• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iki vasario 8 dienos vyksta nacionalinė jaunimo konsultacija, kurioje siekiama sužinoti kuo didesnės dalies jaunimo nuomonę socialinės įtraukties tema.

REKLAMA
REKLAMA

„Šiuo metu jau turime tarpinius rezultatus ir ryškėja kai kurios tendencijos “, – sako Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) prezidentė Loreta Senkutė. Antradienio duomenimis, konsultacijoje jau dalyvavo virš 900 14–29 metų respondentų. Tarpiniai rezultatai rodo, kad daugiau kaip trys ketvirtadaliai apklaustųjų mano, kad Lietuvoje socialinė atskirtis egzistuoja, o virš 80 % respondentų mano, kad jaunų žmonių gyvenime egzistuoja etapai, kada grėsmė patekti į socialinę atskirtį yra didžiausia.

REKLAMA

Didžiausia jaunų žmonių socialinės atskirties rizika, anot apklaustųjų, gresia socialinės rizikos šeimų vaikams arba turintiems sveikatos problemų ar negalią. „Pagal demografines respondentų charakteristikas rezultatai taip pat džiugina, nes konsultacijoje dalyvauja tiek didžiųjų miestų, tiek rajonų centrų ir kaimiškų vietovių jaunimas. Taip pat matome, kad konsultacijoje dalyvauja ir daug neorganizuoto, t. y. nedalyvaujančio jaunimo organizacijų veikloje, jaunimo, o tai labai svarbu norint pamatyti kuo objektyvesnį vaizdą. Žinoma, visi šie rezultatai tikrai nėra galutiniai, konsultacija tęsiasi, dėl to daryti apibendrinančias išvadas dar gerokai per anksti“, – konsultacijos eigą komentavo L.Senkutė.

REKLAMA
REKLAMA

Nacionalinėje jaunimo konsultacijoje kviečiami dalyvauti visi jauni žmonės. Tereikia užpildyti neilgą klausimyną adresu http://goo.gl/v4dc7. Konsultacijos vyksta pagal Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaujančių valstybių išsikeltą jaunimo politikos prioritetą. Pirmininkavimo metu kiekviena šalis sukuria prioritetų sąrašą – įvardija tikslus, kurių kryptingai sieks visus pusę metų. Toks procesas vyksta visais klausimais, kuriuos sprendžia Europos Sąjunga. Jaunimo politika – ne išimtis. Šioje srityje šalys taip pat apsibrėžia, kokio pokyčio sieks.

Šių metų pirmąjį pusmetį ES Tarybai pirmininkauja Airija, kurią liepos 1 d. pakeis Lietuva. Airiai siekia išsiaiškinti, kaip darbas su jaunimu daro įtaką socialinės atskirties mažinimui. Norint sužinoti kuo didesnės dalies jaunų žmonių nuomonę, buvo sukurta Struktūrinio dialogo sistema tarp Europos Komisijos, valstybių narių ir jaunimo (14–29 metų) bei jaunimo organizacijų, kuri užtikrina nuoseklias ir įvairiapuses konsultacijas su jaunimu. Nacionalinės konsultacijos vykdymą Lietuvoje koordinuoja Nacionalinė darbo grupė, kuri sudaryta iš LiJOT, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM), Jaunimo reikalų departamento prie SADM (JRD), Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros atstovų (JTBA) ir kitų svarbių jaunimo politikos institucijų bei jų atstovų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų