„Asmenų nuo 18 iki 29 metų įdarbinimas – vienas iš populiariausių klausimų, užduodamų politikams. Jaunimo nedarbo lygis – vienas iš labiausiai sekamų ekonomikos rodiklių, - pasakoja cvmarket.lt atstovė Raimonda Tatarėlytė, - tačiau mūsų atlikto tyrimo duomenimis, pagaliau radęs darbą, dažnas jaunas darbuotojas „nenusėda“ jame ilgam laikui ar net visam gyvenimui, kas buvo įprasta prieš 25 ir daugiau metų.”
Išanalizavus cvmarket.lt duomenų bazėje sukauptus gyvenimo aprašymus paaiškėjo, kad 18- 29 metų darbuotojai vidutiniškai vienoje darbovietėje dirba 17,1 mėnesio (iki pusantrų metų) arba yra pakeitę po 4-5 darbovietes. Beje, įdomu, kad Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos gyventojai darbovietes keičia kiek rečiau nei gyvenantys likusioje Lietuvoje. O tie, kam 30 metų ir daugiau, vienoje įmonėje yra išdirbę vidutiniškai 80,2 mėn. (daugiau nei 6 metus) ir per savo gyvenimą yra darbavęsi vidutiniškai trijuose darbuose. Įdomu, kad jaunos moterys darbus keičia taip pat dažnai kaip ir vyrai. Tarp vyresnio amžiaus atstovų darbovietei kiek lojalesnės moterys.
„Kaip rodo mūsų patirtis, svarbiausios priežastys, kodėl jauni darbuotojai nenustygsta viename darbe: labai išaugęs jaunimo mobilumas kartu su itin plačiomis pasirinkimo galimybėmis (ne vieno jauno darbuotojo gyvenimo aprašyme rasime net kelias darbovietes užsienyje), o taip pat nepasitenkinimas vietinių darbdavių siūlomomis sąlygomis, atlyginimu, karjeros bei tobulėjimo galimybėmis. Didmiesčiuose padėtis su tuo geresnė, tai ir lojalumas darbovietei vos vos didesnis. Be to, savęs paieškose jaunimo dar nevaržo šeima, - dėsto cvmarket.lt specialistė. - Iš kitos pusės, ne vienas darbdavys sutinka, kad dabartinis jaunas žmogus linkęs save pervertinti, jam trūksta kantrybės, nes norisi greitai daug uždirbti, o nespėjus geriau įsitvirtinti jau galvojama, kad šis darbas netinkamas. Tiesa, darbdaviai ir vyresni dirbantieji pritaria pačių jaunų darbuotojų pateikiamiems argumentams, jog šie išsiskiria veržlumu, greitesniu naujovių įsisavinimu, naujomis idėjomis ir geriau moka užsienio kalbas.”