Maži biglio veislės šuneliai – pagaliau ne tik laimingi, bet ir saugūs. Jungtinių Valstijų organizacija „The Humane Society“, kovojanti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, tokių bigliukų iš nelegalios veisyklos Virdžinijos valstijoje išgelbėjo bene 4 tūkstančius.
„Keturi tūkstančiai – didelis skaičius. Mums prireiks 60-ies dienų, kad galėtume išvežti visus gyvūnus, o kartu su mūsų prieglaudos partneriais visoje šalyje dirbsime, kad šie šunys galų gale patektų į namus, kur juos amžinai mylės“, – kalba organizacijos vadovė Kitty Block.
O šunelių istorija – išties širdį verianti. Po Teisingumo departamento atlikto tyrimo paaiškėjo, kad veisėjai ilgaausius keturkojus augino ir parduodavo laboratorijoms. Šios su šuneliais atlikdavo mokslinius bandymus, kurių daugelyje valstijų įstatymai nedraudžia. Taip mokslininkai esą testuoja vaistų saugumą. Nors daugelis mokslinių tyrimų jau garsiai kalba, kad testavimo su gyvūnais rezultatai neatspindi realaus vaistų poveikio žmonėms. Beje, tokių gyvūnų – ir ne tik šunų – kasmet dėl šių bandymų vien Jungtinėse Valstijose numarinama per 100 milijonų.
Tačiau net ir tie šuneliai, kurie į laboratorijas neiškeliaudavo, patyrė tikrą košmarą. Inspektoriai nustatė, kad kai kurie pasiligoję, bejėgiai šunys buvo žudomi, o ne gydomi – net jei sirgdavo lengvomis ligomis. Jie taip pat buvo šeriami maistu, kuriame buvo lervų, pelėsio ir išmatų. Kai kurios žindančios kalytės išvis negalėjo ėsti. Pasirodo, kad 25 mažyčiai šunyčiai čia iš šalčio tiesiog nugaišo.
Anot Virdžinijos valstijos senatoriaus Billio Stenlio, kova dėl nelegalios veisyklos uždarymo tęsėsi trejus metus. O ir pats, kol įstaiga dar veikė, bandė iš siaubo išgelbėti bent porą biglių – iš veisyklos nusipirko du šunelius. Ir pagaliau įstaigai užvėrus duris, saugūs ir kiti.
„Dabar žinau, kad su jų broliais ir seserimis taip pat niekas neeksperimentuos“, – kalba B. Stanley.
O dabar šių biglių sveikatą tikrina veterinarai ir skiepija būtiniausiais skiepais, kad į naujus namus iškeliautų ne tik laimingi, bet ir sveiki.