Trečiadienį Ekonominės analizės biuras, skaičiuodamas JAV BVP, į skaičiavimus pradės įtraukti išlaidas moksliniams tyrimams, plėtrai, o autorinės teisės bus laikomos investicijomis. Visa tai sudėjus, tikėtina, kad šalies BVP išaugs 3 procentais. Ekonominių rodiklių perskaičiavimas, kitaip vadinamas Ekonomikos olimpinėmis žaidynėmis, o JAV bus pirmoji naudojanti šį tarptautinį standartą, kuris atspindi šiandieninę ekonomiką.
„Pagal šį modelį ekonominius rodiklius skaičiuosime nuo 1929 metų, taigi iš esmės bus perrašyta ekonominė istorija“, - balandį interviu „The Financial Times“ sakė Ekonominės analizės biuro atstovas Brentas Moultonas. Šis darbas užtruks keletą mėnesių. Kol respublikonai teigia, kad valstybės aparatas auga nevaldomai, nauja revizija greičiausiai parodys, jog viešojo sektoriaus išlaidos sumažės puse procentinio punkto, o valstybės skola – 2 procentiniais punktais.
Pagal naująją metodiką padidės bendrosios nacionalinės pajamos (BNP). Šis rodiklis yra alterantyva BVP. Teigiama, kad pagal šių rodiklių santykį pirmasis pralenks pastarąjį ir atspindės, kad JAV ekonomika pirmąjį ketvirtį augo 2,2 proc. vietoje 1,6 procento.
Tai padės paaiškinti, kodėl JAV darbo vietų skaičius yra žymiai didesnis nei rodo duomenys ir suteiks papildomo komforto šalies Federaliam rezervų bankui, kuris planuoja, kada pradėti mažinti įsipareigojimų supirkinėjimą iki 85 mlrd. JAV dolerių per mėnesį. Visgi rezervo vadovas Benas Bernanke perspėja, kad šiuos duomenis dar reikės peržiūrėti, nes BVP ir BNP gali pateikti skirtingą vaizdą.