turėtumėte nustoti purenti dirvą, nereikia skiepyti pumpurų ir jaunų ūglių.
Augalus tręškite trąšomis be azoto. Rudenį krūmų augimas sulėtėja, nes gėlės ruošiasi žiemos poilsiui. O azoto turinčios trąšos skatins naujų lapų ir pumpurų formavimąsi.
Todėl šaltuoju metų laiku augalas gali tiesiog nušalti arba būti užpultas kenkėjų. Norint sustiprinti augalo imunitetą šalčiui ir ligoms, reikėtų rinktis trąšas, kurių sudėtyje yra kalio ir fosforo.
O likus šešioms savaitėms iki šalnų pradžios tręšimo procedūrą reikėtų nutraukti. Sutvarkykite aplink rožes. Toje vietoje, kur auga rožių krūmai, svarbu išravėti visas piktžoles ir pašalinti nukritusius lapus, taip pat būtina atsikratyti ant stiebų esančių lapų.
Taip siekiama išvengti kenkėjų ir ligų sukėlėjų, kurie iki pavasario žiemoja dirvoje, o paskui vėl patenka ant krūmų. Ypač svarbu atsikratyti lapų su pelėsio, dėmėtligės ir rūdžių požymiais, nes jie gali pernešti ligas į kitus metus.