Jaunimui priklauso kurti šiandienos ir ateities Lietuvą, nes jis gyvens tokioje šalyje, kokią pats susikurs. Politikos veteranai turi padėti ir nebijoti atverti jaunajai kartai vartų į visuomeninius, kultūrinius ir politinius procesus. Prie tokių išvadų apie mūsų šalies jaunimo vaidmenį antradienį Eltoje Žalgirio nacionalinio pasipriešinimo judėjimo iniciatyva surengtoje diskusijoje "Kam šiuolaikiniam jaunimui sava valstybė?" priėjo jos dalyviai.
Diskusijoje dalyvavo Seimo narė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos narė jauniausia parlamentarė Agnė Bilotaitė, Lietuvių tautinio centro vadovas Marius Kundrotas, jaunųjų žalgiriečių vadovas Justas Sinkevičius.
Pasak M. Kundroto, šiandien dažnai iškyla klausimas, ar apskritai jaunimui sudaromos sąlygos būti visuomeniškai, pilietiškai ir politiškai aktyviam. Lietuvių tautinio centro vadovo teigimu, jaunimui šiandien trūksta sąlygų ir galimybių reikštis, nors, kita vertus, tas galimybes jaunoji karta pati ir privalo išsikovoti.
"Baigėsi tie laikai, kai visuomenė, valstybė ar kas nors kitas iš viršaus užtikrina galimybes. Jaunimas pats turi išsikovoti savo erdves, tačiau tai nebus lengvas uždavinys. Jaunimui dažniausiai visko norisi labai daug ir greitai. Kai jaunas žmogus patiria vyresnių žmonių nepasitenkinimą, tai labai dažnai atmuša ūpą. Tačiau kito kelio nėra. Jaunimui priklauso kurti šiandienos ir ateities Lietuvą, nes iš to, kokia bus sukurta Lietuva, paskui jiems patiems teks gyventi. Jaunimas gyvens tokioje Lietuvoje, kokią susikurs",- sakė M. Kundrotas.
Jis pažymėjo, kad jaunimui reikia nepasiduoti emigracijos bangai ir kol dar nevėlu prisiminti, jog Lietuva yra vienintelė mūsų tėvynė, vieta, kur tik čia galima pretenduoti į ilgalaikes ir užtikrintas perspektyvas.
Anot parlamentarės A. Bilotaitės, šiuo metu šalyje itin trūksta jaunų žmonių, ir jų reikia politikoje.
"Kita vertus, nereikia galvoti, kad vien jaunimas kažką pakeis. Esu už tai, kad reikalinga pusiausvyra tarp jaunatviško entuziazmo, energijos, proveržio, naujų idėjų ir tos patirties", - kalbėjo Seimo narė.
Jos nuomone, sveikintina yra tai, kad šios kadencijos Seime yra nemažai jaunų parlamentarų. Pasak A. Bilotaitės, tai rodo pokyčius mūsų visuomenėje ir pačių jaunų žmonių požiūrį aktyviau dalyvauti visuomeninėje veikloje, politiniame gyvenime. A. Bilotaitė pažymėjo, kad jaunam žmogui vis dar nėra taip paprasta prasibrauti į politikos olimpą, tačiau jaunajai kartai tai daryti turėtų padėti ir vyresni politikai.
"Matau pagrindinį vyresniosios kartos ar politikų uždavinį - kuo daugiau remti tas iniciatyvas. Remti ne tik finansiškai. Remti morališkai, dalytis patirtimi, skatinti ir motyvuoti", - teigė A. Bilotaitė.