• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praėjusią savaitę TV3 ir ilgamečio partnerio SEB banko paramos projekto „Išsipildymo akcija“ koncerto metu surinkta įkvepianti suma, padėsianti daugybei itin retomis ligomis sergančių vaikų. Tačiau šis koncertas – tik pusiaukelė, siekiant padėti sunkiai sergantiems vaikams.

Praėjusią savaitę TV3 ir ilgamečio partnerio SEB banko paramos projekto „Išsipildymo akcija“ koncerto metu surinkta įkvepianti suma, padėsianti daugybei itin retomis ligomis sergančių vaikų. Tačiau šis koncertas – tik pusiaukelė, siekiant padėti sunkiai sergantiems vaikams.

REKLAMA

Renginio metu nuskambėjo ir jautri Emilijos istorija – vos gimusi mergaitė patyrė stiprų pridusimą, dar kitaip vadinamą asfiksiją. Emilijos istorija baigėsi laimingai, nes tąkart ją išgelbėjo hipoterminis aparatas. Tačiau kadangi tokių aparatų Lietuvos medicinos įstaigos turi vos kelis, gydytojams neretai tenka rinktis, kurį vaiką gydyti…

Paramos projektas kasmet ne tik padeda sunkiai sergantiems vaikams, bet ir teikia paramą gydymo bei slaugymo įstaigoms siekiant įsigyti reikiamą įrangą. Prisidėti prie paramos projekto vis dar kviečiami visi norintys: https://www.tv3.lt/issipildymo-akcija

REKLAMA
REKLAMA

Emilijos istorija baigėsi laimingai, bet įmanomas ir kitoks scenarijus

Asfiksija – neretai gimimo metu pasitaikanti būsena, be galo pavojinga naujagimiui ir jo gyvybei. Teigiama, kad asfiksiją gali sukelti ir tokias ilgalaikes pasekmes kaip cerebrinis vaikų paralyžius, psichinio vystymosi atsilikimas ir kt.

REKLAMA

Būtent tą patyrė ir prieš 7 mėnesius gimusi Emilija – jautrią akimirką, kai ką tik gimusi dukrelė visiškai nekvėpavo, mama puikiai prisimena iki šiol.

„Nupasakoti tuos jausmus yra neįmanoma. Tik tėvai, kurie buvo susidūrę su panašia situacija, gali suprasti. Prisimenu tik vieną – kuomet išgirdau, kad Emilytė vos tik gimusi atsidūrė medikų rankose ir išgirdau žodį „nekvėpuoja“, tuo metu kvėpuoti nustojau ir aš“, – atvirauja mama.

REKLAMA
REKLAMA

Mergaitei iškart buvo pritaikyta terapinė hipotermija – pasyvus 3 parų šaldymas, mat tokiu atveju  nuo deguonies patirto stygiaus smegenys nukenčia mažiau.

Tačiau tuo pat metu, kai buvo gydoma mažoji Emilija, toks pat skaudus likimas nutiko ir kitam kūdikiui. Pastarajam taip pat prireikė hipoterminio gydymo. Ši situacija baigėsi laimingai, mat Emilija jau buvo atšildymo būsenoje, todėl kitas vaikas netrukus sulaukė jam reikalingos pagalbos. Tačiau kas būtų nutikę kitu atveju?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Hipoterminio aparato svarba

VUL Santaros klinikų Neonatologijos centro vadovas dr. Arūnas Liubšys pasakoja, jog dažniausiai pasitaikanti asfiksijos komplikacija yra plautinė hipertenzija.

Dėl padidėjusio spaudimo plaučių kraujagyslėse, kraujas nebeaprūpinamas pakankamu kiekiu deguonies, o tuomet sutrinka organizmo metaboliniai procesai, vystosi širdies nepakankamumas – pacientas gali net mirti. Savalaikė diagnostika ir ypač savalaikis gydymas padėtų pagerinti šių pacientų būklę.

REKLAMA

Kaip teigia gydytojas, geriausias asfiksijos gydymas – terapinė (valdoma) hipotermija. Jos metu naujagimis yra šaldomas 72 valandas, o vėliau laipsniškai atšildomas. Tačiau šiai procedūrai yra reikalinga speciali įranga – hipotermijos aparatas, leidžiantis kontroliuoti ir palaikyti tokią temperatūrą.

 

Šiuo metu Santaros klinikos naudoja 9 metų senumo hipotermijos aparatą. Taip pat, čia randamas tik vienas toks, dažnai gendantis aparatas.

REKLAMA

Paskutinio gedimo metu klinika reikiamo aparato neturėjo net pusantro mėnesio – būtent tiek laiko prireikė, kad aparatas būtų sutvarkytas. O kartais tokių aparatų prireikia net dviejų – tuomet tenka rinktis, kurį ligonį gydyti… Kaip pasirinkti, kurį vaikelį gelbėti?

Šiuo metu Neonatologijos centrui gyvybiškai svarbu turėti dar vieną tokį aparatą. Tik tokiu atveju gydytojai galėtų teikti savalaikę, kokybišką pagalbą asfiksijoje gimusiems naujagimiams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prie tokios pagalbos gali prisidėti kiekvienas. „Išsipildymo akcija“ bendradarbiauja su aukojimo internetu portalu aukok.lt, telekomunikacijų operatoriumi TCG, operatoriais Bitė, Tele2 ir Telia. Skambinti ar rašyti trumpąsias SMS žinutes ir paaukoti galite šiais numeriais:

 1891 – 3 EUR;

1892 – 5 EUR;

1893 – 10 EUR.

Visa paaukota suma keliauja į „Išsipildymo akcijos“ sąskaitą – akcijos partneriai netaiko jokių kitų mokesčių.

Kitus aukojimo būdus rasite čia: https://www.tv3.lt/issipildymo-akcija

„Išsipildymo akcijos“ skaidrumu rūpinasi audito įmonė Grant Thorton Baltic.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų